Dziwne fakty z życiorysów gwiazd

Fobie, dziwne choroby, niebanalni rodzice, religijne fascynacje - poznaj dziwne fakty z życia największych gwiazd.
uma uma fot: archiwum gazeta.pl

Uma Thurman

Aktorka swoje rzadkie imię zawdzięcza hinduskiej bogini jasności i piękna. Uma Karuna Thurman urodziła się w ekscentrycznej rodzinie. Jej ojciec, wykładowca Columbia University, był profesorem orientalistyki, a także pierwszym Amerykaninem, który został buddyjskim mnichem i gościł w domu Dalaj Lamę. Matką aktorki to  szwedzka psychoterapeutka która w młodości była modelką, przyjaciółką Slavadora Dali.

mila kunis mila kunis Fot. Matt Sayles AP

Mila Kunis

Mila, a właściwie Milena Kunis urodziła się 14 sierpnia 1983 roku w Czerniowcach na Ukrainie (wtedy jeszcze ZSRR). Jej pierwszym językiem jest język rosyjski. Kiedy przyjechała z rodzicami w wieku 7 lat do USA nie znała ani jednego słowa po angielsku, który dzisiaj jest jej drugim językiem.

johny depp johny depp Fot. DANNY MOLOSHOK REUTERS

Johnny Depp

Fobie i lęki to plaga wśród hollywoodzkich gwiazd. Jak się okazuje gwiazdy nie tylko boją się pająków czy ciasnych pomieszczeń. Johnny Depp obawia się kontaktu z klaunami. W jednym z wywiadów wyznał, że jest coś niepokojącego w ich pomalowanej twarzy i w sztucznym uśmiechu. Depp jest przekonany że klauny skrywają pod maskami demoniczne siły.

George Clooney

Aktor w dzieciństwie cierpiał na schorzenia popularnie zwane objawem Bella. Zostało ono opisane po raz pierwszy przez Charlesa Bella. To objaw charakterystyczny dla samoistnego porażenia nerwu twarzowego (porażenia Bella), polegający na tym, że na skutek niedowładu mięśnia okrężnego oka nie jest możliwe całkowite zamknięcie powieki. W jednym z wywiadów Clooney wyznał, że dzieciństwo było dla niego koszmarem ze względu na dzieci śmiejące się z jego przypadłości.

Halle Berry

Imię pięknej aktorki to....nazwa sklepu. Rodzice wybrali dla niej imiona Maria Halle, przy czym to drugie imię pochodzi od nazwy lokalnego domu handlowego Halle?s Department Store w Cleveland w stanie Ohio.

Jennifer Garner

Aktorka została wychowana w bardzo konserwatywnej rodzinie. Do 16 roku życia rodzice nie pozwalali jej pokazywać się w bikini, miała również zakaz używania jakichkolwiek kosmetyków.

Tom Cruise

Aktor od małego przejawiał zainteresowanie i fascynacje religiami. Jako młody chłopak planował zostać księdzem i uczęszczał do katolickiego seminarium prowadzonego przez Franciszkanów. Cruise zrezygnował jednak z katolicyzmu na rzecz scientologów.

Jake Gyllenhaal

Przystojny aktor pochodzi z bardzo szacownej, szwedzkiej rodziny. Przedrostek Gyllen przed jego nazwiskiem oznacza Złoty i jest w Szwecji od XVII wieku nadawany tylko zasłużonym rodzinom.

Więcej o: