Madonna urodzinowo: jakie ma plany 53-latka?

Królowa pop kończy dzisiaj 53 lata. Jej siły, energii i pracowitości może pozazdrościć niejedna dwudziesto czy trzydziestolatki. Madonna nie tylko świetnie wygląda, ale co roku realizuje przeróżne projekty: charytatywne, muzyczne, filmowe, modowe. Skąd czerpie siłę?

Kochankowie Madonny

Madonna trzy lata temu rozwiodła się z dziesięć lat młodszym od siebie brytyjskim reżyserem Guyem Ritchie. Królowa pop od lat interesują tylko młodsi kochankowie. Po rozwodzie romansowała z 24-letnim modelem Jesuzem Luz. Od września zeszłego roku spotyka się z  młodszym od siebie o 24 lata francuskim tancerzem Brahimem Zaibat. To z nim i z dziećmi spędza swoje 53-urodziny na plaży w Hamptons (patrz zdjęcie). Madonna przełamuje stereotyp, że w związku to mężczyzna powinien być starszy od kobiety. Konsekwentnie gustuje w młodych, umięśnionych panach i nie przejmuje się krytyką.

Madonna reżyserka

Madonna od kilku lat zajmuje się reżyserią. Jej debiutancki film z 2009 roku ''Mądrość i Seks'' spotkał się z miażdżącą krytyka. Mimo to Madonna-reżyserka nie poddała się. Słowa krytyki nie załamały jej i zrealizowała kolejny projekt. Najnowszy film w reżyserii Madonny, to ''W.E.'' Obraz będzie miał światową premierę na zbliżającym się festiwalu w Wenecji na przełomie sierpnia i września. ''W.E.''opowiada historię Wallis Simpson, kobiety, dla której król Edward VIII zrzekł się w 1936 roku tronu, wywołując skandal w Zjednoczonym Królestwie, oraz żyjącej współcześnie Wally Winthrop, która ma własne sercowe problemy oraz obsesję na punkcie księżnej Windsoru. Madonna nie tylko wyreżyserowała film, ale jest współautorką scenariusza. W Wenecji obraz zostanie pokazany poza konkursem głównym.

Działalność charytatywna

Madonna planuję budowę sierocińca w Malawi. Ośrodek będzie zapewniał opiekę przynajmniej tysiącu podopiecznych. Podczas wywiadu dla serialu dokumentalnego ''American Revolutionaries: The Hitmakers'' artystka przyznała, że obecnie jej głównym celem jest budowa wspomnianego ośrodka dla dzieci w Malawi. - Dodatkowo aktywnie angażuję się w pomoc kilku już istniejącym sierocińcom - zdradziła Madonna. Poza swoimi planami artystka nie zdradziła żadnych szczegółów, kiedy rozpoczną się prace i ile będzie ją kosztować ta inwestycja. Tym bardziej, że jeszcze nie opadły emocje po marcowym skandalu wokół szkoły dla dziewcząt, która miała zostać wybudowana w Malawi, kraju, z którego pochodzą adopcyjne dzieci gwiazdy, syn David i córka Mercy. Piosenkarka założyła fundację Raising Malawi, której celem jest pomoc temu biednemu, afrykańskiemu krajowi, w którym na każdego mieszkańca przypada dziennie budżet domowy w wysokości dolara. Jedną z inicjatyw fundacji jest budowa szkoły dla dziewcząt - Raising Malawi Academy for Girls. Koszt jej budowy wynosi 10 milionów funtów, pierwszy nabór do akademii odbędzie się już w przyszłym roku.Pod koniec marca tego roku New York Times poinformował, że fundacja charytatywna założona przez piosenkarkę, która miała nadzorować prace nad budową szkoły straciła wszystkie pieniądze (3,8 mln dolarów) przekazane przez Madonnę. Jak donosiła gazeta, poprzedni członkowie zarządu zamiast budować szkołę dla 400 dziewcząt wydawali niebotyczne sumy na podróże, pensje i hotele. Musieliśmy podjąć bardzo trudną decyzję o przerwaniu naszych planów budowy szkoły Raising Malawi Academy for Girls - poinformował w oświadczeniu Michael Berg współzałożyciel fundacji. Jednak Madonna nie zrezygnowała z dalszej pomocy dla kraju bliskiego jej sercu i przekonywała o dalszej pomocy. W Malawi panuje prawdziwy edukacyjny kryzys. 67 procent dziewcząt nie pobiera nauki na poziomie szkoły średniej, to jest niedopuszczalne - gwiazda informowała w oficjalnym oświadczeniu. Madonna od kilku lat angażuje się w pomoc dla tego afrykańskiego kraju. Działa na rzecz walki z głodem i epidemią AIDS wśród dzieci.

Matka i córka: związek nie tylko uczuciowy

Madonna i jej prawie 15-letnia córka Lourdes rok temu razem zaprojektowały kolekcję ubrań dla nastolatek Material Girl. Kilka tygodni temu Madonna wraz z córką poszerzyły biznesową działalność o linię kosmetyków. Lourdes promuje kosmetyki  na swoim blogu. W kolekcji Material Girl - oprócz kosmetyków kolorowych można też znaleźć produkty do pielęgnacji ciała. Ulubionym kosmetykiem Lourdes stał się waniliowy balsam do ciała. Nowa kolekcja ma uosabiać młodzieńczego ducha z cukierkowym, lekko przesłodzonym wizerunkiem.

Madonna nagrywa dwunastą płytę

Madonna w lipcu w tym roku rozpoczęła pracę nad dwunastym studyjnym albumem. Informacja o nowym wydawnictwie pojawiła się na Twitterze, a umieścił ją menadżer Madonny Guy Oseary, który zakomunikował: To oficjalne! Madonna spędziła pierwszy dzień pracy nad nowym albumem. Fani królowej pop już zastanawiają się czy kolejna płyta powtórzy sukces poprzedniego wydawnictwa, Hard Candy (kwiecień, 2008). Nieoficjalnie mówi się, że podczas sesji wspomogą Madonnę  DJ-e A-Trak i David Guetta, a także producent i autor piosenek Jim Steinman, który zasłynął współpracą z Meat Loafem. Efektów najprawdopodobniej należy spodziewać się pod koniec roku.

Więcej o: