Niezapomniane pocałunki kina

Są takie sceny, których się nie zapomina. Zobacz najsłynniejsze pocałunki filmowe.

Przeminęło z Wiatrem

Ta para i ten pocałunek zawsze wzbudza emocje. To klasyka klasyki: Clark Gable jako Rhett Butler i Vivien Leigh w roli Scarlett O Hara.

Zakochany kundel

Historia suczki z dobrego domu rasy cocker spaniel imieniem Lady, która spotyka kundla Trampa na ulicy to nie tylko klasyka kina familijnego, ale również jedna z najpiękniejszych historii miłosnych.

Śniadanie u Tiffaniego

Finałowa scena w filmie Trumana Capote to jeden z najbardziej rozpoznawalnych pocałunków w historii kina. W rolach głównych Audrey Hepburn jako Holly i George Peppard w roli Paula.

Dirty Dancing

Słynny pocałunek Jennifer Grey i Patricka Swayze wzruszył niejedno kobiece serce. Film z 1987 r. znany w Polsce pod tytułem Wirujący Seks jest nie tylko kultową historią miłosną. Soundtrack z filmu jest jednym z najpopularniejszych na świecie, zawiera znane hity, takie jak She's Like the Wind (śpiewany przez Patricka Swayze), Hungry Eyes w wykonaniu Erica Carmena.

Titanic

Obraz reżyserował James Cameron. To ckliwa, momentami kiczowata historia. A jednak pocałunek Leonarda DiCaprio i Kate Winslet zna każda z nas.

Spiderman

Pocałunek Spidermana (Tobey Maguire) z Mary Jane (Kirsten Dunst) to obraz od którego może zakręcić się w głowie.

Slumdog. Milioner z ulicy

Scena pocałunku rozegrała się na peronie kolejowym. Kiedy Jamal (Dev Patel) pocałował Latikę (Freida Pinto), swoją miłość z dzieciństwa, wszyscy wiedzieli, że ta historia skończy się happy-endem.

Więcej o: