Gołe ciało w pełnym świetle, nieudany seks - to kamienie milowe bliskości. Czy masz je za sobą?

Co innego bieganie na randki - w pełnym makijażu i seksownych fatałaszkach, a co innego - pierwszy wspólny poranek - bez makijażu i z niezbyt świeżym oddechem. Ile stopni na drodze do całkowitej bliskości masz już za sobą?
Nagość Nagość Fot. alejandro cordon/Flickr.com/CC BY 2.0

Pełna golizna

Tak, tak - kiedyś nadejdzie ten dzień, kiedy po raz pierwszy staniesz przed bliską osobą naga. Widok ten powinien wzbudzić zachwyt i entuzjazm u drugiej strony. Pierwszy raz może być trochę zawstydzający - część z nas boi się oceny i reakcji. Kiedy jednak nadejdzie dzień, w którym bez żadnej obawy, a z dumą i radością będziesz się rozbierała przed partnerem to możesz być pewna, że pierwszy krok milowy masz za sobą.

Intymność Intymność Fot. terry camaan/Flickr.com/CC BY-SA 2.0

Akceptacja fizyczności

Zatrucie pokarmowe, miesiączka - dolegliwości zdrowotne obnażają nasze słabości. Poczucie, że wzajemnie się akceptujecie i kochacie bez względu na okoliczności to dowód na to, że łączy was prawdziwa bliskość, i że niczego przed sobą nie udajecie, ani nie gracie ról. Opuszczenie gardy nie oznacza jednak, że musicie całkowicie przestać się starać i dbać o to, by być dla partnera atrakcyjnymi.

Bliskość Bliskość Fot. rowena waack/Flickr.com/CC BY-NC-ND 2.0

Pierwsza wspólna noc bez seksu

Czasami poranek jest trudniejszy od nocy, dlatego póki wasza znajomość ogranicza się do randek i seksu bez nocowania, to sytuacja jest w miarę prosta. Rano budzisz się we własnym łóżku i jesteś zrelaksowana, a do następnego spotkania z wybrankiem masz czas znowu się przygotować. Ważnym wydarzeniem w życiu pary jest spędzenie wspólnej nocy. Od niej jeszcze bardziej intymny jest moment, w którym zaśniecie razem bez wcześniejszego kochania się, a później wspólnie obudzicie.

Patrzenie w oczy podczas seksu

Podobno patrzenie sobie w oczy podczas uprawiania miłości to dowód na głębię łączących was uczuć i otwartość na wspólne przeżycie najintymniejszych chwil. Do tego potrzebne jest jeszcze zapalone światło lub seks w ciągu dnia, które także zakładają, że w towarzystwie ukochanego czujesz się na tyle komfortowo, że fizyczność przestaje się liczyć.

seks w wielkim mieście seks w wielkim mieście materiały prasowe

Zainicjowanie seksu

Część kobiet ma głęboko zakorzenioną seksualną bierność i dla nich pierwszy raz kiedy same zainicjują stosunek to ważna data. Świadczy ona o tym, że dobrze się czują z partnerem i nie obawiają się, że są przez niego oceniane.

Intymność Intymność Fot. Mary Walker/Flickr.com/CC BY-NC 2.0

Odmowa seksu

Przyznanie, że nie ma się ochoty na seks, podczas gdy partner napiera, to także kamień milowy, który ma niestety tę wadę, że łatwość odmowy może wejść niektórym kobietom w krew. Dzień, w którym pierwszy raz powiesz, że nie chcesz się kochać, bo jesteś ledwo żywa, a twoja odmowa zostanie przyjęta ze zrozumieniem, będzie potwierdzeniem, że wasz układ to nie tylko seks, ale bliskość i czułość - także bez orgazmów.

Nieudany seks Nieudany seks Fot. Shutterstock

Nieudany seks

No cóż, nie życzymy wam tego, ale raz na jakiś czas w łóżku może okazać się, że nie będzie kolorowo - jedno z was nie osiągnie satysfakcji, drugiemu organizm odmówi posłuszeństwa. Bywa... Ważne jednak, żeby nie traktować niepowodzeń jako porażki. To, że niepowodzenie przekujecie na akceptację, przysłuży się waszej bliskości.