Śledzisz jego byłą i zastanawiasz się jak brzmiałoby jego nazwisko z twoim imieniem. Robisz to tylko na początku związku, a przyznasz się do tego tylko przyjaciółce

Stało się. Zakochałaś się. Nie widzisz świata poza swoim nowym mężczyzną. Romantyczne kolacje przy świecach, spacery w blasku księżyca i świeżo parzona kawa podawana do łóżka nie uśpią jednak twojej czujności i chęci kontrolowania każdej sytuacji. Niemal wszystkie kobiety na początku nowego związku sprawdza swojego partnera. Niekiedy robi to nieświadomie, a czasem... Sprawdź, czy też działasz według schematu.
Młode kobiety korzystające z internetu Młode kobiety korzystające z internetu Fot.EastNews

Sprawdzasz jego eks dziewczyny

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Żadna z nas nie jest z tego dumna. Jednak niemal każda dziewczyna robi to we wstępnej fazie związku. Przede wszystkim kobiety są zainteresowane swoją poprzedniczką. Jak wygląda, ile ma lat, gdzie pracuje. Pomocą w śledztwie służą niezawodne portale społecznościowe.

Wystarczy kilka klików, aby po chwili mieć pełen obraz dziewczyny, której nie chcemy nigdy spotkać. Tu rodzą się kolejne pytania - co on w niej widział? jestem od niej ładniejsza? Na tym etapie szukamy wsparcia przyjaciółki, która z pewnością odpowie tak jak sobie tego życzymy.

Serduszka w zeszycie Serduszka w zeszycie fot. shutterstock.com

Testujesz jak brzmiałoby jego nazwisko z twoim imieniem

Wydaje ci się, że rysowanie serduszek na marginesie w zeszycie i ćwiczenie podpisu z nazwiskiem ukochanego to zachowania nastoletnich dziewczynek? Tak, ale w początkowej fazie związku, kiedy zakochanie uderza nam do głowy, mentalnie bliżej nam do dziesięciolatki niż do dorosłej i odpowiedzialnej kobiety, którą tak naprawdę jesteśmy. Rysujemy więc te serduszka gdzie popadnie i ćwiczymy podpis z użyciem "nowego nazwiska".

Ślub w kościele Ślub w kościele Fot. Łukasz Kot/Agencja ślubna Perfect Moments

Planujesz wasz ślub

Czasem testowanie nowego nazwiska nie wystarcza i idziesz krok dalej. Byliście dopiero na kilku randkach, jeszcze nie poznałaś jego rodziców, ale, już oczyma wyobraźni, widzisz was na ślubnym kobiercu.

W skrajnych przypadkach zaczynasz oglądać suknie ślubne i dzwonisz do przyjaciółki zapytać, czy zostanie twoją druhną. Dzwoń do niej koniecznie, ona z pewnością ostudzi twój zapał.

Szafa Szafa Shutterstock

Przypadkowo zostawiasz u niego swoje rzeczy

To już kolejny, bardziej wyrachowany, stopień wtajemniczenia. Nocujesz u niego kilka razy w tygodniu i za każdym razem zostawisz coś osobistego. Oczywiście przypadkiem! Znamy takie numery.

Raz jest to szczoteczka do zębów, innym razem bielizna na zmianę czy para ulubionych butów. Zanim się spostrzeżesz masz już u niego całą szafę ciuchów, a w łazience są wyłącznie twoje kosmetyki.

Albumy na zdjęcia Albumy na zdjęcia fot. albumy-fotograficzne.eu

Myszkujesz w jego szafkach

Miłość uderzyła ci do głowy niczym najlepszy szampan. Chcesz wiedzieć o nim wszystko. Zanim on opowie ci o swoich miłościach z przedszkola i przedstawi najlepszym kolegom minie jednak trochę czasu. A to dla ciebie za długo.

Przeglądasz więc ukradkiem zakurzone albumy ze zdjęciami sprzed lat, przypadkiem zahaczasz nogą i odsuwasz tajemniczą szufladę. Chcesz wiedzieć wszystko. Tu i teraz.

Więcej o: