Nagrody Emmy rozdane

Po raz czwarty z rzędu najlepszym serialem dramatycznym został "Mad Men", a Kate Winslet okrzyknięto najlepszą aktorką pierwszoplanową za rolę w miniserialu HBO "Mildred Pierce" podczas 73. gali wręczenia nagród Emmy w Los Angeles.
W filmach Chrisa Mengesa, który zostanie nagrodzony podczas Camerimage występowały największe hollywoodzkie gwiazdy, jak np. Kate Winslet (Lektor) W filmach Chrisa Mengesa, który zostanie nagrodzony podczas Camerimage występowały największe hollywoodzkie gwiazdy, jak np. Kate Winslet (Lektor) Fot. Jae Hong AP/FOTOLINK

Nagrody Emmy 2011

Pierwszą w swojej karierze statuetkę Emmy dostała Brytyjka Kate Winslet za pierwszoplanową rolę samotnie wychowującej córkę Mildred Pierce, z produkcji HBO o tym samym tytule. Tytuł najlepszego aktora drugoplanowego w miniserialu przypadł jej koledze z planu, Guyowi Pearce'owi, znanemu m.in. z filmu "Memento".

Julie Bowen Julie Bowen Fot. ROBYN BECK AFP/EAST NEWS

Nagrody Emmy 2011

Uroczystość wręczenia prestiżowych nagród, nazywanych często telewizyjnymi Oscarami, odbyła się w Los Angeles. Utrzymany w konwencji pseudodokumentu serial "Współczesna rodzina" dostał nagrodę w kategorii najlepszy serial komediowy. Serial zwyciężył również w kategoriach najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym (Ty Burrel), najlepsza aktorka w serialu komediowym (Julie Bowen), reżyseria i scenariusz.

Nagrody Emmy 2011

Emmy dla najlepszego miniserialu trafiła do "Downtown Abbey", dramatu kostiumowego z Wielkiej Brytanii, w którym widzowie śledzą losy rodziny Crawley i ich służby począwszy od lat poprzedzających pierwszą wojnę światową.

Julianna Margulies Julianna Margulies Fot. ROBYN BECK AFP/EAST NEWS

Nagrody Emmy 2011

W kategorii najlepsza aktorka dramatyczna zwyciężyła Julianna Margulies za rolę w serialu "Żona idealna"; za tę samą postać rok temu została wyróżniona Złotym Globem.

Kyle Chandler Kyle Chandler Fot. ROBYN BECK AFP/EAST NEWS

Nagrody Emmy 2011

W pojedynku o tytuł najlepszego aktora w serialu dramatycznym Jona Hamma ("Mad Men") pokonał Kyle Chandler z Friday Night Lights.

Margo Martindale Margo Martindale Fot. Jae Hong AP/FOTOLINK

Nagrody Emmy 2011

Nagroda za najlepszą aktorkę drugoplanową w serialu dramatycznym powędrowała do Margo Martindale za rolę w "Justified" o szeryfie federalnym, którego metody sprawiają, że zostaje przeniesiony na prowincję

Peter Dinklage Peter Dinklage AP/Jae Hong

Nagrody Emmy 2011

Peter Dinklage to zdaniem wielu zasłużony laureat Emmy dla najlepszego drugoplanowego aktora dramatycznego w "Grze o tron", serialu osadzonym w świecie fantasy przypominającym średniowieczną Europę.

Billy Gardell i Melissa McCarthy Billy Gardell i Melissa McCarthy AP/Peter Kramer

Nagrody Emmy 2011

Wyróżnienie dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej w serialu komediowym otrzymała Melisa McCarthy za rolę w "Mike and Molly", serialu opowiadającym o parze, która poznaje się na mityngu dla osób walczących z nadwagą

Więcej o: