Gadżety erotyczne to nie temat tabu: wszystko co powinnaś wiedzieć o dildo

Dildo to gadżet erotyczny mylony z wibratorem. Na rynku dostępne są trzy rodzaje tych zabawek erotycznych. Na jego zakup najczęściej decydują się kobiety lubiące eksperymentować. Jednak wiedza o tym gadżecie nie powinna być zarezerwowana dla wybranych. Sprawdź, co warto wiedzieć o dildo.

Czym dildo różni się od wibratora?

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Dildo często błędnie uchodzi za "niedoskonały" wibrator. To krzywdząca opinia, bo dildo odpowiada na nieco inne potrzeby erotyczne. Pozbawiony mechanizmu wibrującego gadżet wprawiany jest w ruch za pomocą siły mięśni osoby go używającej. W przeciwieństwie do wibratora dildo umożliwia przeprowadzanie stymulacji we własnym tempie, przez co jest polecany dla kobiet i par, które lubią mieć kontrolę nad pieszczotami. Dildo - w przeciwieństwie do wibratora - jest bezgłośne, dlatego preferują go kobiety, które łatwo się dekoncentrują.

Z czego wykonane jest dildo?

Nowoczesne dilda mogą mieć rozmaite kształty i rozmiary oraz być wykonane z bardzo różnych materiałów. Najwygodniejszy i bardzo bezpieczny jest tzw. silikon medyczny, z którego można tworzyć dilda o bardzo fantazyjnych kształtach.

Który rodzaj wybrać?

Decydując się na dildo, warto mieć świadomość, że są ich dwa podstawowe rodzaje: waginalne i analne.

Dildo waginalne

Te pierwsze mają różne stopnie twardości, które odpowiadają na nieco inne potrzeby kobiet. - Twardsze sprawdzą się u wielbicielek dociskania strefy G. Z kolei te bardziej naturalne lepiej nadają się do wspólnej zabawy z partnerem, ponieważ odginają się razem z ciałem - wyjaśnia Anna Moderska, konsultantka erotyczna, współpracująca z marką Fun Factory. Dla kobiet, których wejście do pochwy jest bardzo unerwione lub niezbyt ciasne, doskonale sprawdzą się dilda o większych gabarytach. Dilda odpowiednio wygięte są z kolei idealne do stymulacji strefy G.

Dildo analne

Dilda analne (zdjęcie powyżej), czyli koraliki lub zatyczki analne pod wpływem ruchu partnerów pieszczą wrażliwe miejsca wywołując dodatkowe doznania.

Dildo podwójne

Specjalnym rodzajem dild są dilda podwójne tzw. share lub dilda z uprzężą, które mogą być jednocześnie używane przez parę.

Gadżet dla eksperymentujących

Dildo to doskonała zabawka dla początkujących, jednak w przypadku kobiet, które uwielbiają stymulację łechtaczki i pragną "łatwiejszego" orgazmu lub potrzebują intensywniejszej stymulacji, może być źródłem rozczarowania. - Kobiety korzystające z dildo często doskonale wiedzą, co sprawia im największą przyjemność, a sam gadżet wybierają po prostu dla wygody. Użycie dildo jest także bliższe pieszczotom naturalnym, z partnerem - wyjaśnia ekspertka Fun Factory.

Dilda są więc często używane przez pary, dla których gadżety erotyczne to nie nowość. - Nowoczesne dilda z założenia są jednocześnie twarde i elastyczne. Partner może zabawkę dowolnie odginać, dociskać czy masować w rytmie, jaki odpowiada jego partnerce - dodaje konsultantka erotyczna.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Więcej o: