"Niemęskie" czynności. Tego nie robią mężczyźni, bo się wstydzą, a w sekrecie bardzo by chcieli

"Kobiece" czynności. Na pewno o nich słyszeliście. Oto 10 rzeczy, na które panowie mieliby ochotę, gdyby tylko nie wstydzili się społecznej oceny.
Mężczyzna w maseczce na twarzy Mężczyzna w maseczce na twarzy Fot. jere keys/CC BY 2/Flickr.com

"Niemęskie" czynności. Tego nie robią mężczyźni, bo się wstydzą, a w sekrecie bardzo by chcieli

"Kobiece" czynności. Na pewno o nich słyszeliście. Oto 10 rzeczy, na które panowie mieliby ochotę, gdyby tylko nie wstydzili się społecznej oceny.

"Lubię sprzątać i dbać o własne mieszkanie. Wiem, pod jakim kątem najlepiej odkurzać mój dywan" - pada z ust bohatera filmu "Don Jon". Jego oburzona partnerka odpowiada: "Jak zamieszkamy razem, nie będziesz sprzątać!". "Dlaczego?!" - dopytuje zdziwiony. "Bo to nie jest sexy!" - ucina kobieta. Co jeszcze jest uznawane za "niemęskie"?

W serwisie Reddit padło pytanie: "Panowie, jakie czynności uznawane za kobiece mielibyście ochotę wykonywać, ale się wstydzicie ze względu na społeczny brak akceptacji?". W ponad 500 postach padały najprzeróżniejsze odpowiedzi - od rytuałów piękności, przez modę, emocje, aż po etykietę. Co więc mężczyźni chcieliby robić (i mają do tego prawo), ale się wstydzą?

.Fot. janGlas/Flickr.com

Większy wybór

Internaucie o nicku Bradleynowell252 najbardziej doskwierają dysproporcje w modowych wyborach. Jego zdaniem kobiety, w przeciwieństwie do mężczyzn, mają o wiele większy wybór. Nawet w codziennym stroju mogą mieszać, łączyć i zestawiać do woli i bez ograniczeń. Mężczyzna uważa, że panie mogą także nosić męskie ubrania i nikt ich nie ocenia, podczas gdy on w stroju bardziej kolorowym, a na dodatek w fikuśnym kapeluszu natychmiast staje się obiektem komentarzy.

Brad Pitt Brad Pitt REUTERS/MARK BLINCH

Męska atrakcyjność

Kbjami pochylił się nad ograniczeniami dotyczącymi rozmów na temat atrakcyjności... innych mężczyzn. Jego zdaniem kobiety mogą bez żadnych ograniczeń zachwycać się urodą zarówno kobiet, jak i mężczyzn. On sam uważa, że Brad Pitt jest nieziemsko przystojny, ale zdaje sobie sprawę, że głośna analiza urody gwiazdora nie byłaby społecznie akceptowana. Kbjami podkreśla, że nie jest gejem, a komplementowanie urody innych mężczyzn może być odebrane jako przejaw homoseksualizmu i "przystawiania" się do obiektu pochwał.

. . Fot. Anders Adermark/Flickr.com

Kobiece drinki

Dwarf--shortage zapewnia, że miałby ochotę chociaż raz zamówić w barze pyszny różowy drink w pękatym kielichu ozdobiony parasolką, słomką i owocami. Nie robi jednak tego, trzymając się whiskey z colą lub shotów, bo wie doskonale, że stałby się obiektem niekończących się żartów. A zapewnia, że Flirtini, Mudslide, Fuzzy Navel i Strawberry Margarita są naaaaprawdę pyszne...

. . Fot. Independentman/Flickr.com

Dzień w spa

Relaks, wodne kąpiele, masaże, zabiegi na twarz, włosy, dłonie i stopy. Cały dzień spędzony na niekończącym się rozpieszczaniu ciała i zmysłów. Brzmi jak oferta ze spa? Owszem, ten rajski przybytek to jednak miejsce, którego wrota są dla panów zamknięte. W pakietach weekendowych występują oni w opcji "osoba towarzysząca za pół ceny". Euphuist chciałby spędzić czas na byciu masowanym, leżąc pod kolejnymi maseczkami. No ale przecież mu nie wypada...

. . Fot. Kakachu/Flickr.com

Podręczna torebeczka

Emmy_Bee marzy o torebce. "Jakaż to by była wygoda i udogodnienie". Rzeczywiście, mężczyzna nosi teczkę, ewentualnie plecak lub torbę kurierską. Męskie torby nie mają raczej mniejszych rozmiarów. A przecież upychanie po kieszeniach kluczy, portfela i telefonu to najprostsza droga do przetarcia materiału i dziurawienia podszewki. A tak w torebce nie dość, że zmieściłyby się niezbędne drobiazgi, to jeszcze kilka puszek piwa - dodaje Riverchimp.

. . Fot. Stepheneye/Flickr.com

Taniec i wywijanie biodrami

Okazuje się, że zdaniem użytkowników Reddita surowe normy społeczne dotyczące podziału płci podążają za mężczyznami także na parkiet. "Chciałbym tańczyć z podniesionymi do góry rękami, wymachiwać biodrami, odstawiać 'twerking' jak Miley Cyrus" - pisze Charbok. Mężczyzna się jednak hamuje, bo po pierwsze nie wypada, a po drugie, co by dziewczyny i kumple powiedzieli...

. . Fot. Torbakhopper/Flickr.com

Noszenie makijażu

"Wyglądam przeciętnie, ale wystarczy odrobina podkładu i cienka kreska przy powiece i moja twarz natychmiast nabiera wyrazu" - pisze RamsesThePigeon. A co z kamuflowaniem wyprysków i cieni pod oczami? Nawet gdyby chcieli, to mężczyźni nie ulegają pokusie bycia posądzonymi o stosowanie kolorowych kosmetyków. Chociaż kremy BB i CC sprawiły, że pojawili się pierwsi odważni gotowi wypróbować ten cud w tubce na własnej skórze.

. . Fot. EyesOnFire89/Flickr.com

Obcisłe spodnie

Baseballwiz pisze, że marzy o noszeniu spodni do jogi (dość obcisłe, ale niekrępujące ruchów). Opisując komfort, jaki zapewniają użytkownikowi, porównuje je do uczucia, jakie dawać mogą nogi "otulone miękkim futrem małych kotków". W domu chodzi w spodniach do jogi  bez skrępowania, poza domem nie odważyłby się. A kobiety? Kobiety mogą w nich chodzić wszędzie i nikt ich nie ocenia.

. . Fot. Cara VSAAngel/Flickr.com

Wygłupy z dziećmi

Chairforceveteran uwielbia wygłupiać się z własnymi dziećmi: skacze z nimi jak zając, nosi królicze uszy - jednym słowem dobrze się bawi. Inni patrzą na niego z oburzeniem, jak na jakiegoś zboczeńca. Podobnie sprawa przedstawia się w przypadku ojców i ich nastoletnich córek. W pewnym momencie różnica wieku i wygląd córek sprawiają, że brani są za sponsora z młodą partnerką, a nie tatę z potomstwem.

. . Fot. JLA Kliche/Flickr.com

Okazywanie emocji

Three_Gonz czasami czuje się tak źle, że ma ochotę usiąść i się popłakać - nieważne w kawiarni, w autobusie czy na ulicy. Nie robi tego jednak, podobnie jak nie przytula pocieszająco załamanych kolegów ani nie płacze w kinie na smutnych filmach. Okazywanie emocji jest niemęskie, nadmierna uczuciowość także...

Więcej o: