Jak mieć dobry seks? - 10 przykazań Toma Forda

Przypomniał, że najpiękniejszym strojem jest nagość. Nazywany królem seksu i najtwardszym gejem świata, z wiecznym przedwczorajszym zarostem i rozchełstanymi koszulami, budzi pożądanie i kobiet, i mężczyzn. Tom Ford, kreator legenda, wie, co czyni kobietę atrakcyjną i zna najkrótszą drogę, wiodącą do serca geja. Oto jego przewodnik po seksie.
www.tomford.com www.tomford.com www.tomford.com

Kobiety też mogą się bawić

- Przyznaję, że odczuwam pożądanie na widok pięknej kobiety - wyznaje Ford w rozmowie z Interview. - Kocham kobiety. Oczywiście żądza, którą wobec nich odczuwam, troszkę przypomina emocje na widok pięknej rzeźby czy auta. Zresztą każdy znajdzie swojego amatora. Wiem, że w pewnych sytuacjach i ja jestem apetyczny dla kobiet, ale to nie oznacza, że mam zaraz do nich się dobierać. Projektant namawia kobiety do cieszenia się seksem. - Dlaczego kobieta nie miałaby uprawiać seksu dla zabawy? - pyta retorycznie w rozmowie z New York Magazine. - A może powiesz mi, że popisywanie się jest czymś złym? Nieokrzesani mężczyźni stanowczo za długo rządzili tym światem.

Tom Ford, www.tomford.com Tom Ford, www.tomford.com www.tomford.com

Naturalność, jej drogą podążaj

Nie potrzebujesz oblewać się toną dezodorantu i hektolitrami perfum w sypialni. Ford mówi krótko dla GQ: - kocham zapach potu, to on jest najbardziej seksowny. To zaskakujące w jego ustach, gdyż projektant firmuje swoim nazwiskiem wiele luksusowych perfum o oryginalnych nazwach, jak Lys Fume (Dymiąca lilia) czy Ombre de Hyacinth (Hiacyntowy cień). - To zapachy dla kobiet, które chcą zaprezentować swoją ciemniejszą i mniej niewinną stronę osobowości. Kwiaty mogą być tak ekscytujące i piękne, nieomal mogą zrujnować. O to uczucie mi chodziło - mówił dla New York Times. Rujnująca z pewnością może być ich cena. Woda perfumowana Fleur de Chine stworzona na bazie azjatyckich kwiatów kosztuje 1 700 zł. Cóż, widocznie pot jest jego zdaniem bezcenny.

Tom Ford, Samotny mężczyzna, GQ Tom Ford, Samotny mężczyzna, GQ Tom Ford, Samotny mężczyzna, GQ

Koniec z szortami

Spytany przez dziennikarzy The Telegraph o to, jak mężczyzna może zrobić wrażenie na kobiecie, Ford odpowiada: - Szorty i miasto to ogień i woda. Wolno je nosić wyłącznie na korcie tenisowym albo na plaży. Magazynowi GQ powiedział, co myśli o męskich paznokciach: - Chcesz, żeby dziewczyna z uśmiechem wpuściła cię w pewne miejsca? Zapłać za manicure. Tom Ford z pewnością ma zawsze piękne paznokcie. Słynie z obsesyjnego dbania o higienę. Przesiaduje w wannie od trzech do pięciu razy dziennie. - To jest dla mnie jak medytacja - twierdzi. Trudno go sobie wyobrazić w szortach. Jego codzienny mundur to biała koszula, czarny lub ciemnoszary jednorzędowy garnitur i czarne półbuty.

Tom Ford, mat. prasowe Tom Ford, mat. prasowe Materiały prasowe

Nic nie pokona uważnego słuchacza

Zapomnij o jazgotliwych dyskusjach z kumplami od piwa. Zamknij buzię i słuchaj. - Tylko ten, kto umie zadbać o dobry humor swojego partnera czy partnerki, jest sexy. Inaczej mówiąc, dobry słuchacz zawsze ląduje na cztery łapy - oświadczył Tom ford w wywiadzie dla magazynu Details. Trzeba przyznać, że trzyma się tej zasady, bo niechętnie opowiada o sobie, rzadko daje się namówić na wywiad. Jeśli jakiemuś dziennikarzowi udaje się go skłonić do zwierzeń, ostatnio najchętniej mówi o śmierci. - Mógłbym umrzeć nawet jutro, nie boję się tego. Mam poczucie, że miałem dobre życie.

www.tomford.com www.tomford.com www.tomford.com

Kochaj się z dziewczynami i z chłopakami

- Nie będziesz atrakcyjny, kiedy sobie nie dogodzisz. Jeśli jesteś uparty, śpij ciągle z jednym facetem, ale jeżeli jesteś prawdziwym gejem, nigdy nie odmawiaj kobiecie - kreator oświadczył w rozmowie z Details. - Będziesz zdumiony, jak zaskakująco fajne jest wyrwanie się z matni stereotypów. Bo przecież tak naprawdę liczy się tylko relacja z drugim człowiekiem, seks jest tylko jej fizyczną emanacją.

OUT, materiały prasowe OUT, materiały prasowe OUT, materiały prasowe

Nie trzeba sypiać z jedną osobą

- Myślę, że monogamia jest sztuczna - oświadczył Ford magazynowi Arena. - A już zupełnie nie sądzę, żeby była ona darem od Boga - sprecyzował swój pogląd na ten temat. Być może Tom Ford zmienia partnerów w sypialni ale w uczuciach jest stały. Od 28 lat jest z nim ten sam mężczyzna, Richard Buckley, starszy o 13 lat, pisarz i dziennikarz. Projektant zdecydował, że to będzie jego przyszły mąż, podczas krótkiej przejażdżki windą. Kiedy postanowili być razem, Ford zaczynał karierę w domu mody Gucci, a Buckley był redaktorem naczelnym międzynarodowej edycji Vogue Homme. Razem wychowują syna, którego urodziła wynajęta do tego celu kobieta. Niedawno plany poczynione w windzie spełniły się. Para wzięła cichy ślub w Stanach Zjednoczonych.

www.tomford.com www.tomford.com www.tomford.com

Bądź dziki

- Apetyt na seks to część naszej natury. To tak jak z jedzeniem: dziś jesteś napchany do rozpuku, a jutro znów zdychasz z głodu - poucza Ford w rozmowie z New York Magazine. - Oczywiście dziś otacza nas ze wszystkich stron komiksowy porno-seks, te wszystkie jęczące dziewczyny i stękający faceci, ale to nuda. Lepiej wyobraź sobie, jak to było setki lat temu, kiedy byliśmy zaledwie szkicami ludzi; wyobraźcie sobie tę cudowną dzikość. Przecież oni się nad tym w ogóle nie zastanawiali. Po prostu robili to, na co mieli ochotę. Pomyślcie tylko, jakież to wtedy działy się perwersje.

www.tomford.com www.tomford.com www.tomford.com

Więcej seksu dla uprzejmych

- Gdybym chciał uwieść kobietę, mógłbym tego dokonać wyłącznie dzięki uprzejmości - oświadczył projektant w wywiadzie dla miesięcznika Esquire. - To działa. Ileż to razy zrywałem się na równe nogi, kiedy siedząca obok mnie żona znajomego wstawała od stolika. I za każdym razem inne żony przy tym stoliku popatrywały na swoich mężów, mówiąc, że oni nigdy nie wstają. I niby się uśmiechały, ale doskonale było widać, jak takie rzeczy są dla nich ważne.

www.tomford.com www.tomford.com www.tomford.com

Nagość jest piękna

- Dla niektórych seksowna jest wyzywająca kobieta, dla innych bibliotekarka albo uczennica w plisowanej spódniczce i podkolanówkach, a w moim przypadku najlepiej działają włosy pod pachami i włochate nogi, no bo jestem homoseksualistą - oświadczył Tom Ford w rozmowie z GQ. Projektant zachęca do mówienia wprost o urokach i pułapkach ciała. - Osobiście nienawidzę ogolonych mężczyzn w intymnym miejscu, ale zawsze lepiej spytać partnera, co woli on lub ona - mówi w wywiadzie dla GQ. Choć żyje z ubierania ludzi, najbardziej podoba mu się nagie ciało. - Idziesz sobie do siłowni. Wskakujesz pod prysznic, widzisz faceta i myślisz sobie: rany, super, muszę z nim pogadać - opowiada w wywiadzie dla magazynu W. - A potem spotykacie się w knajpie i widzisz faceta w przerażających butach, z platynową bransoletą na nadgarstku i w fatalnym garniturze. Zaprawdę, nagość jest najlepsza; tylko ona pozwala niczego nie popsuć.

www.tomford.com www.tomford.com www.tomford.com

Seks nie jest najważniejszy

Seks jest jedną z najmilszych rzeczy w życiu, czasami zastanawiam się jednak, dlaczego ludzie robią dookoła tego tyle zamętu - oświadczył Ford w rozmowie z GQ. Sam jednak robi wokół seksu ferment. Gdy pracował dla marki Gucci wstrząsnął światem depilując intymne miejsce modelki, tak by powstała litera G. Jak dziś to wspomina? - Kiedy wystrzygłem to słynne G na modelce dla Gucciego, było to nowatorskie podejście do reklamy, mówi w rozmowie z People. - Po prostu doszedłem wtedy do wniosku, że skoro mamy to wielkie G na wszystkim, to na modelce też musimy mieć. To absolutnie nie miało seksualnego kontekstu, słowo honoru - zapewnia. Czy można mu wierzyć w te słowa? Przecież on jest królem seksu. Nie musi nic mówić. Wystarczy, że się pojawi, by wszyscy myśleli o seksie.

Więcej o: