Premiera KI w warszawskim kinie Praha

Już 30 września kinowa premiera najnowszego filmu Leszka Dawida "KI". We wtorek wieczorem miała miejsce uroczysta premiera obrazu. Internauci dzięki partnerowi premiery - firmie Canon mogli obejrzeć film równocześnie w internecie.
Roma Gąsiorowska na premierze Roma Gąsiorowska na premierze "Ki" Fot. VIPHOTO EAST NEWS

Premiera filmu KI - Roma Gąsiorowska

Ki to odważny debiut fabularny Leszka Dawida wciąga nas w szalony, barwny świat Ki - zachłannej na życie i bezkompromisowej dziewczyny, która nie poddaje się ograniczeniom i głośno mówi, czego oczekuje od świata. Brawurowa rola Romy Gąsiorowskiej, nagrodzona na 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Leszek Dawid Leszek Dawid Fot. PIOTR WYGODA EAST NEWS

Premiera filmu KI - Leszek Dawid

Zdjęcia inspirowane obrazami Darrena Aronofskiego (?Zapaśnik?, ?Czarny łabędź?) pozwalają spojrzeć na rzeczywistość oczami zbuntowanej bohaterki. To pełna ironii, wnikliwa obserwacja życia współczesnej dziewczyny, opowiedziana z lekkością i poczuciem humoru.

Olga Frycz Olga Frycz Fot. PIOTR WYGODA EAST NEWS

Premiera filmu KI - Olga Frycz

Na premierze zjawili się też znani z seriali i filmów: Agnieszka Suchora i Krzysztof Kowalewski, Olga Frycz i Anna Czartoryska, Anna Samusionek, czyli Sylwia Nowik, Marcin Krawczyk oraz Katarzyna i Cezary Żak.

Krzysztof Kowalewski z żoną Krzysztof Kowalewski z żoną Fot. PIOTR WYGODA EAST NEWS

Premiera filmu KI - Krzysztof Kowalewski z żona

Nie chodzi o to, żeby polubić Ki za wszelką cenę. Ona wsadza przysłowiowy kij w mrowisko i mówi nam- 'hej, oto jestem, pogadajmy: nie musisz mnie lubić ani nie uważam, że moja droga to jedyna słuszna. Ale jest moja i mam prawo robić co robię. Ty też rób co uważasz za słuszne ale miej pewność że nie ma w tym strachu ani obłudy. Bądź odważny/a. Tyle." Oczywiście nie mówi tego wprost bo byłoby to nie do zniesienia w kinie. Kino nie jest od deklaracji. Lubie jak film prowokuje do spotkania i rozmowy - powiedział o bohaterce reżyser filmu Leszek Dawid.

Tomasz Raczek Tomasz Raczek Fot. PIOTR ANDRZEJCZAK EAST NEWS

Premiera filmu KI - Tomasz Raczek

KI już od 30 września w kinach:

Białystok : Helios Biała; Bielsko-Biała : Helios; Bydgoszcz : Cinema City; Elbląg : Kino Światowid; Gdańsk : Helios; Gliwice : Kino Amok; Katowice : Cinema City Silesia, Kino Światowid; Kraków : Cinema City Bonarka, Kino ARS, Kino pod Baranami; Krosno : ArtKino; Łódź : Cinema City Manufaktura, Kino Charlie; Nowy Sącz : Kino Sokół; Opole : Helios; Poznań : Cinema City Kinepolis, Muza, Rialto; Szczecin: Kino Pionier; Toruń: Kino Centrum - Centrum Sztuki Współczesnej; Warszawa : Cinema City Arkadia, Cinema City Promenada, Cinema City Sadyba, Femina, Kinoteka, Kultura, Luna, Wisła; Wrocław : Dolnośląskie Centrum Filmowe, Helios Kazimierza Wlk., Zamość : Centrum Kultury Filmowej STYLOWY

Zobacz zwiastun filmu:

Więcej o: