Ona się puszcza, on jest Casanovą - stereotypy dotyczące seksu

Tworzenie stereotypów to naturalna ludzka skłonność w dążeniu do upraszczania patrzenia na świat. Choć nie potwierdzają ich badania naukowe, tradycja utrwaliła je tak silnie, że zyskały miano prawdy objawionej. Bierzemy pod lupę stereotypy dotyczące seksu. A jakie stereotypy związane z tą sferą ty uważasz za zabawne, krzywdzące, bliskie prawdy?
fot. gazeta.pl fot. gazeta.pl fot. gazeta.pl

Mężczyźni lubią szybki seks, a kobiety pragną długiej gry wstępnej

Czy mężczyźni pieściliby i całowali godzinami swoje partnerki, gdyby tego nie znosili? Jakoś trudno w to uwierzyć, by ktokolwiek był zdolny do takich poświęceń, nawet w imię największej miłości. By chłopak był gotowy na seks, często nie wystarczy rozebrać się do naga i położyć w łóżku jak kłoda. Zdarzają się mężczyźni, których lubią być dotykani, głaskani, pieszczeni, masowani. Pragnienie seksu powstaje w głowie nie tylko damskiej ale i męskiej. Dla obu stron bywają ważne takie rzeczy jak głos, zapach, wygląd. Poza tym szybki numerek w toalecie restauracji to rzecz, na którą i kobiety miewają ochotę. Przy okazji warto pamiętać, że gra wstępna to pojęcie, na które każdy patrzy inaczej. Są ludzie, których podnieca kąpiel w płatkach róż, duży dekolt i czerwony biustonosz, namiętne spojrzenie, czytanie na głos książki, rozmowa.

Prof. Lew-Starowicz o kobietach, mężczyznach, miłości i rozkoszy. Sprawdź książki >>

fot. gazeta.pl fot. gazeta.pl fot. gazeta.pl

Mężczyźni uwielbiają seks z przypadkowymi partnerkami, a kobiety są wierne

Żadna z płci nie jest bardziej wierna. Niektórych uszczęśliwiają erotyczne przygody, szukają nowych doświadczeń wciąż z nowymi partnerami. Lubią zmieniać pozycje, miejsca, w których uprawiają seks, bawi ich zdobywanie i uniesienia charakterystyczne dla początku związku. Ale są też ludzie, którzy najlepiej i najpewniej czują się w sytuacjach, jakie już raz przeżyli. Najwspanialszą przygoda jest bycie z jednym partnerem, po to by budować z nim jak najgłębszą więź.

fot. gazeta.pl fot. gazeta.pl fot. gazeta.pl

Dziewica to najcenniejsza zdobycz

Chłopakowi, który postanowił uwierzyć, że seks z dziewicą to największy sukces mężczyzny, trzeba chyba tylko współczuć. Zdobyłem ją, zapamięta tę noc na całe życie, to ze mną będzie porównywała następnych kochanków - myślą. A co jeśli kobieta wspomina tamten seks jako koszmar, albo nie myśli o nim wcale? Jeśli koś chce, żeby ta noc była wspominana dobrze, powinien zadbać o to, żeby dziewczyna odczuwała jak najmniej bólu podczas przerwania błony dziewiczej. Tu kluczowa jest pozycja, tak aby miednica partnerki była uniesiona. Aby tak się stało wystarczy podłożyć poduszkę pod jej pupę. Jeśli dziewczyna wtedy rozłoży na boki nogi ugięte w kolanach i przyciągnie je możliwie jak najbliżej piersi górna część wejścia do pochwy odchyli się do góry, co sprawi, że nie będzie trudności z trafieniem na błonę dziewiczą, a sama błona będzie maksymalnie napięta, co ułatwi szybkie jej pęknięcie.

fot. gazeta.pl fot. gazeta.pl fot. gazeta.pl

Mężczyźni myślą tylko o seksie

Może trudno w to uwierzyć, ale nawet jeśli spojrzeć na mężczyzn stereotypowo, to myślą oni np. o piłce nożnej, samochodach i piwie z kolegami. I do tego wcale nie zawsze mają ochotę na seks. Mogą być zmęczeni po pracy, albo woleć sobie poczytać tego wieczora książkę. Naukowcy z Ohio State University przeprowadzili badania poświęcone męskim myślom o seksie. Ustalili, że przeciętny mężczyzna 18 razy dziennie zastanawia się nad tym co zjeść a 11 razy marzy o spaniu. Seks zajmuje ich głowę 19 razy dziennie, gdy kobiety wędrują w tę stronę myślami 10 razy dziennie. W badaniach uczestniczyło 120 studentów i 163 studentki w wieku od 18 do 25 lat. Przy okazji odkryto, że mężczyźni 2 razy częściej niż kobiety myślą o jedzeniu i spaniu.

fot. gazeta.pl fot. gazeta.pl fot. gazeta.pl

Kobiety są mniej perwersyjne

Oczywiście są ludzie, którzy marzą o seksie analnym, grupowym czy uwielbiają zakładać lateksowe stroje i zaczepiać ręce kochanki czy kochanka o ramę łóżka przy pomocy kajdanek w różowym futerku. Ale są i tacy którzy pękaliby ze śmiechu, gdyby ich partner nagle wszedł do sypialni w kostiumie Batmana. Wielu mężczyzn czerpie przyjemność z patrzenia na kobietę, gdy sama doprowadza się do orgazmu lub choćby podczas seksu dotyka swoich piersi, wiele par znajduje przyjemność w seksie poza sypialnią - na kuchennej podłodze, blacie stołu, w samochodzie, na łące czy nad rzeką. Niektórzy lubią być uwiedzeni przez partnera znienacka, np. podczas wysyłania e-maili czy po śniadaniu podczas parzenia kawy w jakiś wtorek, niektórym największą przyjemność daje seks oralny, niektórzy zapraszają do łóżka wibrator czy zostawiają włączoną lampkę nocną, żeby widzieć partnera. To co dla jednych może być perwersją, dla innych będzie sposobem na to, by tworzyć piękny związek.

Prof. Lew-Starowicz o kobietach, mężczyznach, miłości i rozkoszy. Sprawdź książki >>

Więcej o: