Randkowanie w internecie - szukamy wskazówek w poradniku "Mobilny świat dla Pań" [FRAGMENTY]

"Jeszcze kilka lat temu szukanie znajomych lub partnerów przez internet było obciachem. Teraz jest to drugi najczęstszy sposób nawiązywania znajomości (zaraz po poznawaniu się przez wspólnych znajomych)." - tak do randkowania w internecie zachęca Kaja Mikoszewska, autorka poradnika "Mobilny świat dla Pań". Jak randkować w internecie?
problemy związkowe problemy związkowe Fot. Shutterstock.com

Zdjęcie profilowe to podstawa

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Poradnik "Mobilny świat dla pań" to zbiór porad dla każdego, kto ma ochotę pogłębić swoją wiedzę na temat użytkowania internetu. Wśród omawianych tematów z zakresu aktywności online, nie mogło zabraknąć randkowania. Autorka oswaja kwestię poszukiwania partnera w sieci, doradzając, jak odnaleźć się w świecie portali randkowych.

Dobre zdjęcie to postawa. Pokaż się uśmiechnięta, ubrana po swojemu, sfotografowana na tle, które nie odwraca uwagi. Pamiętaj, nie musisz się podobać wszystkim - masz się spodobać komuś konkretnemu. Im naturalniej będziesz wyglądać na zdjęciu, tym większa szansa, że osobie, której wpadniesz w oko, będziesz się tak samo podobać na żywo.

problemy związkowe problemy związkowe Fot. Shutterstock.com

Zaprezentuj się właściwie

Proste rady z poradnika dla jednych będą przypomnieniem dobrych praktyk randkowania online, dla innych zachętą do przełamania strachu przed koniecznością zaprezentowania się na tego typu serwisie.

Pisząc parę słów o sobie, pomyśl, co chciałabyś przeczytać u kogoś innego i dlaczego właśnie to zainteresowałoby Cię. Powiedz, co Cię cieszy i co chciałabyś robić z drugą osobą. Jeśli od razu napiszesz, że lubisz sport i podróże, łatwiej znajdziesz kogoś, kto nie spędza wolnego czasu na kanapie.

problemy związkowe problemy związkowe Fot. Shutterstock.com

Unikaj najpopularniejszych błędów

Zamiast wiersza, konkretny opis - to zasada, o której zapominają nawet najbardziej zagorzali fani portali randkowych...

Nie ma sensu udawać kogoś, kim się nie jest. Lepiej przygotować konkretny opis, niż zamieścić enigmatyczny wiersz, który ma dla Ciebie wartość emocjonalną - trzeba Cię już znać, żeby wiedzieć, co dla Ciebie znaczy. Oczywiście absolutnie nie należy pisać o sobie zbyt wiele - Twój profil ma Ci pomóc znaleźć towarzystwo, z którym poznasz się bliżej już w prywatnych rozmowach. Pamiętaj też, że znajomi czy współpracownicy mogą mieć profil w tym samym serwisie.
problemy związkowe problemy związkowe Fot. Shutterstock.com

Nie bój się zaryzykować

Jak w każdej przestrzeni społecznej, i na serwisie randkowym, warto znać swoje prawa.

Posiadanie profilu w serwisie randkowym do niczego nie zobowiązuje. Nie oznacza także zgody na niestosowne zaczepki. Jeśli spotyka Cię zachowanie, które Ci nie odpowiada, możesz zablokować nieprzyjemnego użytkownika i masz święte prawo zgłosić go obsłudze serwisu.
problemy związkowe problemy związkowe Fot. Shutterstock.com

Wybieraj płatne serwisy randkowe

Udaną przygodę z portalami randkowymi dobrze jest rozpocząć od podjęcia właściwego wyboru. Zwracajmy uwagę na profil danego serwisu, przeczytajmy jego regulamin. Dlaczego warto wybierać płatne portale?

Większość serwisów randkowych pozwala oglądać profile tylko zarejestrowanym użytkownikom. Część wymaga także opłacenia (niewysokiego) abonamentu. Płatne serwisy randkowe są przez użytkowników traktowane poważniej, a ich członkowie zachowują się bardziej przyzwoicie.

W Polsce znane serwisy randkowe to Sympatia.pl, MyDwoje.pl oraz Przeznaczeni.pl (dla osób wierzących).

Popularnym także w Polsce serwisem randkowym jest anglojęzyczny OkCupid.com. Używa on oryginalnego algorytmu kojarzenia par - użytkownicy odpowiadają na serię pytań, przy okazji podając, jakie odpowiedzi najchętniej widzieliby u partnera. Przecież nie muszą być takie same! Zaznaczają też, jak ważna byłaby dla nich taka odpowiedź.

Kaja Mikoszewska: "Mobilny świat dla pań."

Cytowane fragmenty pochodzą z poradnika "Mobilny świat dla pań. Krótki kurs informatyki dla każdej z nas" autorstwa Kai Mikoszewskiej. Książka z cyklu "Poradniki na obcasach" ukazała się nakładem wydawnictwa Lingo.

Więcej o: