Bikini przyszłości

Bikini obchodzi w tym roku 65 urodziny. Projektanci najnowszych technologii prześcigają się w pomysłach. Czy te projekty zaskakują? Oceńcie sami.

Led

Firma LumiGram specjalizuje się w niesamowitym rodzaju tkanin. Do bardzo mocnych diod LED zostają podłączone światłowody świecące na całej swojej długości, które zostały połączone w świetlistą tkaninę. Bez problemu możemy się w tym również wykąpać i co więcej może być prane!

Bikini 3D

to bikini, które jest drukowane w specjalnej trójwymiarowej drukarce. Jego nazwa pochodzi od nazwy zastosowanego materiału nylonu 12. W drukarce powstają z niego małe, połączone z sobą kółeczka, które układają się w części kąpielowego stroju. Ich liczba i rozmiar zależą od wymiarów osoby, która ma nosić bieliznę. Wydrukowane bikini jest robione na specjalne zamówienie, ale dostępne też w standardowych rozmiarach. Bielizna jest również wodoodporna, spokojnie można się w niej wybrać na plażę.

Geekini

Francuski designer John Nouanesing nie ukrywa inspiracji współcześnie najpopularniejszą formą rozrywki, tj. grami wideo.

Bikini chroniące przed poparzeniami słonecznym

Ten model bikini posiada podręczny miernik ilości promieni ultrafioletowych i alarm ostrzegający nas, gdy zbliżymy się do krytycznej dawki.

iKini

Dzięki nowemu bikini, stworzonemu z małych kwadracików paneli słonecznych, można się spokojnie opalać bez obaw o rozładowany iPod, odbiornik MP3 lub aparat fotograficzny. Wejścia USB w bikini pozwalają bowiem na szybkie doładowanie sprzętów. Fotowoltaiczne bikini zostało zaprojektowane przez Amerykanina Andrew Schneidera. Zbudowane z 40 malutkich paneli słonecznych, jest w stanie produkować energię elektryczną. ? Słoneczne bikini nadaje się jak najbardziej do kąpieli, należy tylko pamiętać o dokładnym wysuszeniu się przed podłączeniem iPoda czy MP3 ? tłumaczy Andrew Schneider.

Bikin, które schnie błyskwicznie

Rewolucyjne bikini z firmy Sun Dry Swim to opatentowany produkt, który schnie w mgnieniu oka. Wystarczy kilka sekund od wyjścia z wody, a ubiór jest idealnie suchy

Więcej o: