One rządzą w sieci

WEB2 - Ludzie Polskiego Internetu to niekomercyjny projekt, którego główną ideą i założeniem jest chęć przedstawienia ludzi tworzących Internet w Polsce.W naszej galerii przedstawiamy płeć piękną.
Anna Ałaszkiewicz Anna Ałaszkiewicz fot. Aleksandra Anzel

Anna Ałaszkiewicz

Pierwszy komputer: Amiga 500, Branża: Portale

Dyrektor promocji Gazeta.pl, w Agorze pracuje od 7 lat, z branżą internetową związana od 6. Studiowała Politykę Społeczną na UW i Marketing Internetowy na SGH.  Leworęczny wodnik z tętnem 90/min. Wcześnie wstaje, zasypia jak dziecko. Lubi ludzi, zwłaszcza jakichś. Lubi skrajności, wodę, pustynię i przestrzeń i swojego iPhone?a. Lubi jeść, ale tylko dobre rzeczy. Jada dużo albo wcale. Lubi pomidory, mięso i ostre smaki. Nie lubi szkoły, długich spotkań, podłych ludzi i zagraconych miejsc. Panicznie boi się szczurów. Robi straszne błędy ortograficzne, których się wstydzi. Nie potrafi siedzieć spokojnie na krześle. Używa IE, bo ktoś musi. Kocha parę osób, muzykę i Saaby. Najważniejsze w pracy są wyzwania i ludzie z którymi pracuje. Marzy o locie balonem nad Serengeti.

Ela Madej Ela Madej fot. Aleksandra Anzel

Ela Madej

Pierwszy komputer: Epson Equity I  Branża: Serwisy: http://www.applicake.com  Współzałożycielka i VP of Enthusiasm amerykańskiej firmy FutureSimple.com tworzącej innowacyjne i intuicyjne aplikacje dla małych i średnich firm. Dodatkowo, charyzmatyczna CEO szalonej firmy Applicake.com - jednego z największych europejskich software house'ów tworzących aplikacje internetowe w technologii Ruby on Rails (a od niedawna także mobilne).  W 2010 roku współorganizowała Europejską Konferencję Języka Ruby (EuRuKo 2010). Na początek 2012 roku zaplanowała już kolejny event - Railsberry, czyli "mały europejski RailsConf".  W wykształcenia internacjonalistka, obecnie utknęła na studiach drugiego stopnia z Zarządzania na UE w Krakowie, ale chce przed trzydziestką zrobić MBA na Stanford University w Kalifornii.  Planuje podbić świat IT, stworzyć choreografię i wyprodukować własny musical (teatr tańca), a także zobaczyć resztę Azji. Kocha taniec, podróże i świat nowych technologii. Śmieje się non-stop (głośno, rubacznie i z przytupem). Niepoprawna i wiecznie zakochana optymistka. Wraz z zespołem umieszczona na 17 miejscu w subiektywnym rankingu "100 Pretendentów do Najbogatszych Polaków 2011" miesięcznika Wprost. Uważa, że maksymę 'Pomyśl dwa razy zanim coś zrobisz' wyznają Ci, którzy boją się porażek.

Agata Mazur Agata Mazur fot. Aleksandra Anzel

Agata Mazur

Pierwszy komputer: Averatec 3700  Branża: Software House  Współzałożycielka amerykańskiej firmy FutureSimple.com tworzącej innowacyjne i intuicyjne aplikacje dla małych i średnich firm. Na codzień Chief Services Officer w Applicake.com - jednym z największych europejskich software house'ów tworzących aplikacje internetowe w technologii Ruby on Rails (a od niedawna także mobilne).  Programistka Ruby on Rails godnie reprezentująca kobiecą mniejszość w tej branży. Współorganizatorka cyklu TEDxKraków, czyli corocznych lokalnych edycji konferencji TED.  Już teraz pomaga przy kolejnym evencie Railsowym o wdzięcznej nazwie Railsberry. Wraz z zespołem umieszczona na 17 miejscu w subiektywnym rankingu "100 Pretendentów do Najbogatszych Polaków 2011" miesięcznika Wprost.  W wolnych chwilach desperacko chce skończyć Elektroniczne Przetwarzanie Informacji na Uniwersytecie Jagiellońskim (ciągłe odkładanie magisterki bezczelnie zwala na ""obowiązki zawodowe""). Zakochana w narciartwie (instruktor), każdą wolną chwilę stara się spędzać narciarsko-rowerowo-siatkarsko-żeglarsko-windsurfigowo-aktywnie.  Szalona po mamie astronomce ;-)

Marta Klimowicz Marta Klimowicz fot. Aleksandra Anzel

Marta Klimowicz

Pierwszy komputer: Commodore 64  Branża: Online Advertising, http://www.adtaily.pl  Doktor socjologii, badaczka Internetu, absolwentka dwóch kierunków Uniwersytetu Wrocławskiego (socjologia oraz etnologia i antropologia kulturowa). Autorka wielu tekstów naukowych i popularnonaukowych poświęconych społecznym aspektom Internetu. Wielokrotnie występowała na konferencjach związanych z tematyką internetową ? zajmując się zarówno biznesowymi, jak i naukowymi kontekstami funkcjonowania sieci w społeczeństwie. a.  Od 2009 roku pracuje w AdTaily, gdzie początkowo zajmowała się komunikacją z użytkownikami, a obecnie rozwija nowe produkty firmy na rynkach polskich i zagranicznych. Prowadzi również zajęcia ze studentami wrocławskich i krakowskich szkół wyższych. Od początku 2011 roku we wrocławskim studiu Manomani uczy jogi i pilates.

Anna Zarudzka Anna Zarudzka fot. Aleksandra Anzel

Anna Zarudzka

Pierwszy komputer: nie pamięta, branża: online marketing & web design.
Charyzmatyczna założycielka i Dyrektor Zarządzająca firmy Chilid.. Do branży internetowej trafiła po dwunastoletniej przygodzie ze szkołą muzyczną i produkcją filmową. Tworzyła projekty dla największych polskich telewizji (m.in . Jak Oni Śpiewają, Misiek Koterski Show, Mazurska Noc Kabaretowa). Miłośniczka Off-Road'u, pod warunkiem, że startuje prowadząc swojego zaprawionego w bojach Land Rovera. Nowy marketing to dla Niej design, styl tworu. Reszta jest konsekwencją pierwszego ruchu.
Agnieszka Widawska Agnieszka Widawska fot. Aleksandra Anzel

Agnieszka Widawska

Branża: Startupy  Słowa kluczowe: evenea, startup, event marketing

Jak była małą dziewczynką chciała zostać aktorką i piosenkarką. W czasie studiów poczyniła nawet ku temu kroki i występowała oraz śpiewała w teatrze. Jednak po kilku latach stwierdziła, że ?trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym? i odkryła w sobie pasję nauczania. Tak stała się trenerem i swoją wiedzą obdarowała ponad 1000 pracowników banków. Teraz stara się zarazić entuzjazmem to tworzenia startupów i eventów studentów na Wyższej Szkole Promocji w Warszawie. Od 2 lat współzałożyciel i współwłaściciel serwisu wspomagającego organizację wydarzeń Evenea.pl. Jednak to dla niej dopiero początek, chce być nałogowym startupowcem. W przyszłości chciałaby zagrać epizod w Klanie;)

mat prasowe mat prasowe mat prasowe

Idea

W pierwsze edycji, album zawiera fotografie oraz opisy 48 osób ciekawych, intrygujących, często związanych z polskim Internetem od początku jego istnienia. Łączy ich wiele, lecz jedno na pewno: pasja tworzenia. Są niebanalni, taki również miał być ten projekt.     Oli Anzel, która podjęła się stworzenia albumu, będąc równocześnie współautorem całego projektu i autorem zdjęć, udało się zatrzymać bohaterów pierwszej edycji w kwadratowych, czarno-białych kadrach. Każda z 48-miu przeprowadzonych sesji zdjęciowych była inna, tak samo jak różni są ludzie, którzy brali w nich udział.

Więcej o: