Bycie w związku to nie jest lekka praca. Miłość wymaga cierpliwości i poświęceń

Bycie w związku wymaga czasu, zaangażowania, cierpliwości, umiejętności wybaczania, otwartości oraz zdolności dawania bez oczekiwania czegokolwiek w zamian. Brzmi to jak ogrom pracy i rzeczywiście związek często wymaga poświęceń. Jedną z ważniejszych umiejętności bycia w związku jest podtrzymywanie wzajemnego zainteresowania partnerów. Jak to osiągnąć?
Kadr serial Przyjaciele Kadr serial Przyjaciele fot. kadr serial Przyjaciele

Włóż wysiłek w bycie obecnym

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Może ci się wydawać, że przebywanie w tym samym pomieszczeniu, co twój partner wystarczy, aby być obecnym. To błąd. Szczególnie w naszych czasach - gdy otoczenie jesteśmy tylko urządzeniami służącymi do komunikacji - fizyczna obecność nie często równa się obecności prawdziwej. Zatem, jeśli chcesz naprawdę spędzić czas z partnerem (a nie jedynie "obok" partnera), to wycisz lub wyłącz telefon, odłóż tablet i poświęć uwagę partnerowi.

W lutowych "Charakterach" piszemy o zwyczajnym szczęściu we dwoje:

W czym tkwi klucz udanych związków?
Jak ominąć pułapki, które życie zastawia na partnerów?

A ponadto:

Jak żyć z kłamcą?
Skąd ochoty na pieprzoty?
Co ujawnia nasza skóra?
Jak zapanować nas sobą?

Charakteryfot. Charaktery

kadr z serialu Pamiętniki Wampirów kadr z serialu Pamiętniki Wampirów fot. kadr z serialu Pamiętniki Wampirów

Kultywuj sztukę słuchania

Jeśli słuchasz innych tylko po to, aby znaleźć okazję do wypowiedzenia własnej opinii, lub myślisz nad odpowiedzią, zanim twój partner skończył formułować własną myśl, to znaczy, że nie jesteś obecny i masz problemy z słuchaniem. Przestań myśleć i zacznij słuchać. Twój partner doceni to, że mu nie przerywasz i wykazujesz zainteresowanie tym, co mówi.

Kadr z serialu Teoria wielkiego wybuchu Kadr z serialu Teoria wielkiego wybuchu fot. kadr z serialu Teoria wielkiego wybuchu

Praktykuj prostotę

Jak często łapałeś/aś się na tym, że próbujesz coś zakomunikować, ale nie do końca wiesz, o co ci chodzi? Spróbuj czasem przed wypowiedzią zastanowić się, co dokładnie chcesz powiedzieć. Gdy już będziesz wiedzieć, co chcesz zakomunikować ? przemyśl jak wyrazić daną myśl w możliwie prosty sposób. Prostota jest ważna.

Kadr z serialu Chirurdzy Kadr z serialu Chirurdzy fot. kadr z serialu Chirurdzy

Umawiaj się na randki

Oczywiście chodzi o randki z dotychczasowym partnerem. Na początku związku randki były czymś naturalnym. Możliwe jednak, że z czasem doszliście do przekonania, że randkowanie nie jest wam już do niczego potrzebne. Błąd! Spróbujcie wrócić do zwyczaju zapraszania się i chodzenia razem na randki. To pozwoli wam oderwać się od codzienności i poznać się na nowo.

kadr z serialu One tree Hill kadr z serialu One tree Hill fot. kadr z serialu One tree Hill

Rozmawiajcie o swoich marzeniach

Dzieci, obowiązki domowe, kariera, rachunki, pieniądze, zdrowie ? to wszystko bardzo ważne sprawy i warto, abyście wspólnie je omawiali i dzielili się takimi problemami. Nie zapomnijcie jednak przy tym o marzeniach. Rozmawiajcie o nich wspólnie. Planujcie ich realizacje. Często nie jest łatwo mówić o tym, o czym się marzy z lęku przed ośmieszeniem. Jeśli dostrzegasz taką tendencję u swojego partnera - zachęć go do mówienia o tym, czego pragnie.

Kadr z serialu Jak poznałem wasza matkę Kadr z serialu Jak poznałem wasza matkę fot. kadr z serialu Jak poznałem wasza matkę

Małe rzeczy znaczą wiele

Czasem drobny prezent znaczy więcej niż droga biżuteria, czy obiad w drogiej restauracji. Niespodziewana pomoc w domowych obowiązkach, miłosna wiadomość zostawiona na poduszce, śniadanie do łóżka - takie drobne rzeczy mogą łatwo powiększyć wzajemną fascynację.

Kadr z serialu Plotkara Kadr z serialu Plotkara fot. kadr z serialu Plotkara

Pogódź się przed pójściem spać

Każda para przeżywa trudniejsze dni. Kłótnie i spory - choć nie powinny zdarzać się zbyt często ? mogą przydarzyć się każdej parze. Jeśli dojdzie między wami do kłótni, zróbcie co w waszej mocy, aby rozwiązać konflikt jeszcze przed wspólnym zaśnięciem - najczęściej sama szczera intencja pogodzenia się jest wystarczającym bodźcem do rozwiązania problemu.

Więcej o: