Pierwszy raz w sklepie erotycznym - sprawdź, zanim się wybierzesz

Zanim zdecydujemy się na pierwsze zakupy w sklepie erotycznym warto odpowiedzieć sobie na pytanie: czego oczekujemy od takiej wizyty? Nowoczesne sklepy erotyczne są dla ludzi, którzy lubią i znają swoje ciało, wiedzą co sprawia im przyjemność, a zabawki erotyczne mają jedynie wprowadzić urozmaicenie w ich - zwykle udane - życie seksualne.

Dwa rodzaje klientów

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Mijają czasy, w których trzeba było pokonać wstyd, żeby wejść do sex shopu, ukrytego za kotarą podejrzanej sutereny. Pojawiła się nowa kategoria sklepów erotycznych. Odróżnia je estetyczny wygląd i dostępne w nim marki. To producenci designerskich, ekskluzywnych, a czasem i śmiesznych zabawek dla dorosłych.

Klienci dzielą się tu na dwa rodzaje. Pierwsi wiedzą, co sprawia im przyjemność. Zabawki erotyczne mają być urozmaiceniem już udanego życia seksualnego. Druga kategoria to nowicjusze, którzy chcą poznać swoje ciało i jego preferencje. Od czego zacząć?

Kulki Gejszy Kulki Gejszy Fot. Philipp Guealland

Pierwszy gadżet do damskiej kolekcji

Na początek warto spróbować tego, co sprawdzone. Przełamanie pierwszych lodów między kobietami, a sklepami erotycznymi nastąpiło kilka lat temu za sprawą kulek waginalnych, zwanych także kulkami gejszy. W latach 90. polskie kulki dostępne były jako przyrządy rehabilitacyjne w aptekach! Po kilkunastu latach trafiły na półki sex shopów i sklepów erotycznych.

W Polsce na nowo odkryto je stosunkowo niedawno. Wszystko za sprawą lekarzy i położnych. To oni zaczęli namawiać kobiety do ćwiczeń mięśni Kegla. Kulki dbają o kondycję intymną kobiet. Dodatkowo pomagają w osiąganiu zmysłowej przyjemności. Dlatego są idealne jako pierwszy gadżet erotyczny.

Zestaw BDSM dla początkujących ze sklepu lovestore.barbarella.pl:

Zestaw BDSM dla początkujących ze sklepu lovestore.barbarella.pl(Fot. lovestore.barbarella.pl)

Mini wibrator Flora Mini wibrator Flora Fot. Philipp Guelland

Co dalej?

- Oswojenie się ze sklepem erotycznym i dostępnymi w nim zabawkami to duży krok. Ośmielone kobiety chętniej mówią o swoich potrzebach i fantazjach seksualnych. Są bardziej otwarte na eksperymenty. To z kolei służy poprawie życia intymnego, przez co zyskuje też sam związek - zwraca uwagę Anna Moderska, konsultantka erotyczna współpracująca z marką Fun Factory i twórczyni sieci organizującej imprezy z gadżetami erotycznymi - Toyparty.pl

Po pierwszych eksperymentach wiemy, co sprawia nam przyjemność. Dopiero teraz można zabrać się za szukanie kolejnej, o wiele bardziej urozmaiconej zabawki. Małej lub dużej, sztywnej albo giętkiej, o różnej skali wibrowania, kolorze i kształcie.

Zabawka erotyczna Zabawka erotyczna Fot. Fun factory

Czy warto kupować w internecie?

Podczas zakupów internetowych najlepiej wybierać sklepy, w których obok tańszych modeli, dostępne są i droższe marki. To oznacza dostępność asortymentu o dobrej jakości. Im szersza oferta danej marki, tym większa pewność, że ma ona ugruntowaną pozycję, a zabawka to nie przypadkowe zamówienie pochodzące z kontenera z Chin.

Zabawki erotyczne Zabawki erotyczne Fot. Fun factory

Wizyta w sklepie stacjonarnym

Przewagą stacjonarnego sklepu erotycznego jest możliwość dokładnego sprawdzenia jak zabawka wygląda i działa w rzeczywistości. Przy wyborze warto kierować się tym, z jakiego materiału została ona wykonana, jak pachnie (produkty najlepsze pod względem jakości powinny być bezzapachowe), jaka jest w dotyku, czy i jak mocno wibruje lub pulsuje oraz jak jest elastyczna. Kontakt ze sprzedawcą w prestiżowych sklepach nie powinien krępować. Wręcz przeciwnie - stanowi profesjonalną i często niezbędną w wyborze odpowiedniego gadżetu.

Jadalna farba do ciała o smaku czekoladowym:

Shunga Chocolate BodypaintingShunga Chocolate Bodypainting (Fot. eroticrevolutionshop.com)

 

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Więcej o: