Najniebezpieczniejsze gwiazdy

Gwiazdy mogą być nie tylko niebezpiecznie zdolne czy piękne. Jak się okazuje przez ulubioną gwiazdę możemy mieć ni lada kłopoty i...wirusy. Poznaj gwiazdy, których nazwiska sieją postrach w sieci.
Heidi Klum Heidi Klum Heidi Klum Shine

Heidi Klum

Supermodelka Heidi Klum została uznana najniebezpieczniejszą gwiazdą cyberprzestrzeni. Po wpisaniu w wyszukiwarce nazwiska modelki internauci mogą zostać odesłani do stron, których otwarcie może zainfekować komputer wirusami. Średnio co dziesiąta strona, z której ściągamy pliki, tapety i nagrania związane z Heidi Klum może zainfekować komputer wirusami.

Cameron Diaz w sukience A.L.C. Cameron Diaz w sukience A.L.C. VISUAL PRESS AGENCY/EAST NEWS/Chris DELMAS / VISUAL Press Agency

Cameron Diaz

Kolejną gwiazdą, która ściąga na komputer niebezpieczeństwo jest aktorka Cameron Diaz. Przypomnijmy, że Cameron Diaz jest właścicielką jednych z najdłuższych i najładniejszych nóg w Hollywood. Diaz możemy oglądać w kinie w filmie Zła kobieta.

Piers Morgan

Piers Morgan, prezenter CNN i były juror programu "America's Got Talent" to kolejna niebezpieczna gwiazda sieci. Specjaliści ostrzegają, że cyberkryminaliści bardzo często posługują się nazwiskami znanych osób, aby zwabić internautów na zainfekowane strony. Według badań McAfee, od modelek i aktorek bezpieczniejsi idole to piosenkarki i gwiazdy sportu.

Jessica Biel

W tegorocznym raporcie - jak podaje PAP - oprócz Heidi Klum, Cameron Diaz, Piersa Morgana w pierwszej dziesiątce znaleźli się m.in.: Jessica Biel, Katherine Heigl, Mila Kunis, Anna Paquin, Adriana Lima, Scarlett Johansson i Emma Stone. - Choć ryzyko jest coraz mniejsze, szukanie informacji o swoich idolach nadal może wiązać się z niebezpieczeństwem- wyjaśniał Paula Greve, dyrektor ds. badań nad bezpieczeństwem w McAfee.

Więcej o: