Seriale idealne na jesień

Jak przetrwać jesień? Mamy sprawdzony sposób - dobry serial. W naszej galerii kilka naszych typów. Zapraszamy!
Mildred Pierce Mildred Pierce Mildred Pierce - plakat

Mildred Pierce

Serial ?Mildred Pierce? powstał na podstawie książki Jamesa M. Caina. Powieść Caina po raz pierwszy zekranizowano w 1945 roku. Wtedy odtwórczyni głównej roli Joan Crawford zdobyła Oscara za rolę znudzonej gospodyni, która postanawia odmienić swoje życie i zaczyna karierę restauratorki. Pierwszy odcinek Mildred Pierce, produkcji opowiadającej o samotnej matce (w tej roli świetna Kate Winslet), która próbuje ułożyć sobie życie w Ameryce czasów Wielkiego Kryzysu, będzie można zobaczyć w HBO 19 września. Dzień wcześniej, a właściwie w nocy, fani seriali z pewnością będą śledzić rozdanie nagród Emmy.

Dochodzenie

Akcja serialu rozgrywa się w deszczowym Seattle i opowiada historię zabójstwa młodej dziewczyny - Rosie Larsen i policyjnego śledztwa prowadzonego przez dwójkę detektywów poszukujących motywu i sprawcy zbrodni. Serial rozgrywa się w czasie rzeczywistym, jeden odcinek serialu to jeden dzień śledztwa co daje możliwość na przedstawienie dogłębnej analizy głównych postaci.  W "Dochodzeniu" widzowie śledzą trzy wątki związane z morderstwem: detektywów, którzy prowadzą śledztwo; pogrążonej w żałobie rodziny zamordowanej dziewczyny oraz podejrzanych. W serialu pojawia się również wątek polityczny, gdyż jednym z podejrzanych jest lokalny polityk prowadzący aktualnie kampanię. Wraz z rozwojem akcji, staje się jasne, że nic nie dzieje się przypadkiem. Każdy ukrywa sekret, i choć bohaterowie myślą, że już uporali się ze swoją przeszłością, to ona niespodziewanie do nich powraca. Od 7 września w FOX LIFE, w każdą środę o 21.

Ally McBeal Ally McBeal Obsada Ally McBeal

Ally McBeal

Główna bohaterka pracuje w kancelarii adwokackiej wraz ze swoimi przyjaciółmi. Prowadzą dość nietypowe sprawy. Wieczorami spędzają wspólnie czas w barze. Ally desperacko poszukuje swojej drugiej połowy, ma zwidy, wydaje majątek na psychoterapeutów, którzy sprawiają wrażenie takich, co sami potrzebują pomoc. Ally jest osobą z bogatym życiem wewnętrznym, ma dużą wyobraźnię i jest osobą wrażliwą, choć potrafi również dogryźć, co sprawia, że serial nie jest monotonny, wręcz potrafi rozbawić, chociaż zdarzają się również akcenty melodramatyczne.

Modern Family Modern Family Modern Family

Modrn Family

Serial opowiada o losach wielopokoleniowej i wielokulturowej amerykańskiej rodziny. Współczesna amerykańska rodzina przybiera w dzisiejszych czasach różne kształty, a jej życie nie jest ani uporządkowane, ani poprawne politycznie, ani przewidywalne. Idealny do oglądania w towarzystwie całej rodziny.

True Blood True Blood plakat

Czysta krew

Opowieść rozgrywa się w fikcyjnym amerykańskim miasteczku Bon Temps. Było ono cichym, spokojnym i niczym niewzruszonym miejscem, gdzie przez wieki dominowała monotonia życia codziennego. Życie miasteczka do góry nogami wywrócił przyjazd Billa Comptona, blisko 200-letniego wampira. Ta oaza spokoju stała się szybko tłem dla mrocznych i tajemniczych zdarzeń, walk wampirów, potwornych morderstw i zbrodni. Wszystko rozgrywa się w atmosferze sztucznej krwi oraz politycznych i religijnych bitew. Jednak szczęście również odnajduje tu swoje miejsce. Sookie i Bill spotykają się. To miłość od pierwszego wejrzenia, dziwny związek śmiertelniczki z wampirem, cudowna harmonia ich ciał i umysłów, która pozwala im pokonać wszelkie przeciwności losu.

Gotowe na wszystko

Sąsiadki, pozornie idealne amerykańskie panie domu, nie tylko zmagają się z szarą rzeczywistością, ale próbują też odkryć mroczną tajemnicę ich zmarłej przyjaciółki. Serial jest mieszanką różnych gatunków telewizyjnych: komedii, dramatu, kryminału. ABC jesienią zacznie pokazywać ósmą serię Gotowych na wszystko i najprawdopodobniej będzie to już ostatnia seria przygód mieszkańców Wisteria Lane.

Chirurdzy, Grey's Anatomy Chirurdzy, Grey's Anatomy Fot. ABC

Chirurdzy

8 sezon serialu już za kilka tygodni. Dla niewtajemniczonych serial opowiada o życiu zawodowym i prywatnym grupy młodych lekarzy, pracujących na oddziale chirurgii w jednym ze szpitali w Seattle. Mimo nieustannego boju o ciekawe przypadki medyczne i miejsce przy stole operacyjnym w charakterze asystentów potrafią nawiązać między sobą znajomości, a nawet przyjaźnie. Razem przeżywają sukcesy oraz porażki i to nie tylko te zawodowe. Dodatkowo każdy z bohaterów ma swoje tajemnice, które ujawniają się z czasem.

Więcej o: