Jak kobiety niszczą związki? 8 komunikatów, które oddalają cię od partnera

Od mężczyzny oczekujemy wsparcia, zrozumienia, troskliwości, obecności w codziennym życiu. Jednak czy tyle samo jesteśmy w stanie dać od siebie? Oto 8 komunikatów, które panowie najczęściej słyszą od swoich partnerek.
Żyjąc w świecie swoich oczekiwań, tracisz z oczu faceta, jakiego masz u boku. Żyjąc w świecie swoich oczekiwań, tracisz z oczu faceta, jakiego masz u boku. CC BY 2.0 Flickr.com/Robert Vitulano

Co on by beze mnie zrobił

Zdarza ci rzucić w gronie przyjaciół: "Adam to nawet gwoździa do ściany nie przybije", "Mój Misio (taki uroczy) ma dwie lewe ręce"? Brawo! Właśnie strzeliłaś sobie sama w stopę. Bo czemu to ma służyć? Ma być zabawnie? Niestety, twojego faceta to nie bawi, bo zwyczajnie chce być traktowany poważnie i z należnym szacunkiem. Oczywiście, nie pomyślałaś, to nic takiego, przecież to nie ma znaczenia. Ależ ma! Bo jeśli jest takim nieudacznikiem, to dlaczego z nim jeszcze jesteś?

SZUKASZ SPOSOBU, BY NAPRAWIĆ SWÓJ ZWIĄZEK? TEN TEST POMOŻE ZDIAGNOZOWAĆ WASZĄ RELACJĘ>>>

Nie chodzi o to, by wychwalać go na wszystkie strony. Może rzeczywiście nie potrafi wbić tego cholernego gwoździa, tak jak ty każdego dnia mordujesz się z narysowaniem prostej kreski na powiece i po 30 latach tłumaczenia nadal nie wiesz, czym jest spalony. Nieważne! Jeśli nie potrafisz pokazać dumy z tego, że masz u boku fajnego mężczyznę, to lepiej siedź cicho i nic nie mów na jego temat. Będzie bezpieczniej.

ZOBACZ TEŻ:

Kiedy słowa "kocham cię" grzęzną w gardle... Dlaczego boimy się zaangażowania?

Jak sprawdzić czy to ten jedyny? Oceń cztery aspekty związku

Sama miłość nie wystarczy. Co robić, aby stworzyć szczęśliwy związek na całe życie?

związek związek CC BY-SA 2.0 Flickr.com/mrhayata

Zrób coś ze sobą

On o siebie nie dba, nie rozwija się, nie edukuje? Dobrze, a co ty zrobiłaś ze sobą przez te wszystkie lata? Nic tak nie zmotywuje partnera do działania, jak twój własny rozwój. Mężczyzna mający u boku wspaniałą kobietę, będzie chciał jej dorównać, by nie spaść poniżej narzuconego poziomu. I nie chodzi tu o prześciganie się w dążeniu do doskonałości, ale ciągłą pracę nad sobą, dojrzewanie, rozwijanie zainteresowań, dbałość o ciało. Jeśli natomiast oboje odpuścicie, stoczycie się w otchłań starych kapci i zdeformowanych ciał.

związek związek CC BY 2.0 Flickr.com/swong95765

Znowu zajmujesz się głupotami

Jeśli twój mężczyzna lubi wieczorami sklejać modele lub robi właśnie długie wybieganie przygotowujące go do maratonu - ciesz się. To nie są głupoty, tylko czynności, dzięki którym się relaksuje, doskonali. To coś, co pozwala mu oderwać się od stresujących sytuacji w pracy i sprawia, że jest interesującym, pełnym pasji człowiekiem.

związek związek CC BY 2.0 Flickr.com/Montse PB

Bo ty nigdy...

Mówi się, że mężczyźni to duzi chłopcy. Tymczasem kobiety nierzadko zachowują się jak rozbestwione dzieciaki, którym zabroniło się przed obiadem cukierka. Wierzgają, machają rękami, szlochają. Często po to, by wymusić na swoim partnerze konkretne zachowania. Przykład? Chcesz, by twój mąż bardziej angażował się w realizowanie domowych obowiązków. Nie powiesz wprost, ale co rusz podczas zmywania wzdychasz, marudzisz. Gdy twoje aluzje pozostają niezauważone, zaczynasz się rzucać, łzy wylewać, pokrzykiwać i ostatecznie wypowiadasz w przestrzeń niszczące "bo ty nigdy...". "Nigdy mi nie pomagasz", "nigdy się nie angażujesz", "nigdy nie dbasz o mnie". Tym jednym zdaniem przekreślasz dosłownie wszystko, co twój partner zrobił dla ciebie. Wszystko. To, że dla ciebie biegł do sklepu, bo zachciało ci się czekolady. To, że przygotował dla ciebie kawę o poranku. To, że poszedł z tobą na niedzielne zakupy, chociaż kompletnie nie miał na to ochoty.

Coś ci nie odpowiada? Uważasz, że jesteś obarczona zbyt dużą liczbą obowiązków? Rozmawiaj, dyskutuj. Wiele rzeczy jest do wypracowania. Jednak jeśli zaczniesz stosować manipulacje i wymuszania, sprawisz jedynie, że twój partner zacznie się bronić, a nie otwierać na twoje potrzeby.

SZUKASZ SPOSOBU, BY NAPRAWIĆ SWÓJ ZWIĄZEK? TEN TEST POMOŻE ZDIAGNOZOWAĆ WASZĄ RELACJĘ>>>

związek związek CC BY 2.0 Flickr.com/Andrea Rose

Tyle dla ciebie poświęciłam

Zdradzę ci pewien sekret: wszystko, co robiłaś w związku, robiłaś dla siebie. Bo chciałaś być z kimś, bo chciałaś, by cię ktoś pokochał. Jeśli z czegoś zrezygnowałaś, to albo dlatego, że tak się ułożyło życie i wymagało to przewartościowania hierarchii wartości, albo przez lata trwałaś w toksycznym związku, w którym partner wymagał od ciebie porzucenia swoich pasji, dążeń i marzeń.

Jeśli jednak jesteś w związku z mężczyzną, który dba o ciebie, kocha cię, a przy tym jest po prostu dobrym i wartościowym człowiekiem, nie obarczaj go winą za stracone szanse czy nadzieje.

związek związek CC BY 2.0 Flickr.com/Pedro Ribeiro Simoes

Jesteś facetem, nie zrozumiesz tego

Niektórych rzeczy zapewne twój mężczyzna nie pojmie w pełni, co nie oznacza, że można go z tego powodu traktować z góry i pozbawiać możliwości zrozumienia. Poznawanie toku rozumowania partnerów to naprawdę fascynująca podróż. Odkrywanie schematów myślowych, przekonań, motywacji pozwala pojąć istotę problemu, z którym druga osoba się mierzy.

związek związek CC BY 2.0 Flickr.com/Umbrella Shot

Chciałabym, żebyś...

Chciałabyś, żeby nosił koszule, zrobił sobie tatuaż, zapraszał cię co weekend na obiad do restauracji i generalnie traktował cię jak księżniczkę.

Żyjąc w świecie swoich oczekiwań, tracisz z oczu faceta, jakiego masz u boku. Troskliwego, wiernego, zabawnego. Doceń to, że ma swoje zdanie, swój styl, swoje własne poczucie humoru. A przy okazji pomyśl, czego twój partner mógłby oczekiwać od ciebie, idąc twoim tokiem rozumowania. Robi się trochę bardziej niewygodnie, prawda?

SZUKASZ SPOSOBU, BY NAPRAWIĆ SWÓJ ZWIĄZEK? TEN TEST POMOŻE ZDIAGNOZOWAĆ WASZĄ RELACJĘ>>>

związek związek CC BY-SA 2.0 Flickr.com/hojusaram

Nie uda ci się, jak zwykle

Nie zawsze mówimy o tym wprost, ale ile razy nie wierzyłaś w swojego mężczyznę? Nie zaufałaś, że wie co robi? Że może, że potrafi, że mu się uda? Jeśli nie dziś, to jutro. Jeśli nie jutro, to za którymś razem na pewno.

Wiara w to, jak silnego, wytrwałego i mądrego masz partnera dodaje mu mocy, pomaga mu się realizować, doskonalić.  Podcinanie skrzydeł sprawi jedynie, że oboje popadniecie we frustrację i ostatecznie się rozejdziecie.

Czy macie doświadczenia z innymi zachowaniami kobiet i mężczyzn, które przeszkadzają w budowaniu trwałego związku? Czekamy na Wasze komentarze.

Komentarze (243)
Jak kobiety niszczą związki? 8 komunikatów, które oddalają cię od partnera
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • illuminateur

  Oceniono 382 razy 318

  A gdzie sztandarowe "Mógłbyś się domyślić..."?!?
  Drogie Panie, jeśli coś od nas chcecie, po prostu o tym powiedźcie :)

 • foolbuster12

  Oceniono 322 razy 262

  Młode dziewczyny wymagają, żeby "ich" mężczyzna był silny jak Schwarzenegger, mądry jak Einstein, przystojny jak ... (no, tu ideały zmieniają się często. Kiedyś to był Sean Connery), zręczny jak olimpijski gimnastyk, odważny jak alpinista, no i jeszcze bogaty. Ale nie myślą o tym, czy potrafią swojemu ideałowi dorównać na którymkolwiek polu. One są wspaniałe z definicji. I mają jeszcze jedną osobliwą cechę: Jeśli któraś złowi np. himalaistę, to potem o niczym bardziej nie marzy, niż o tym, żeby przestał chodzić po górach.

 • mazen17

  Oceniono 211 razy 169

  Fajnie ze to napisano. Moja (byla) zona byla ekspertka we wszystkich 8 opisanych komunikatach. Glownie z tego powodu jest moja byla zona.

 • Oceniono 120 razy 110

  To ja chyba swieta jestem bo nie mowie tak i znam mozliwosci meza. Doceniam i mowie czego oczekuje. Pewnie dlatego jestesmy razem 24 lata i nadal jest nam razem dobrze.

 • juklak

  Oceniono 173 razy 101

  A gdzie:
  "przelej mi" (nie przylej), albo "daj mi kartę ...."
  "Czemu tak mało zarabiasz" - niezależnie od tego ile zarabiasz
  itp. finansowe zwroty

  A i jeszcze doprowadzające do białej gorączki: "kiedy będziesz?"
  Jak k...a wyjdę z pracy i dojadę do domu. I nie dlatego że tęskni, tylko już ma kilka pomysłów jak swojego małżonka zgnoić.
  "wyjdź dziś wcześniej z pracy" ale nieważne że mam dużo zarabiać. Powinienem dużo zarabiać ale nie pracować i siedzieć w domu...

 • zbirone

  Oceniono 156 razy 90

  "Jeśli natomiast oboje odpuścicie, stoczycie się w otchłań starych kapci i zdeformowanych ciał."

  "Wierzgają, machają rękami, szlochają. Często po to, by wymusić na swoim partnerze konkretne zachowania."

  Mimo, że gazetowy pokaz slajdów to jednak świetnie napisany mądry artykuł.

 • intel-e-gent

  Oceniono 159 razy 79

  Tytuł chyba powinien się jednak być neutralny płciowo. Bo jak patrzę na to co robiłem w związkach, to nam mężczyznom też się zdarza robić dokładnie te same błędy. Nie stygmatyzować mi tu kobiet! ;)

 • ziomekp.1

  Oceniono 105 razy 69

  Mnie do kur...ej pasji doprowadzają co poniektórzy kumple którzy rzucają na propozycję wypadu na mecz czy małe jasne -- "NIE WIEM CZY MNIE BABA PUŚCI!!!" Na moje pwiedzenie "a czyś ty pies żeby cię wypuszczać" odpowiadają przeważnie "aaa, bo ty nie wiesz jak jest".
  Odpowiedzcie mi internauci -- jak jest?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX