Najlepiej zarabiające aktorki serialowe

Wielkie pieniądze można zarobić nie tylko na wielkim ekranie. Magazyn Forbes po raz kolejny ogłosił listę najlepiej zarabiających aktorek telewizyjnych. Na jej szczycie znalazły się filigranowa Eva Longoria. Kto jeszcze znalazł się na liście najlepiej zarabiających pań?

Eva Longoria: pierwsze miejsce

Od maja 2010 do maja 2011 roku Longoria zarobiła 13 mln dolarów. Fortunę zawdzięcza serialowi Gotowe na wszystko. Aktorka znana jest również z komedii Nawiedzona narzeczona. Obecnie jest twarzą firmy kosmetycznej L'Oréal Paris oraz lodów Magnum. Od 2007 roku prezentuje nową kolekcję sportowo-wakacyjną Bebe Sport.

Tina Fey: drugie miejsce

Podobne jak Eva Longoria, Frey od maja 2010 do maja 2011 zarobiła 13 mln dolarów. Dochód ten zawdzięcza popularnemu w Stanach serialowi 30 Rock. Tina jest również znana z komediowych wcieleń. Z uwagi na jej fizyczne podobieństwo do kandydatki na wiceprezydenta USA Sary Palin, Tina często parodiuje ją w telewizyjnych programach rozrywkowych.

marcia marcia fot: archiwum gazeta.pl

Marcia Cross: trzecie miejsce

Marcia Cross to kolejna po Longorii gwiazda Gotowych na wszystko, która nie może narzekać na słaby finansowo rok. Mama kilkuletnich bliźniaczek uplasowała się na trzecim miejscu zarabiając od maja 2010 do maja 2011 aż 10 mln dolarów.

Mariska Hargitay: trzecie miejsce

W notowaniu najlepiej zarabiających aktorek serialowych dobrze poradziła sobie gwiazda serialu kryminalnego. Mariska Hargitay z Law & Order: Special Victims Unit dołączyła do Marcii Cross i z 10 mln na koncie zajęły również trzecie miejsce.

Marg Helgenberger (CSI) Marg Helgenberger (CSI) Marg Helgenberger (CSI)

Marg Helgenberger: trzecie miejsce

Marg Helgenberger z CSI to kolejna aktorka serialu kryminalnego, która tak samo jak Marcia Cross i Mariska Hargitay od maja 2010 do maja 2011 zarobiła okrągłą sumę 10 mln dolarów.

felicity felicity fot: archiwum gazeta.pl

Felicity Huffman: czwarte miejsce

Huffman jest najbardziej znana z roli Lynette Scavo w serialu Gotowe na wszystko, w którą wciela się od roku 2004. W telewizji występowała także jako Dana Whitaker w serialu Sports Night, zagrała również gościnnie w serialach Frasier i Z archiwum X. Zdobyła nagrodę Emmy za rolę w Gotowych na wszystko. Według magazynu Forbes w tym roku Felicity Huffman zarobiła 9 mln dolarów.

Teri Hatcher: czwarte miejsce

Aktorka wystąpiła w serialach telewizyjnych: Statek miłości, MacGyver (jako Penny Parker) i Nowe przygody Supermana. W Jutro nie umiera nigdy zagrała Paris, dziewczynę Jamesa Bonda. Popularność przyniosły jej występy w serialu Gotowe na wszystko, w którym gra postać Susan Mayer. Za tę rolę zdobyła Złoty Glob oraz nominację do nagrody Emmy. Obecnie aktorka jest w trakcie kręcenia siódmego sezonu serialu. Podobnie jak koleżanka z palnu Felicity Huffman, Teri Hatcher od maja 2010 do maja 2011 zarobiła 9 mln dolarów.

Courteney Cox: piąte miejsce

W pierwszej piątce znalazły się także Courteney Cox. Aktorka zdobyła popularność dzięki roli pedantycznej Moniki Geller w bijącym rekordy popularności sitcomie Przyjaciele. W 1995 roku w Hollywood odebrała nagrodę Złotego Jabłka w kategorii Odkrycie Roku. Zabłysnęła także w roli Gale Weathers, reporterki tropiącej seryjnego mordercę w slasherze Krzyk (Scream, 1996) i jego sequelach ? Krzyk 2 (Scream 2, 1997) i Krzyk 3 (Scream 3, 2000). Według magazunu Forbes w tym roku przyjaciółka Jennifer Aniston zarobiła 7 mln dolarów.

Więcej o: