Zatrzymać lato

Lato zawsze mija zbyt szybko, pozostaje jedynie wspomnienie. Jest jednak kilka prostych sposobów, aby przedłużyć naszą ulubioną porę roku.

Zorganizuj piknik

Zaplanuj w ciepłe popołudnie piknik dla siebie, rodziny i przyjaciół. Słoneczny wrześniowy weekend to idealny termin - jest ciepło i słonecznie, nie ma uciążliwych upałów, a w powietrzu unosi się zapach suchych liści. Nie ma nic przyjemniejszego niż możliwość wypoczynku na łonie natury, wyciągnąć się wygodnie na miękkim kocu lub zorganizować turniej kometki. Przygotuj duży wiklinowy koszyk, w którym będziesz przechowywać żywność i napoje. Pamiętaj, aby zabrać preparat przeciwko komarom. Koniecznie też zapakuj aparat fotograficzny, za pomocą którego utrwalisz miłe popołudnie.

Kontakt z ludźmi

Słońce sprzyja kontaktom. Często dopiero w wakacje zbliżamy się do rodziny, przyjaciół. Odnajdujemy wtedy przyjemność w słuchaniu i przebywaniu z drugim człowiekiem. Ten stan możesz przecież zatrzymać. Pielęgnuj kontakty i znajomości przez cały rok, w ten sposób zabezpieczysz się przed depresją i zmartwieniami. Człowiek nie żyje na świecie sam. Nawet jeśli czasem szuka samotności i ucieka od innych, to przez całe swoje życie przebywa wśród ludzi i ich potrzebuje. Doceń obecność i zachowanie swoich bliskich, nie bój się przytulić, uśmiechnąć.

Zara, nowości, kolorowe tuniki i sukienki Zara, nowości, kolorowe tuniki i sukienki Groszki/Zara

W jesiennej garderobie wykorzystaj letni element

Nie musisz rozstawać się ze swoimi ulubionymi szortami czy cienką tuniką do kolejnych wakacji. Wykorzystaj letnie elementy garderoby do jesiennych stylizacji. Latem nosiłaś ją na plaży i w ciepłe wieczory. Jesienią, tunikę najlepiej zestawić ze spodniami lub legginsami. W zależności od jej charakteru, świetnie sprawdzi się w pracy lub na imprezie.

Czas na zdjęcia

Zorganizuj wspólne oglądanie zdjęć z wakacji. Zaproś znajomych, rodzinę. Takie spotkanie nie pozwoli szybko zapomnieć o wakacyjnym relaksie. Będzie to również wspaniała okazja, aby przypomnieć sobie wyjątkowe letnie momenty. Przygotuj coś do przekąszenia, koniecznie coś owocowego. Może to być przepyszny kompot lub rogaliki z marmoladą. Goście będą wniebowzięci, a wieczór na długo zostanie w pamięci.

Odłóż jesienne zakupy

Lato u schyłku, robi się coraz chłodniej. Nie martw się masz jeszcze czas na zakup jesiennej garderoby. Na zakupy wybierz się we wrześniu. Nie musisz błyskawicznie zmieniać swojej garderoby. Choć wciąż lato, to w popularnych sieciówkach pojawiają się już jesienno-zimowe kolekcje. Chcesz przedłużyć lato? Odłóż jesienne zakupy na później!

Więcej o: