Zawód jurorka: każda chce nią być!

Od jakiegoś czasu marzeniem wielu aktorek i piosenkarek wcale nie jest ambitna rola w filmie czy świetnie zagrany koncert. Atrakcyjniejsza wydaje się rola jurorki w programie rozrywkowym. Poznaj znane kobiety, które błyszczą za stołem jurorskim. Jest ich tak dużo, że przedstawiamy tylko te - naszym zdaniem - najbardziej charakterystyczne i wpływowe.
Jennifer Lopez Jennifer Lopez fot. mat. prasowe

Jennifer Lopez - jurorka w programie American Idol

Jennifer Lopez w zeszłym roku została jurorką amerykańskiego show, mimo wygórowanych żądań. Piosenkarka za udział w American Idol zażądała 15 mln dolarów. Producent programu zgodził się na wynagrodzenie zmniejszone o 3 miliony. J.Lo w programie zastąpiła byłych jurorów show - Ellen DeGeneres i Simona Cowell, który zajął się muzycznym show - The X-Factor. Jako jurorka, podczas jednej z edycji Lopez nie potrafiła powstrzymać łez po występie samotnej matki, która zaśpiewała utwór Temporary Home z repertuaru Carrie Underwood. Lopez poruszyło wykonanie utworu i słowa młodej matki, która zadedykowała utwór swojej chorej, pięcioletniej córeczce.

.

Cheryl Cole - jurorka w brytyjskiej edycji X Factor

Cheryl Cole, 28-letnia była członkini zespołu Girls Aloud kilka lat temu rozpoczęła solową karierę. Występowała również jako jurorka od piątej edycji brytyjskiej wersji programu X Factor, gdzie 18 października 2008 wykonała ze swoim zespołem Girls Aloud utwór The Promise. 18 października 2009 roku w programie zaprezentowała swój singel Fight for This Love z debiutanckiego solowego albumu 3 Words. W pierwszej edycji, w której była jurorką (5 seria), była mentorką dziewczyn, z których później zwyciężyła Alexandra Burke. W następnej edycji Cheryl przewodziła chłopcom i zwyciężyła ponownie z Joe McElderry. W 7 edycji zajęła drugie miejsce z Rebecca Ferguson. Cheryl Cole próbowała swoich sił jako jurorka za oceanem, jednak zrezygnowała z tej funkcji ponieważ Amerykanie nie rozumieli jej charakterystycznego akcentu. Gwiazda posługuje się dialektem Geordie, używanym w regione Northumberland.

Paula Abdul Paula Abdul AP/Katy Winn

Paula Abdul - była jurorka w programie American Idol, obecnie jurorka amerykańskiej edycji programu X Factor

Paula Abdul rozpoczynała karierę jako choreografka. O tym, że oprócz tańca pasjonuje ją także śpiew przekonała wszystkich w 1988 wydając album Forever Your Girl. Słuchaczy zdobyła utworami Straight Up i The Way That You Love Me. Po wydaniu drugiego krążka - Spellbound - artystka zrobiła sobie przerwę i zniknąć ze świata muzyki. W 1995 roku powróciła jednak z płytą Head Over Heels. Przez ostatnie lata zajmuje się jurorowaniem, najpierw w popularnym programie Idol, a obecnie zasiada obok Simona Cowella w amerykańskiej edycji X Factora. Jak jurorka często płacze i wzrusza się.

Natalie Imbruglia Natalie Imbruglia fryzury

Natalie Imbruglia - jurorka w australijskiej edycji programu X Factor

W maju 2010 Dannii Minogue zrezygnowała z roli jurorki w australijskiej edycji X Factor i rozpoczęła pracę jako jurorka w brytyjskiej wersji programu. Natalie Imbruglia zastąpiła Minogue w Australii. Piosenkarka podczas programu była mentorką grupy wokalistek, jej trzy podopieczne Hayley Teal, Sally Chatfield i India-Rose Madderom zakwalifikowały się do finałowej dwunastki. Chatfield finalnie zajęła drugie miejsce. Natalie Imbruglia była nominowana do nagrody na najpopularniejszą osobę ze srebrnego ekranu. W 2011 roku Imbruglia w trzeciej edycji programie X Factor została zastąpiona przez Natalie Bassingthwaighte.

Foremniak będzie rządziła na Polsacie! Foremniak będzie rządziła na Polsacie! małgorzata foremniak

Małgorzata Foremniak - jurorka w polskiej edycji programu Mam talent!

W 2005 roku wystąpiła w drugiej edycji programu Taniec z gwiazdami. Tańczyła w parze z Rafałem Maserakiem i dotarła do ostatniego etapu programu, zdobywając drugie miejsce. W ten sposób rozpoczęła się komercyjna kariera aktorki. Od początku polskiej edycji programu Mam Talent zasiada z jury. Uczestnicy programu nie muszą się jej obawiać. Przyjęła rolę łagodnej jurorki, rzadko operuje konkretami, rzadko bywa niemiła. Podobno gwiazda serialu Na dobre i na złe zarobi w drugiej edycji programu Mam talent zarobiła 200 tysięcy złotych.

Agnieszka Chylińska Agnieszka Chylińska Agnieszka Chylińska fot. Kapif

Agnieszka Chylińska - jurorka w polskiej edycji Mam talent!

Chylińska - podobnie jak Foremniak - jest jurorką programu Mam Talent od pierwszej edycji. Jest - jak wynika z rankingów - najbardziej lubianą jurorką przez widzów. Chylińska, niegdyś była rockową buntowniczką i skandalistką, ale najwyraźniej albo z buntu wyrosła, albo jej się znudził. Dzisiaj bardziej dba o seksowny wygląd, trafne komentarza w programie rozrywkowym i o popowe brzmienie swoich kawałków niż o rockowy charakter.

Kora, Elżbieta Zapendowska. Kora, Elżbieta Zapendowska. plotek.pl

Kora - jurorka w programie Must be the music. Tylko muzyka

Piosenkarka wciela się w rolę jurorki dopiero od lutego 2011 roku. Jackowska dołączyła do Adama Sztaby, Wojtka Łozowskiego i Elżbiety Zapendowskiej.  Dla Kory pierwsza edycja programu była jurorskim debiutem. Początkowo zarzucano Korze, że jest zbyt zimna dla uczestników, jednak dzisiaj jest cenioną jurorką i nadal  zasiada w składzie jury w drugiej już edycji programu Must be the music. Tylko muzyka.

Kayah Kayah Kayah/kapif

Kayah - jurorka w programie The Voice of Poland

Kayah za udział w nowym show telewizyjnej Dwójki The Voice of Poland otrzyma wynagrodzenie 350 tysięcy złotych. Przypominamy, że piosenkarka już kiedyś wystąpiła w roli jurora w polsatowskiej Fabryce Gwiazd. Wtedy na jej głowę posypały się słowa krytyki. W programie The Voice of Poland Kayah jest taktowna i przyjaźnie nastawiona do uczestników.

Więcej o: