Charyzmatyczna Roma Gąsiorowska jako KI

Roma Gąsiorowska za rolę tytułowej KI została nagrodzona na 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W naszej galerii przedstawiamy Ki i jej współczesne podejście do macierzyństwa.

Roma Gąsiorowska jako tytułowa KI

Młoda, wyluzowana, żyjąca z dorywczej pracy i zasiłków mama uroczego trzylatka w debiutanckim filmie Leszka Dawida KI, który 30 września pojawi się na ekranach kin.  Tu na krześle będzie siedziało dziecko a ja jestem jego więźniem - tłumaczy pomysł na instalację video młoda mama o aspiracjach artystycznych. Przebojowa jak tornado Ki, brawurowo zagrana przez Romę Gąsiorowską to postać współczesnej dziewczyny, barwnej i zachłannej na życie, która nie poddaje się ograniczeniom macierzyństwa i zarazem czuje się jego więźniarką.

Roma Gąsiorowska jako tytułowa KI

Ki angażuje do pomocy przy dziecku znajomych i nieznajomych. Nim zdążysz zamienić z nią słowo, zamieszka u ciebie z synkiem, poprosi o pożyczkę i wykorzysta do opieki nad chłopcem. Postać Ki irytuje i fascynuje, nikogo nie pozostawia obojętnym.

Roma Gąsiorowska jako tytułowa KI

Buntuje się przeciwko utracie wolności związanej z byciem samotną młodą mamą bez stałej pracy, ale też radzi sobie jak umie. Jej życie pędzi, nie ogarnia opieki nad dzieckiem, choć stara się jak może sprostać codzienności. Zbuntowana bohaterka w roli mamy - po raz pierwszy tak barwnie narysowaną postać matki widzimy w polskim kinie.

Roma Gąsiorowska jako tytułowa KI

Za rolę młodej matki Roma Gąsiorowska została nagrodzona na tegorocznym festiwalu w Gdyni, otrzymała statuetkę dla najlepszej aktorki.

Roma Gąsiorowska jako tytułowa KI

Katarzyna Kasperska, wp.pl  - To pozytywny portret kobiety, która się nie poddała, która walczy, jak tylko potrafi, i z którą trudno wytrzymać. Jest przy tym samotna, ale też barwna i nieugięta. Dualizm tytułowej postaci czyni z niej jedną z najbardziej charakterystycznych bohaterek we współczesnym polskim kinie.

Zobacz zwiastun filmu:

30 września, po sukcesach w Gdyni i światowej premierze na Festiwalu w Wenecji  najnowszy film Leszka Dawida "KI" wejdzie na ekrany polskich kin
Już dzisiaj w warszawskim kinie Praha odbędzie się uroczysta premiera filmu połączona z niecodzienną formułą zaproszenia na nią Internatów,
którzy będą mogli zobaczyć film równolegle z premierą (w godzinach 20.00 - 24.00) w KINIE NA SZPILKACH. Uwaga - liczba miejsc ograniczona !
Best film oraz partner internetowej premiery - Canon zapraszają na film.
Więcej o: