Mężczyzna gotowy na poznanie przyszłych teściów

Poznanie przyszłych teściów to kolejny wielki krok na drodze związku. Wiąże się z tym stres, który może popsuć nawet najlepsze zamiary. Jak dobrze przygotować się do spotkania?
shutterstock shutterstock shutterstock

Co założyć?

W badaniu SteaMaster zostało przepytanych 97 par o to, jak przygotowują się do pierwszego spotkania z rodzicami dziewczyny. Ankietowani wiedzą, że ubiór zależy od okazji. Jeśli w planach jest wyjście w jakieś specjalne, eleganckie miejsce, garnitur będzie idealny. Jeśli jednak przyszli teściowie organizują niedzielny obiad mężczyzna powinien ubrać się dość luźno. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni stwierdzili zgodnie, że kolory ubrań powinny być klasyczne i stonowane. Za najlepszy zestaw na taką okazję oboje uznają dżinsy, marynarkę i jasną koszulę.

Naszym zdaniem mają 100% racji. Partner okaże w ten sposób szacunek przyszłym teściom, nie będzie wyglądał zbyt szykownie, ale też zbyt luzacko. Pamiętajcie jednak, aby dostosować strój do warunków pogodowych. Latem wełniana marynarka spowoduje, że partner nie tylko się przepoci ze stresu, ale też z gorąca. Zimą natomiast lniana koszula lub białe spodnie będą wyglądały niestosownie.

shutterstock shutterstock shutterstock

Ubranie to nie wszystko

Jeśli chodzi o wygląd kobietom i mężczyznom zależy zupełnie na czym innym. Kobiety przede wszystkim zwracają uwagę na to, czy ubranie partnera jest czyste i dobrze wyprasowane oraz na to czy porządnie wyszorował zęby. Mężczyzna natomiast zwraca uwagę przede wszystkim na zapach ubrań, to czy są czyste i dopasowane.

Naszym zdaniem panowie powinni zwrócić uwagę także na przystrzyżenie brody i wyczyszczenie paznokci. Mama partnerki z pewnością zauważy te ewentualne niedociągnięcia. Tata natomiast na pewno zwróci uwagę na uścisk. Powinien być mocny i zdecydowany.

Panowie, nikt nie powiedział, że będzie łatwo.

shutterstock shutterstock shutterstock

Wygląd czy zachowanie - co jest ważniejsze?

Odpowiedź wszystkich mężczyzn była jednogłośna. 100% panów odpowiedziało, że najważniejsze jest zachowanie. Panie nie były już takie pewne. Według badania już 24% kobiet miało co do tego wątpliwości. Wolałyby, aby ich partner przede wszystkim dobrze wyglądał. Może liczą na to, że ograniczy mówienie do minimum? ;-)

-Najczęściej to kobiety przygotowują swoich mężczyzn na spotkania i wiedzą, co przygotować i jak o to zadbać, żeby nie musieli się wstydzić. Widzę jednak postępującą zmianę w świadomości mężczyzn. Oni coraz częściej sami piorą, sami prasują i sami dbają o dobór ubrań na ważne wyjścia, jakim jest na przykład pierwsze spotkanie z teściami - podsumowuje Mieczysław Łopatka, właściciel marki SteaMaster.

shutterstock shutterstock shutterstock

Prezenty

Jeśli traktujecie wasz związek bardzo poważnie, na spotkaniu nie powinniście pojawiać się z pustymi rękami. Mamie najlepiej jest dać kwiaty. Oczywiście w liczbie nieparzystej (parzysta liczba kwiatów przynosi nieszczęście). Możecie kupić róże, chociaż na pierwszym spotkaniu miło widziane są gerbery lub goździki. Są mniej zobowiązujące i mniej poważne.

Tata powinien dostać dobry alkohol - whisky, brandy lub jakąś wódkę, ale z wyższej półki. Tanie alkohole raczej nie pomogą w zrobieniu oszałamiającego wrażenia.

shutterstock shutterstock shutterstock

Tematy rozmów

Tematy rozmów to prawdziwe balansowanie na krawędzi. Najlepiej jest wybierać tematy neutralne. Partnerka powinna być cały czas w gotowości. Jeśli czujesz, że partner lub rodzice źle czują się w rozmowie, twoim zadaniem będzie ratunek i zmiana tematu.

Najlepiej nie wspominać na pierwszym spotkaniu o chęci posiadania dzieci, zarobkach i polityce. Bezpieczniejsza będzie rozmowa o pogodzie, sporcie i kulinariach.

shutterstock shutterstock shutterstock

Brak więzi

Nie idźcie na spotkanie przestraszni, że będzie okropnie, nie będzie tematów do rozmów i będą to chwile największej męki. Pozostańcie spokojni. Rodzice także są ludźmi, też się stresują i chcą wypaść dobrze przed przyszłym zięciem. W końcu to wybranek ich ukochanej córeczki!

Więcej o: