Recepta na długotrwały związek? 7 rzeczy, które sprawiają, że stajesz się partnerką (prawie) idealną

Z niewiadomych powodów nie jesteś w stanie zbudować długotrwałego związku? Jesteś notorycznie porzucana? A może czujesz, że wasze ścieżki powoli się rozchodzą? Zobacz, w czym może być problem.
Aby stworzyć długotrwały związek, musisz włożyć sporo pracy. Aby stworzyć długotrwały związek, musisz włożyć sporo pracy. Fot:.www.pexels.com/może się złościmy, ale się kochamy

Jak stworzyć długotrwały związek? 7 rzeczy, które sprawiają, że stajesz się partnerką (prawie) idealną

Z niewiadomych powodów nie potrafisz zbudować długotrwałego związku? Jesteś notorycznie porzucana? A może czujesz, że wasze ścieżki powoli się rozchodzą? Zobacz, w czym może być problem.

Są pary, które w miłości trwają przez lata. Chociaż nie omijają ich kryzysy, to potrafią je nie tylko pokonywać, ale sprawić, by stawały się fundamentem dla stworzenia jeszcze bliższej relacji. O kobietach, którym udaje się stworzyć taki związek, mówi się "szczęściary". Tymczasem to, co łączy je z partnerem, to efekt długiej i czasem żmudnej pracy. Zobacz, co w sobie warto pielęgnować, by zbudować szczęśliwy związek.

Miej swoje zainteresowania

Człowiek bez pasji marnieje. Staje się zgorzkniały i ma poczucie, że życie ucieka mu między palcami. Nieważne, czy będzie to szydełkowanie, czy może sport. Grunt, żeby w tym się doskonalić, poświęcać uwagę i czas. Dzięki temu sama stajesz się bardziej interesującą osobą, taką, przy której chce się być. A że ucierpi na tym porządek w domu? Trudno!

Dlaczego związek wystarczająco dobry jest lepszy niż związek idealny? Odpowiedź znajdziesz w książce "Kochaj wystarczająco dobrze" >>

związek związek CC BY-NC 2.0 Flickr.com/^ r n o

Buduj swoje wewnętrzne poczucie wartości

Kobieta, która nie przejmuje się zanadto swoimi niedoskonałościami, nie będzie wiecznie drżała o to, czy jej partner prędzej czy później nie odkryje jej "prawdziwej twarzy". Jednak nie chodzi o to, aby stać się specjalistką od makijażu i odzieży tuszującej nadwagę. Poczucie wartości musi być oparte na twoim wewnętrznym pogodzeniu się ze sobą.

SZUKASZ SPOSOBU, BY NAPRAWIĆ SWÓJ ZWIĄZEK? TEN TEST POMOŻE ZDIAGNOZOWAĆ WASZĄ RELACJĘ>>>

Jak? Budowanie poczucia wartości to temat rzeka. Niektórzy uważają, że ludzie pewni siebie charakteryzują się szkodliwym egocentryzmem i zarozumiałością. To nie tak. Kobieta, która pielęgnuje w sobie wewnętrzną siłę, jest odporna na ocenę z zewnątrz. Pracuje nad sobą, doskonali się, poznaje siebie i dzięki temu zdaje sobie sprawę, kim jest. Szanuje swoje własne "ja".

Mężczyzna przy takiej kobiecie na dłuższą metę ma możliwość poczuć się komfortowo. I on może być sobą, jeśli nie musi ciągle udawać silnego opiekuna. Oboje stają się partnerami, stojącymi na tym samym szczeblu.

związki związki CC BY-NC-SA 2.0 Flickr.com/Emmanuel Magnier

Uśmiechaj się

Sztuczny uśmiech przyklejony do twarzy? Mówimy stanowcze nie. Jednak budowanie w sobie radości i wdzięczności zaskarbi ci nie tylko kochającego męża, ale również przyjaciół. Osoby pogodne są bardziej lubiane, chętniej też zatrudniane do pracy.

Twierdzisz, że nie masz się z czego cieszyć? Nawet w bardzo trudnej sytuacji warto szukać pozytywów, okazji do rozwoju i nauki. Narzekanie jest nawykiem, tak jak czerpanie radości z drobnych rzeczy, które nas spotykają. Warto pielęgnować to drugie.

związki związki CC BY-NC 2.0 Flickr.com/Eileen McFall

Kochaj się z nim

Seks zbliża i rozkochuje w sobie parę na nowo. Intymność nie musi być wymyślna. Ważne, aby opierała się na zaufaniu i intymności.

Nie istnieją sztywne zasady, ile razy w tygodniu (miesiącu?) należy się kochać, ani w jakich pozycjach. Ważne, aby to przynosiło wam przyjemność.

związek związek CC BY-NC-SA 2.0 Flickr.com/Vladimir Yaitskiy

Uczestnicz w jego pasjach

Może cię nie interesować kolejna urwana minuta w maratonie, nowy znaczek w klaserze, czy też solówka na gitarze elektrycznej. Jednak dopóki twój partner chce się z tobą dzielić informacjami na tematy, które go pasjonują, oznacza, że cię potrzebuje. Jeśli będziesz go zbywać, urwiesz nić porozumienia. Kobieta uczestnicząca w zainteresowaniach partnera, to wielki skarb, którego mężczyzna nie będzie chciał tak łatwo stracić.

związek związek CC BY-NC-SA 2.0 Flickr.com/Henry Lan

Nie bądź kapryśna

Często od kobiet słyszy się, że mają prawo mieć swoje "humorki", kaprysy. Owszem, jednak jeśli kobieta wiecznie cierpi na "księżniczkowatość", przestaje być atrakcyjna, a wręcz staje się odpychająca. Mężczyzna, który ma za zadanie spełniać jej ciągłe zachcianki i znosić humory, jest zmęczony swoją rolą.

Oczywiście, gorsze dni zdarzają się każdemu. Jednak skrzywiona mina i pretensjonalny ton stanowi dla partnera informację: uciekaj gdzie pieprz rośnie!

związki związki CC BY-NC-SA 2.0 Flickr.com/Armando Torrealba

Przestań stale oceniać

Lubimy krytykować, oceniać, porównywać, jednak ten nawyk jest niezwykle degradujący. Sprawia, że zamiast realizować wzajemne potrzeby, marzenia, trwamy w lęku przed oceną, wyśmianiem. Oceniająca partnerka nie pozwala cieszyć się codziennością, pasjami, byciem sobą. Na dłuższą metę jest to nie do wytrzymania.

SZUKASZ SPOSOBU, BY NAPRAWIĆ SWÓJ ZWIĄZEK? TEN TEST POMOŻE ZDIAGNOZOWAĆ WASZĄ RELACJĘ>>>