Wyzwania pierwszej randki [BADANIA]

Po czym poznać, że randka była udana? Zapewne po tym, że dochodzi do randki numer dwa. Pierwsze spotkanie to wyzwanie, mieszanina oczekiwań, wyobrażeń i ekscytacji. Jak się w tym nie zgubić? O pierwszej randce, widzianej z perspektywy damskiej i męskiej przez pryzmat badań użytkowników portali randkowych.
. . Fot. Minneapolis Institute of Arts/Flickr.com

Wyzwanie pierwsze: czyli co właściwie masz na myśli?

W badaniu portalu eDarling wzięło udział 1450 zarejestrowanych użytkowników i użytkowniczek.  Liczba przebadanych daje nadzieję, że większość może mieć rację, a pewne tajemnice związane z randkami wreszcie zostaną wyjaśnione... Wydawałoby się, że za zaproszeniem kogoś na drinka nie powinny kryć się żadne nieporozumienia. Okazuje się jednak, że gest ten jest odmiennie interpretowany przez przedstawicieli poszczególnych płci. Mężczyźni mogą pochwalić się pewnością siebie. 72 procent z nich odbiera zaproszenie na drinka jako sygnał, ze spodobali się kobiecie. Panie są tutaj znacznie bardziej powściągliwe - aż 60 procent z nich uznało, że to nie musi nic oznaczać i może być zwyczajnym spotkaniem znajomych. Warto zapamiętać, że kobiety potrzebują czytelniejszego sygnału zainteresowania, samo zaproszenie to za mało!

. . Fot. Minneapolis Institute of Arts/Flickr.com

Wyzwanie drugie: czego się spodziewać?

Mężczyźni i kobiety są zgodni co do zasady, że zainicjowanie spotkania leży po stronie panów. Różnice pojawiają się w wyborze stroju na pierwsze spotkanie. Podczas gdy aż 80 procent procent panów planuje na pierwszą randkę założyć luźny, komfortowy strój, wśród pań aż 40 procent planuje ubrać się seksownie i zjawiskowo, żeby zachwycić swojego partnera.

Aby uniknąć nieporozumień, w dobrym tonie byłoby uprzedzić partnerkę jaki charakter będzie miała pierwsza randka. Badania dowodzą, że co trzeci z panów chętnie spędziłby ten czas aktywnie, na świeżym powietrzu - lepiej, żeby wybranka nie przyszła na takie spotkanie w wysokich szpilkach i kusej sukience!

. . Fot. Minneapolis Institute of Arts/Flickr.com

Wyzwanie trzecie: uwodzenie czy zwodzenie?

Czego można oczekiwać po pierwszej randce? Przede wszystkim ciekawej, angażującej rozmowy. Kobiety stawiają na wesołą atmosferę - 47 procent z nich chciałoby, żeby ich randkowy partner je rozśmieszył i wprawił w dobry humor.

Panowie także cenią dowcip, a co więcej, są dobrymi słuchaczami i chętnie poznają historię życia swojej rozmówczyni (50 procent). Rozmowa ze strony mężczyzny, nie powinna przybierać jednak zbyt intymnego charakteru. Jak wskazują wyniki ankiety, panie, w przeciwieństwie do panów, nie chcą być uwodzone. Prawie 75 procent z nich stwierdziło, że nie jest to ważne na pierwszej randce. Kobiety nie powinny jednak zupełnie zrezygnować z kuszącego flirtowania: mężczyźni odbierają to inaczej i połowa z nich chętnie dałby się uwieść.

. . Fot. Minneapolis Institute of Arts/Flickr.com

Wyzwanie czwarte: jaki wspólny język?

Rozmowa w czasie pierwszej randki powinna być lekka i przyjemna. Czy jednak po randce, kobiety i mężczyźni dalej mówią wspólnym językiem? Ankieta przyniosła zaskakujące dane. Obie płcie zgadzają się co do tego, że w czasie randki warto skupić się na tym, co łączy - wspólnych zainteresowaniach, pasjach, a omijać tematy takie jak polityka i religia.

Po udanej randce aż 40 procent kobiet pożegna się zaledwie krótkim "do widzenia" i nie podejmie żadnych działań, czekając na ruch ze strony mężczyzny. Panowie są bardziej wylewni: prawie połowa z nich pocałuje partnerkę w policzek, a następnie 58 procent procent zadzwoni i zaproponuje kolejne spotkanie. Badanie wskazuje jednoznacznie - panowie muszą wykazać się uporem i odwagą!

Więcej o: