Szybkie tempo życia, a także recesja sprawiły, że coraz chętniej sięgamy po druty. robienie na drutach uspokaja, wycisza, zajmuje ręce. W Wielkiej Brytanii odnotowano, że w ostatnich latach sprzedaż wełny wzrosła aż o 30 procent. Kłębki włóczki kupują ludzie w każdym wieku, głównie kobiety, ale zdarzają się też mężczyźni. Ludzie są zmęczeni komercyjnym podejściem do życia, koncepcją kupowania i wyrzucania, mają potrzebę stworzenia czegoś unikalnego i swojego. Ponieważ coraz młodsze osoby interesują się robieniem na drutach, magazyny dla hobbistek dziergania - w tym "Vogue Knitting" - nie tylko podwyższają nakład, ale również uaktualniają wzory nawiązując do współczesnych trendów w modzie. Fanką robienia na drutach jest Kate Moss i Madonna.
Od wieków wiadoma, że zapachy wpływają na samopoczucie. Sposobów stosowania aromaterapii jest kilka. Najpopularniejszym i najprostszym sposobem praktycznego stosowania terapii zapachem jest kąpiel. Wanna z ciepłą wodą i ulubionym olejkiem eterycznym załagodzi nerwy, wyciszy, odpręży a także taka kąpiel wspomaga leczenie chorób krążenia, skóry, bezsenności, łagodzi bóle mięśni i bóle związane z takim urazami jak zwichnięcia. Przyjemną formą aromaterapii jest masaż. Odpowiednio dobrany i wmasowany olejek eteryczny ma działanie relaksujące, pomaga w uwolnieniu się od nadmiernego napięcia mięśni.Wygodne w zastosowaniu sa także inhalacje, oznaczające w praktyce używanie kominków aromaterapeutycznych.
Nie każdy wierzy w moc wizualizacji, a szkoda. Czasami warto odłączyć się Jak to zrobić? Usiądź wygodnie na podłodze i zamknij oczy. Nabierz powietrza i wypuść je. Wyobraź sobie np. las, ulubione drzewa, nad nimi błękitne niebo. Postaraj się wyobraźnią usłyszeć szum wiatru w konarach drzew, śpiew ptaków, odgłos strumyka. Poczuj zapach wiosennego powietrza. Powtarzaj w myślach: Rozluźniam się, uchodzi ze mnie napięcie, stres, jestem spokojna. Wizualizację powtarzaj codziennie.
Połóż się i rozluźnij. Ułóż dłoń na brzuchu, nad przeponą. Powoli nabieraj powietrze nosem, a wypuszczaj ustami. Ręką powinnaś wyczuć, jak brzuch unosi się podczas wdechu co najmniej 2 cm w górę. Wydech powinien trwać dwa razy dłużej niż wdech. Koncentruj się tylko na oddechach. Oddychaj w równym rytmie chociaż przez 5 minut.
Wiele osób zniechęca się pozorną nudą i monotonią jogi, która może wydawać się zajęciem zbyt aktywnym, choć ruch, szczególnie rozciąganie ciała odgrywa tu bardzo ważną rolę. Jako technika relaksacyjna joga pomaga w osiąganiu stanu spokoju, a skomplikowane metody oddechowe pozostawiają na treningach tylko naprawdę wytrwałych. Jeśli cierpliwie przetrwasz pierwszy etap ćwiczeń wyciszających - możesz liczyć na sporo dodatkowych korzyści.Joga jest docenianą formą rehabilitacyjną. W trakcie treningów kolejne partie mięśni są rozciągane, co pozytywnie wpływa na zachowanie odpowiedniej formy. Zalety jogi docenić można także w sferze modelowania sylwetki.