5 pytań, które chciałybyśmy zadać nowej dziewczynie naszego eks (i 5 rzeczy, o które chętnie zapytałybyśmy byłe naszego obecnego)

Kobiety są najlepszym źródłem wiedzy o mężczyznach. Wyobraź sobie, że masz szansę zapytać aktualną dziewczynę chłopaka, z którym się rozstałaś, i byłą dziewczynę tego, z którym się teraz spotykasz, o jego najskrytsze sekrety. Tylko nie mów, że nie czujesz pokusy...
W filmie W filmie "Poradnik pozytywnego myślenia" On był wciąż zakochany w swojej byłej, gdy pojawiła się Ona/fot. mat. prasowe W filmie "Poradnik pozytywnego myślenia" On był wciąż zakochany w swojej byłej, gdy pojawiła się Ona/fot. mat. prasowe

5 pytań, które chciałybyśmy zadać nowej dziewczynie naszego eks (i 5 rzeczy, o które chętnie zapytałybyśmy byłe naszego obecnego)

Niezależnie od tego, czy po rozstaniu udało się pozostać przyjaciółmi, czy były zasługuje tylko i wyłącznie na wyrzucenie z Facebooka, serca i życia, jesteśmy ciekawe, jak układa mu się w nowym związku. O co zapytałybyśmy jego aktualną dziewczynę?

1. Jak dużo o mnie wiesz?

A może nic o mnie nie mówił, zachowując się, jakby ostatnie pięć lat życia można było wymazać z pamięci? Zaczynając nowy związek na każdym etapie późniejszym niż wczesne liceum, żyje się ze świadomością, że partner ma jakąś przeszłość. Nawet jeśli najbardziej szaloną rzeczą, jaką kiedykolwiek zrobił, były zaręczyny z wieloletnią dziewczyną, nie można oczekiwać, że trzydziestolatek to tabula rasa. To, co mężczyzna mówi o swoich byłych dziewczynach najbardziej świadczy o nim samym. Jeśli mówi, że wszystkie były brzydsze, głupsze i gorsze, do końca wierzyć nie można. Gdy powtarza, że nie ma o co być zazdrosnym, coś jest na rzeczy. Wiedza o byłych obecnego ukochanego nie musi znaczyć, że trzeba się do nich porównywać. Ale związkowa historia każdego z nas mówi o nas więcej niż grzeczne CV na arkuszu A4.

2. Czy mówi ci, że cię kocha?

Albo inaczej: mnie nie mówił, a tobie mówi? Mnie mówił, a tobie nie mówi? A może wytrwale nie mówi nikomu, albo chętnie powtarza każdej kolejnej. Jeśli były był wylewny, powstrzymywanie się przed wyznaniami może oznaczać dwie rzeczy: albo tym razem nie kocha, albo kocha tak bardzo, że nie potrafi tego wyrazić. A może dopiero przy nowej nauczył się mówić o uczuciach? Chyba że wieloletnia nauka nie poszła w las i zakumulowane emocje z poprzedniego związku wreszcie procentują otwartością na uczucia? Jedno jest pewne: na pewno my, te byłe, nauczyłyśmy chłopaków kochać. Cóż z tego, że owoce naszej edukacji zbierają inne kobiety.

W filmie W filmie "Ona" Ona istnieje tylko wirtualnie, ale to nie przeszkadza Jemu porównywać innych kobiet do ideału/fot. mat. prasowe W filmie "Ona" Ona istnieje tylko wirtualnie, ale to nie przeszkadza Jemu porównywać innych kobiet do ideału/fot. mat. prasowe

Pytania do aktualnej partnerki naszego eks

3. Czy jest lepszym człowiekiem?

Bo wcześniej był draniem, dupkiem, darmozjadem. I znów: jeśli jest lepszy, czy to zasługa tego, co już przeżył, czy tego, co przeżywa aktualnie. A może, jeśli jest dobry, był dobry zawsze, tylko po prostu niewłaściwy dla innej kobiety poza tę nową? Przecież najlepszą wersją siebie jest się właśnie w najbardziej spełnionym związku.

4. Czy dalej nie ma ambicji, pracy albo pieniędzy?

Wciąż żyje na koszt rodziców, kobieta musi go utrzymywać, stracił kolejną pracę? Chociaż nie każdemu byłemu brakuje ambicji, częstą przyczyną rozstań są dysproporcje finansowe, zerowe poczucie odpowiedzialności i chęć wyciśnięcia z partnera ostatnich soków. Ale może były nauczył się gotować, sprzątać, zmywać? Może znalazł wreszcie wymarzoną pracę, założył wspólne konto, wziął kredyt? To znak, że ten nowy związek naprawdę jest poważny.

5. Czy poprawił się w łóżku?

Na to pytanie nawet wyimaginowana nowa dziewczyna odpowie ci niechętnie. Bo przecież kwestia dopasowania erotycznego powinna pozostać w czterech ścianach sypialni. Co nie znaczy, że nie korci nas, żeby zapytać, czy wreszcie nauczył się tego i owego, pochwalić się, że to od nas wie to i tamto, a poza tym wyznać, że on seks lubi chyba jednak za bardzo... Dopiero potem reflektujemy się, że to już nie nasza sprawa...

W W "Zakochanym bez pamięci" Ona chce o Nim jak najszybciej zapomnieć/fot. mat. prasowe W "Zakochanym bez pamięci" Ona chce o Nim jak najszybciej zapomnieć/fot. mat. prasowe

Pytania do byłej dziewczyny naszego obecnego

5 rzeczy, o które chętnie zapytałybyśmy byłe dziewczyny naszego obecnego

Druga, równie kusząca strona medalu. Przeglądając jego ścianę na fejsbuku, zastanawiamy się, co widział w tych zielonych oczach, jak zdobył dziewczynę, która pracuje teraz w Google'u i czy aby na pewno za często nie wspomina swojej pierwszej miłości. O co zapytałybyśmy te, które dzieliły z nim przeszłość?

1. Czego go nauczyłaś?

Jeśli przyjąć bliski większości kobiet pogląd, że to kobiety prowadzą mężczyznę przez życie, warto byłoby dowiedzieć się, co zaszczepiły w nim minione mentorki. Czy to, że głosuje na tę, a nie inną partię to niebezpieczna naiwność czy wyraz wierności dawnym poglądom? Czy to, że tak dobrze wychodzi mu ta, a nie inna technika seksualna, nie ma swojego źródła w pieczołowicie odrabianych lekcjach z dawną nauczycielką? Czy to spaghetti, które przyrządza na zgodę, nie jest aby według przepisu tej, która była w jego życiu wcześniej? Zadając te pytania, można od razu podziękować za nauki, które nie poszły w las.

2. O czym kiedyś marzył?

Gdy patrzysz na jego pierwsze zmarszczki, wyobrażasz sobie, jakim był chłopcem. W liceum wolał biologię czy historię, chodził w martensach czy conversach, grał na gitarze czy w szachy? Chociaż w teorii wiesz o nim wszystko - z długich nocnych rozmów, ze zdjęć i wspomnień jego przyjaciół - chciałabyś na chwilę wejść w skórę tej, z którą tańczył poloneza na studniówce.

seks w wielkim mieście seks w wielkim mieście materiały prasowe

I jeszcze trzy pytania do byłej

3. Czy kiedyś cię zdradził?

Kto raz zdradził, będzie zdradzać dalej? Niekoniecznie. Ale warto wiedzieć, czy traktuje kobiety z szacunkiem, czy ulega namiętnościom, czy tłumaczy się gęsto ze swoich błędów. Na wszelki wypadek.

4. Jak traktował twoich rodziców?

Niby nieważne, ale jednak. I liczy się nie tylko to, jak odnosi się do rodziców, ale także pań w sklepie, staruszków w autobusie i najbliższych przyjaciół. Na początku związku nie dość, że ma się klapki na oczach, to każdy próbuje być lepszy niż jest naprawdę. Ta, która widziała go w momentach gorszych, wie, do czego jest naprawdę zdolny.

5. Dlaczego się rozstaliście?

I znowu: historia nie musi się powtórzyć. Ale może. Dlatego lepiej wiedzieć, kto zdradził, kto zostawił, kto miał dosyć i dlaczego. Jeśli rozstał się po pięciu latach jednym smsem, jeśli zostawił, gdy dziewczyna straciła pracę, rodzica albo zdrowie, gdy powiedział "koniec", bo mu się znudziło, w przyszłości wskazana jest ostrożność.

Więcej o: