Czego nigdy nie mówić kobiecie? Mężczyzno, tych czterech zdań unikaj jak ognia!

Mężczyźni mają wielką moc budowania i niszczenia związków - uważa dr John Gottman, terapeuta par, badacz związków i autor "Man's guide to women". Według niego każdy mężczyzna, któremu zależy na relacji powinien unikać czterech zdań. Których?
Kłótnia kochanków Kłótnia kochanków fot. flikr.com, John Fraissinet (CC BY-NC-ND 2.0)

Co znowu?

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

To oznaka zniecierpliwienia i złości na jej próbę porozumienia się z tobą. Każda taka próba to okazja do lepszego poznania. To gra wstępna - pisze Gottman - nie zmarnuj tej szansy. Zamiast "co znowu" zapytaj "co chodzi ci po głowie"?.

Charakteryfot. okładka Charakterów

Kłótnia Kłótnia fot. flikr.com, camerabee (CC BY-ND 2.0)

Kiedyś twoje ciało...

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Tak zaczynające się zdanie nigdy nie będzie komplementem. Wręcz odwrotnie, jest obelgą. Jeśli chcesz rozmawiać na temat jej wyglądu miej na uwadze, że codziennie jest bombardowana reklamami i zdjęciami wyretuszowanych modelek, w efekcie czego nawet szczupłe i wysportowane kobiety nie są z siebie zadowolone - jak pokazują badania. Jeśli chcesz coś powiedzieć, znajdź w jej wyglądzie cechę, którą lubisz i mów o niej. Mężczyźni, którzy szczerze komplementują swoje partnerki każdego dnia cieszą się bogatszym życiem erotycznym - uważa dr Gottman.

Kłótnia Kłótnia fot. flikr.com,Alexander Kluge(CC BY-NC-ND 2.0)

Niech będzie po twojemu. Jak zawsze

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

W ten sposób sprowadzasz jej potrzeby do zero - jedynkowej gry. Sugerujesz, że kiedy ona chce zrobić coś po swojemu, to na myśli ma swoją wygraną i twoją przegraną, co wcale nie musi być prawdą. Są dwa magiczne pytania, które każdy mężczyzna powinien znać - "co czujesz" i "czego potrzebujesz".

Kłótnia Kłótnia fot. flikr.com, alex de carvalho (CC BY-NC-ND 2.0)

Zawsze czegoś chcesz/ jesteś taka potrzebująca

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Po pierwsze to oczywista obelga. Zamienia potrzebę w negatywną cechę charakteru. Po drugie to nieprawda. Każdy z nas jest potrzebujący czyli ma swoje potrzeby i chce je zaspokajać. Związek to porozumienie o wzajemnej trosce, więc zaspokajanie potrzeb jest w niego wpisane - uważa dr Gottman i odsyła do drugiego z magicznych pytań.

Więcej o: