Rozgrzane zmysły - najsłynniejsze erotyczne sceny filmowe w plenerach lata

Odsłonięte ramiona, głębokie dekolty, gorące noce, brak ograniczeń - to wszystko sprawia, że lato jest najbardziej zmysłową porą roku. Można się kochać w sianie, na plaży, na polanie, w pociągu, w rzece, w morskich falach,w hotelowym pokoju, pod drzewem, na pustyni, w ciepłym deszczu. Inspiracji można szukać w kinie. Oto najbardziej gorące, słynne sceny filmowe w plenerach lata. A może przegapiliśmy jakąś namiętną scenę z latem w tle?
Wszystko gra. Match Point (2005) Wszystko gra. Match Point (2005) Wszystko gra. Match Point (2005)

Zakazany owoc -

Inteligentny dreszczowiec o przypadku, pieniądzach, miłości, zdradzie, namiętności. Neli Rice (Scarlett Johannson), atrakcyjna, kusząca, kosmicznie seksowna niespełniona aktorka, staje się obiektem erotycznych marzeń Chrisa Wiltona (Jonathan Rhys Meyers), karierowicza starającego się wżenić w zamożną rodzinę. Pewien letni dzień, łany zboża i deszcz prowadzą go do nieuniknionego - zdrady narzeczonej i napawania się smakiem zakazanego owocu. Dostatnie życie Chrisa zawisa na włosku. Co wybrać? Opływać w luksusy u boku nudnej, pretensjonalnej partnerki czy odejść do kobiety, z którą ma doskonały seks?

Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom (2012) Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom (2012) Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom (2012)

Magiczna wycieczka -

Lata sześćdziesiąte XX wieku. Sam ucieka z obozu skautowego, żeby spotkać się ze swoją sympatią. Suzy zabiera z domu kota, suchą karmę dla niego, gramofon, winylowe płyty i książki - zestaw, który powinien urzec każdego wartościowego mężczyznę. On ma namiot i wędkę. Razem wyruszają na wyprawę przez łąki i lasy oderwanej od świata wyspy, na której mieszka dziewczyna i na której obozują koledzy chłopaka. Biwakują, słuchają Francoise Hardy z winyla, czytają na głos książki, wędkują i z chwili na chwilę coraz bardziej się w sobie zakochują. Poszukiwania pary prowadzi kapitan Sharp (Bruce Willis), pomagają mu rodzice dziewczynki. Dwukrotnie nominowany do Oscara film wyreżyserował Wes Anderson. W pamięci na długo pozostaje scena, w której dzieci tańczą na plaży.

Film "Kochankowie z księżyca" możesz obejrzeć w Kinoplex.pl >>

Tajemnica Brokeback Mountain. Brokeback Mountain (2005) Tajemnica Brokeback Mountain. Brokeback Mountain (2005) Tajemnica Brokeback Mountain. Brokeback Mountain (2005)

Erotyka w spojrzeniach -

Premierze ekranizacji krótkiego opowiadania Annie E. Proulx towarzyszyło sporo kontrowersji. Ze względu na tematykę obrazu i oskarżenia o "zgniliznę moralną" dystrybucja filmu została zakazana w Chinach i w amerykańskim stanie Utah. Co jest tą "zgnilizną moralną"? Piękna i poruszająca historia o miłości, pokazanej w bardzo delikatny sposób. Jej bohaterowie - Jack i Ennis są kowbojami. Pierwszy bierze udział w licznych rodeo, drugi zarabia na życie wypasając owce i bydło. Noszą kowbojskie kapelusze, wysokie buty, świetnie posługują się lassem, znakomicie jeżdżą konno. Mają wszystko, co kojarzy się z męskością. Wydaje się, że są ostatnimi ludźmi na Ziemi, których można by podejrzewać o preferencje homoseksualne. I właśnie ten kontrast sprawia, że mimo delikatnego pokazania łączącej ich namiętności, ta historia jest bardzo mocna. W namiocie, w którym się kochają panuje półmrok, pocałunki pokazywane są często z daleka, a najwięcej erotyki jest w małych gestach, w tym jak jeden drugiemu kładzie głowę na ramieniu, jak na niego patrzy. Już jeden z pierwszych filmów nakręconych przez Edisona w 1896 roku pokazywał parę tańczących mężczyzn, wiec czym tu się szokować?

Basen (2003) Basen (2003) Basen (2003)

Wyzwolony seks -

Młoda Julie kusi opalonym pięknym ciałem w skąpym kostiumie. Jest bezpruderyjna, nie ma umiaru w seksie, wciąż sprowadza do domu nowych kochanków, lubi budzić pożądanie, być w centrum zainteresowania. Podczas wakacji spędzanych najchętniej nad brzegiem basenu spotyka autorkę poczytnych powieści kryminalnych. Z pozoru nudną starszą panią o życiu ułożonym wg ściśle ustalonego planu - poranna kawa, zakupy, lunch w restauracji, popołudniowe pisanie książki i oglądanie telewizji przed snem. Jak skończy się spotkanie tak różnych kobiet?

Angielski pacjent, The English Patient (1996) Angielski pacjent, The English Patient (1996) Angielski pacjent, The English Patient (1996)

Zakochać się na pustyni -

Miłość nie zna granic - przypomina ta historia, opowiedziana gdzieś na środku morza piasku. Na afrykańskiej pustyni węgierski arystokrata, hrabia Laszlo de Almásy (Ralph Fiennes), lotnik, odkrywca, podróżnik i badacz, spotyka młodą, kanadyjską sanitariuszkę (Juliette Binoche). Trafia pod jej opiekę po ciężkim poparzeniu. W wielkiej, opuszczonej willi, podczas rozmów z dziewczyną, przygląda się swojej przeszłości, odkopując wspomnienia ze strzępów pamięci. Opowiada jej o nieszczęśliwej miłości do żony przyjaciela, uczuciu, które nie mogło się spełnić, gdyż na drodze do szczęścia stało jej małżeństwo. W roli powracającej we wspomnieniach ukochanej wystąpiła Kristin Scott Thomas. Nagrodzony 9 Oscarami przebój Anthony'ego Minghelli został nakręcony na podstawie bestsellerowej powieści Micheala Ondaatje - kanadyjskiego pisarza pochodzącego ze Sri Lanki.

Ukryte pragnienia. Stealing Beauty (1996) Ukryte pragnienia. Stealing Beauty (1996) Ukryte pragnienia. Stealing Beauty (1996)

Pod słońcem Toskanii -

Poetycka historia pełna zadumy nad sensem życia, rzecz o miłości, przyjaźni, przemijaniu. 19-letnia Amerykanka Lucy (Liv Tyler) przyjeżdża do Toskanii, żeby odnaleźć biologicznego ojca i chłopaka, z którym kiedyś się całowała a potem wymieniała miłosne listy. Marzy, by stracić dziewictwo w jednym z najpiękniejszych miejsc na Ziemi, tam, gdzie została poczęta. Trafia do willi należącej do angielskiego rzeźbiarza, Iana Graysona i jego żony Diany i do grona goszczących u nich artystów. Jest piękna, niezwykła i zmysłowa, szybko więc budzi pożądanie niemal wszystkich właśnie poznanych mężczyzn. Niemal, bo jest jeden, który nie zabiega o jej względy. I właśnie on, śmiertelnie chory angielski pisarz, najbardziej interesuje dziewczynę. Niezwykle delikatnie nakręcona scena, przywodząca na myśl obrazy impresjonistów, w której Lucy po raz pierwszy poznaje smak seksu, należy do jednej z najpiękniejszych w kinie.

>" target="_blank">Obejrzyj "Ukryte pragnienia" za darmo w Kinoplex.pl >>

Pod osłoną nieba. The Sheltering Sky (1990) Pod osłoną nieba. The Sheltering Sky (1990) Pod osłoną nieba. The Sheltering Sky (1990)

Wrzuceni w istnienie -

Metafora ludzkiego losu przedstawiona przez niemal mistyczną wędrówkę przez Saharę. Opowieść o wewnętrznej walce z własnymi słabościami, duchowym kryzysie sięgającym aż do szaleństwa, poszukiwaniu natchnienia i podsycaniu gasnącej miłości. Podróż do Tangeru to pomysł na zażegnanie nudy i rutyny w związku, na jaki wpada para intelektualistów z dziesięcioletnim stażem małżeńskim. On jest kompozytorem, ona pisarką. Kit i Port Moresby (Debra Winger i John Malkovich) mają nadzieję, że wspaniała egzotyka Afryki pomoże im znów poczuć namiętność, która ich kiedyś łączyła. Przemierzając niesamowite afrykański przestrzenie, poznają siebie, a czas przestaje mieć dla nich jakiekolwiek znaczenie. Bernardo Bertolucci sięgając po powieść Paula Bowlesa z 1949 roku (sam autor pojawia się jako tajemniczy mężczyzna w barze) opowiedział o szukaniu sensu życia niemal bez słów. Pokazał je przez niezrozumiałe afrykańskie obrzędy, surowe krajobrazy, bezkresne niebo i spojrzenia bohaterów. Mówiąc o samotności i miłości wcielił w życie koncepcję człowieka "wrzuconego w istnienie". Na początku filmu Kit mówi: "turysta już od momentu przyjazdu myśli o powrocie do domu. A podróżnik nie wie, czy w ogóle wróci". To film, w którym wszyscy są podróżnikami, tak jak każdy człowiek w swoim życiu.

Seks, kłamstwa i kasety wideo. Sex, Lies, and Videotape (1989) Seks, kłamstwa i kasety wideo. Sex, Lies, and Videotape (1989) Seks, kłamstwa i kasety wideo. Sex, Lies, and Videotape (1989)

Życie po zdradzie -

Mrożona herbata w środku upalnego dnia i intymne zwierzenia to świetny początek gry wstępnej. Związek z dawnym przyjacielem (James Spader) męża pokazuje Ann (Andie MacDowell), jak piękny może być seks z czułym, empatycznym człowiekiem. Odkrywa miłość po latach spędzonych na szorowaniu kranów, drobiazgowym odkurzaniu dywanów i martwieniu się gromadzeniem śmieci. To opowieść o tym, że czasem warto zdradzić, by zacząć żyć.

"Niebezpieczne związki" (1988) Fot. mat. prasowe

W sieci intryg -

Wspaniała posiadłość na wsi, pełen romantycznych zakamarków ogród i mistrz uwodzenia kobiet, który sprawnie oplata ofiarę pajęczą siecią swoich trików, sprawdzonych w niezliczonych podbojach. Takiej mieszance nie mogła się oprzeć nawet Madame de Tourvel (Michelle Pfeiffer), uważana za wzór cnót, piękna, bogobojna mężatka. Uwodzicielski, pozbawiony wszelkich skrupułów wicehrabia de Valmond (John Malkovich) dostaje upojną noc, która zmieni jego życie i życie całego otoczenia. Przepiękny film o miłości wg jeszcze piękniejszej powieści Choderlosa de Laclosa z 1782 roku, która pomimo upływu wieków pozostaje nadal aktualna.

Dirty Dancing (1987) Dirty Dancing (1987) Dirty Dancing (1987)

Po prostu tańcz -

Jeśli chcesz się dowiedzieć jaki wybrany przez ciebie mężczyzna będzie w łóżku, zatańcz z nim. Taniec jest jedną z najbardziej erotycznych rzeczy w życiu człowieka. Pozwala kusić, wabić, pokazać swoją seksualność, odpowiadać na gesty partnera, może być przekazem postaw wobec ciała i seksu. Dobry tancerz zawsze jest świetnym kochankiem. A patrząc na tańczącą parę, zawsze widzi się, czy to tylko przypadkowe spotkanie na parkiecie, czy miłość lub choćby wzajemna fascynacja. Taniec połączył bohaterów tej historii. Szesnastoletnia Frances (Jennifer Grey) poznała tu na nudnych wakacjach w ekskluzywnym ośrodku wypoczynkowym przystojnego instruktora tańca (Patrick Swayze), więc nie mogło być inaczej.

Dziewięć i pół tygodnia. Nine 1/2 Weeks (1986) Dziewięć i pół tygodnia. Nine 1/2 Weeks (1986) Dziewięć i pół tygodnia. Nine 1/2 Weeks (1986)

Upał i chłód -

Perwersyjny, namiętny, odważny, przesycony erotyką, prowokujący, szokujący, bezpruderyjny, skandalizujący - z takich określeń składają się recenzje tego filmu, który jest właściwie jedną wielką erotyczną opowieścią. To rzecz o szukaniu w partnerze odpowiedzi na własne pragnienia i fantazje i o pułapkach takiego stosunku do drugiego człowieka. Historię można opowiedzieć w kilku słowach. Atrakcyjna rozwiedziona trzydziestolatka, Elizabeth (Kim Basinger) poznaje przystojnego maklera Johna (Mikey Rourke). Przyjmuje zaproszenie do jego luksusowego apartamentu na Manhattanie i pozwala się uwieść. Razem wyruszają w niesamowitą erotyczną podróż, w której John łączy zaangażowanie z chłodem. Gorąco i chłód. Czy może być bardziej zabójcza kombinacja?

Pożegnanie z Afryką. Out of Africa (1985) Pożegnanie z Afryką. Out of Africa (1985) Pożegnanie z Afryką. Out of Africa (1985)

Do serca przez dotyk -

"Miałam w Afryce farmę u stóp gór Ngong" - tak główna bohaterka - Karen Blixen - zaczyna swoją opowieść o magicznym pięknie Czarnego Lądu i miłości do tajemniczego myśliwego handlującego kością słoniową. O rolę pisarki, która w Afryce postanowiła zacząć na nowo życie, starały się Audrey Hepburn i Julie Christe. Sydney Pollack nie brał pod uwagę Meryl Streep, ponieważ uważał że nie jest wystarczająco seksowna. Zmienił zdanie, gdy przyszła na spotkanie z nim ubrana w mocno wyciętą bluzkę i biustonosz push-up. W roli przystojnego mężczyzny, który miał urozmaicać życie jej bohaterki m.in. wycieczką niewielkim samolotem i wspólnym wieczornym słuchaniem muzyki z gramofonu, wystąpił Robert Redford. Jedną z najpiękniejszych chwil ich namiętnego romansu jest ta, w której on myje jej włosy w obozie podczas safari, gdzieś na środku pustyni. Umila jej przy tym czas recytując poemat Samuela Taylora Coleridge'a. Film przypomina o tym, że mycie włosów może być bardzo seksowne. Na końcu opowieści można wypić toast, który pada z ust zjawiskowej Karen Blixen: "Za dziewczęta o różanych ustach i szybkich chłopców".

Ryzykowny interes. Risky Business (1983) Ryzykowny interes. Risky Business (1983) Ryzykowny interes. Risky Business (1983)

Erotyczna zabawa -

On jest uczniem liceum, któremu marzą się studia na prestiżowej uczelni Princeton (Tom Cruise), ona jest ponętną, kosmicznie seksowną, luksusową call-girl (Rebecca De Mornay). Spotkają się przypadkiem i on zaprasza ją do domu, który zostawili mu pod opieką rodzice, wyjeżdżając poza miasto na parę dni. Para kocha się wszędzie, gdzie tylko podpowiada wyobraźnia. W jednej z najpiękniejszych erotycznych scen filmowych, gdy decydują się na seks w wagonie pociągu, towarzyszy im piosenka "In the Air Tonight" Philla Collinsa. Przy okazji wchodzenia coraz głębiej w ich błyskawiczny romans, można się doskonale bawić. Ten film jest nie tylko sexy, ale także bardzo zabawny. Jedna z najpiękniejszych chwil należy do Toma Cruise'a - tańczy w salonie, udając gwiazdę rocka tak, że nie da się go nie pragnąć.

Błękitna laguna. The Blue Lagoon (1980) Błękitna laguna. The Blue Lagoon (1980) Błękitna laguna. The Blue Lagoon (1980)

Gdy przyjaźń zamienia się w miłość -

Czy może być bardziej doskonała sceneria do odkrywania miłości od bezludnej, tropikalnej wyspy? Wszystko zaczyna przyjaźń która łączy dwoje ośmioletnich dzieci, cudem ocalałych z katastrofy statku. Pozostawione samym sobie i oddalone tysiące kilometrów od cywilizacji, starają się przetrwać w otoczeniu dzikiej przyrody. Gdy ich wzajemna fascynacja zamienia się w namiętną miłość, film zyskuje erotyczne zabarwienie w przepięknym wydaniu. Miłość Emmeline i Richarda jest pełna delikatności, czułości, myślenia o partnerze. Jest w ich każdym spojrzeniu i pocałunku.

Faraon (1965) Faraon (1965) Faraon (1965)

Między kobietami -

Władza pozwala sięgnąć po każda kobietą - tak uważa syn faraona, przyszły Ramzes XIII (Jerzy Zielnik). Mimo protestów matki (Wiesława Mazurkiewicz) i całego dworu, bierze jako nałożnicę Żydówkę, Sarę (Krystyna Mikołajewska). Nil, po którym z nią pływa to mazurskie jezioro Kirsajty, którego brzeg obsadzono palmami. Gdy Sara powszednieje władcy, jej miejsce zajmuje piękna kapłanka, Kama (Barbara Brylska), którą podsunęli mu Fenicjanie, pragnący doprowadzić do wojny z Asyryjczykami. Barbara Brylska, nazywana skrzyżowaniem Brigitte Bardot i Caherine Deneuve, bezsprzecznie jedna z najbardziej zachwycających aktorek, wystąpiła w filmie prawie nago. Jerzy Zelnik zagrał tytułową rolę dzięki jej wstawiennictwu.

I Bóg stworzył kobietę. Et Dieu... créa la femme (1956) I Bóg stworzył kobietę. Et Dieu... créa la femme (1956) I Bóg stworzył kobietę. Et Dieu... créa la femme (1956)

Trudny wybór -

Patrząc na Brigitte Bardot, nie można mieć wątpliwości, że Bóg stworzył kobietę. W tej historii jedna z najpiękniejszych i najbardziej pożądanych aktorek wszech czasów jest osiemnastoletnią Juliete Hardy, sierotą, którą zaopiekowało się bezdzietne, starzejące się małżeństwo. Pracuje w modnym kurorcie Saint-Tropez i żyje w zawieszeniu między dwoma mężczyznami. Zastanawia się czy wybrać 40-letniego Erica Carradine, bogatego właściciela jachtu i luksusowe, wygodne życie u jego boku czy męskiego i silnego Michelu Tardieu, który wraz z rodziną prowadzi warsztat?

Stąd do wieczności. From Here to Eternity (1953) Stąd do wieczności. From Here to Eternity (1953) Stąd do wieczności. From Here to Eternity (1953)

Scena na plaży -

Obraz amerykańskiego wojska w przeddzień japońskiego ataku na Pearl Harbor w tle zakazanej miłości. W bazie wojskowej na Hawajach w namiętny romans wdają się żona komendanta (Beborah Kerr) i zawodowy żołnierz, sierżant Warden (Burt Lancaster). Ten związek może zniszczyć oboje zamieniając ich życie w pył. Scena miłosna na plaży z udziałem Lancastera i Kerr, w której fale rozbijają się o ich splecione ciała, weszła do historii kina. Niewiele brakowało a na miejscu Lancastera byłby Ronald Reagan, który długo był brany pod uwagę przy wyborze kandydata do tej roli. Film nakręcony na podstawie powieści Jamesa Jonesa zdobył 8 Oscarów w 1953 roku.

Wakacje z Moniką. Sommaren med Monika (1953) Wakacje z Moniką. Sommaren med Monika (1953) Wakacje z Moniką. Sommaren med Monika (1953)

Ucieczka przed szarością -

Harry (Lars Ekborg) pracuje w składzie porcelany, Monika (Harriet Andersson) w sklepie warzywnym. Kiedy wydaje się, że w perspektywie mają jedynie pogrążanie się w stagnacji i nudzie, Monika traci pracę. Chłopak porzuca swoją i kradnie motorówkę ojcu. Uciekają na wyspy sztokholmskiego archipelagu. Śmiałe sceny erotyczne i nagość w tym filmie, przyczyniły się do postrzegania Szwecji jako miejsca wyzwolonego seksualnie.

Więcej o: