Co sprawi, że partner poczuje się kochany? Wystarczy 20 sekund tulenia dziennie, aby...

Aby związek był udany, oboje partnerzy muszą czuć się kochani. Jak wzmacniać w ukochanym to uczucie? Oto 5 najlepszych sposobów. Twórz wasze rytuały
Miłość Miłość fot. flikr.com, Lieven Van Melckebeke

Co sprawi, że partner poczuje się kochany? Wystarczy 20 sekund tulenia dziennie, aby...

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Aby związek był udany, oboje partnerzy muszą czuć się kochani. Jak wzmacniać w ukochanym to uczucie? Oto 5 najlepszych sposobów.

Twórz wasze rytuały

Rytuały pomagają parom budować relację i przypominają partnerom, jak bardzo są dla siebie ważni. Rozpoczynajcie dzień od powiedzenia sobie "dzień dobry", całusa i przytulenia. Warto pamiętać, że 20 sekundowe tulenie się powoduje wydzielanie dopaminy ("przekaźnik przyjemności") i oksytocyny (hormon odpowiadający za tworzenie więzi). Wieczorami starajcie się spożywać razem posiłki. Możecie również razem czytać, oglądać filmy, czy wspólnie się kąpać. Ważne, aby zaplanować sobie czas, który jest tylko dla Was.

Miłość Miłość fot. flikr.com, eren {sea+prairie}

Bądź kreatywna/y w wyznawaniu miłości

Ciągłe powtarzanie "kocham cię" może się znudzić każdemu. Staraj się raz na jakiś czas zmieniać sposób, w jaki wyznajesz miłość. Na przykład rano możesz powiedzieć, że jesteś szczęśliwa, że się obudziłaś i możesz spędzić z partnerem kolejny dzień życia. Warto też mówić partnerowi, za co go kochamy. Tym sposobem nie tylko sprawiamy, że czuje się on kochany, ale również dajemy mu poczucie pewności siebie.

Miłość Miłość fot. flikr.com, Priscila Tonon Ramos

Bierz pod uwagę preferencje partnera

Jakkolwiek może się to wydawać oczywiste, łatwo zapominamy o tym, co nasz parter naprawdę lubi, a co doprowadza go do szału. Jeśli spróbujesz ograniczyć zachowania, które drażnią twoją drugą połowę, a częściej będziesz robić coś, co jest przez nią lubiane, na pewno zostanie to zauważone i docenione. Chodzi tu o małe gesty, jak zmywanie po sobie naczyń, zrobienie partnerowi herbaty, czy wspólne wyjście na film z ulubiony aktorem.

Miłość Miłość fot. flikr.com, Fibonacci Blue

Ucz się na własnych błędach

Unikaj powtarzania zachowań, które powodowały w przeszłości problemy. Powtarzanie zachowań, które wcześniej zraniły partnera jest dla niego znakiem, że nie dbamy o to, co czuje. Będzie to dla partnera tym bardziej bolesne, jeśli wcześniej dał nam jasno do zrozumienia, że nie chce, aby takie sytuacje się powtarzały.

Miłość Miłość fot. flikr.com, Benurs

Okazuj miłość nawet, jeśli masz zły dzień

Jeśli masz zły dzień, jesteś zestresowana/y lub po prostu nie czujesz się zbyt dobrze, staraj się tak bardzo, jak to możliwe okazywać partnerowi miłość. Dzięki temu twój partner będzie wiedział, że twój zły nastrój nie ma nic wspólnego z tym, co do niego czujesz.

TO TEŻ CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

To, w jakich pozycjach śpicie, mówi wiele o waszym związku

Kult wielkiego penisa, polowanie na orgazm... Co jeszcze robimy źle? Oto dekalog nieidealnych kochanków

Czasami sama miłość nie wystarczy. Co robić, aby stworzyć szczęśliwy związek na całe życie?

Więcej o: