Gwiazdy z twarzą Marilyn Monroe

Marilyn Monroe wciąż inspiruje. W naszej galerii sesje zdjęciowe z udziałem gwiazd wystylizowanych na jedną z najsłynniejszych aktorek wszech czasów.

Scarlett Johannson

Żyje jak chce i nie przejmuje się krytyką zupełnie jak Marilyn Monroe. Dla Dolce & Gabbana wystylizowano ją na najpopularniejszą i niezwykle seksowną ikonę. Wybór nie powinien nikogo dziwić, gdyż Scarlett Johansson jest uważana za jedną z najpiękniejszych kobiet.

Kate Moss

Portret supermodelki Kate Moss, przedstawionej przez Banksy'ego jako Marilyn Monroe ze słynnych serigrafii Andy'ego Warhola, został sprzedany za 96 tys. funtów (191 tys. dolarów) na aukcji dzieł sztuki ulicy.

Michelle Williams

Już w listopadzie na ekranach kin zadebiutuje kolejna filmowa biografia Marylin Monroe. Tym razem w rolę legendarnej seksbomby wcieliła się Michelle Williams. Williams nie była jedyną kandydatką do roli Monroe. Pokonała m.in. Scarlett Johansson i Amy Adams czy Angelinę Jolie.

Michelle Williams

Film, w którym Michelle Williams zagrała Marilyn Monroe doczekał się nie tylko pierwszych plakatów, ale także miejsca w najnowszym magazynie Vogue. Autorką okładki oraz znajdującej się wewnątrz numeru sesji jest Anne Leibovitz. Aktorka występuje w sukni do złudzenia podobnej do tej, którą Marilyn miała na sobie  w maju 1962 roku, śpiewając słynną już piosenkę Happy Birthday Mr. President.

Nicole Kidman

W 2008 roku Nicole Kidman wzięła udział w sesji zdjęciowej dla australijskiego wydania magazynu Harper's Bazaar. Aktorka zagościła na okładce numeru, który ukazał się w 10 rocznicę istnienia tej gazety. Sesja stanowi hołd dla Marilyn Monroe i została zainspirowana filmem Pół żartem, pół serio.

Lindsay Lohan

W 2008 roku pozowała fotografowi Marilyn Monroe - Benowi Sternowi. Każde zdjęcie odwzorowuje jego najsłynniejszą sesję zdjęciową z udziałem Monroe The Last Sitting, która powstawała przez trzy dni, a jej efektem jest 2,5 tysiąca zdjęć.

Lindsay Lohan

W magazynie New York Lindsay przekonuje, że chce być zapamiętana za jej talent, a nie problemy z prawem. W swych wywodach idzie dalej i porównuje się do męczennicy popularności, jaką była sama Marylin Monroe.

Naomi Watts

W 2008 roku pojawiła się na okładce Madame Figaro, a następnie w w charakterystycznej, białej sukni wystąpiła na Superheroes: Fashion and Fantasy Gala w Metropolitan Museum of Art. Kreację nawiązującą do kultowej sukni Marilyn zaprojektował Thierry Mugler.

Więcej o: