Zachcianki gwiazd za milion dolarów

W dobie kryzysu wiele osób liczy każdą złotówkę. Ale nie celebryci. Oni milion dolarów wydają bez żadnych wyrzutów sumienia. I to nie na rzeczy niezbędne, a (nie)zwykłe zachcianki. My marzymy o truskawkach w środku zimy, oni kupują kryształową wannę nawet jeśli sklep jest zamknięty. Które gwiazdy wydają milion dolarów na tego typu ekstrawagancje? Kliknij dalej by się dowiedzieć.
Brad Pitt i Angelina Jolie Brad Pitt i Angelina Jolie Fot. Forum

Brad Pitt

Neo Rauch to wybitny przedstawiciel tzw. lipskiej szkoły malarstwa. Jego obrazy łączą w sobie estetykę niemieckiego realizmu, ekspresjonizmu i symbolizmu. Co ma on wspólnego z Bradem Pittem? Obraz ?Etappe?. Niektórzy inwestują swój kapitał w kruszce, inni w nieruchomości, jeszcze inni w sztukę. Aktor wraz z partnerką Angeliną Joli dysponują finansami, które lokują w co się da. Pitt osobiście pojawił się na aukcji, na której licytowane było omawiane tu dzieło, i po kilku chwilach wahania kupił go za niecałe milion dolarów. Dla niego to pewnie nie inwestycja, a groszowy wydatek.

Rihanna Rihanna Fot. Photoshot/Glinka Agency Glinka-Agency

Rihanna

Obserwujemy od 6 lat jej niebywale szybko rosnąca popularność. Zaledwie do kwietnia 2011 roku wydała aż 10 hitów. Rihanna nie przebiła jeszcze tylko Beatlesów ilością singli, które w tak krótkim przedziale czasowym królowały na listach przebojów. Jest u szczytu swojej kariery i zarabia obłędne sumy pieniędzy. Jej znakiem rozpoznawczym stały się eksperymenty z fryzurami. I nie szczędzi na nie ani grosza. Według brytyjskiej gazety The Daily Mail gwiazda korzysta z usług Ursuli Stephen. Światowej sławy stylistka fryzur stawia się na każde wezwanie piosenkarki, 7 dni w tygodniu ,24 godziny na dobę ? i pobiera za to co tydzień pensję w wysokości 23000 dolarów. Rihanna wydaje więc około miliona dolarów na fryzjera.

Nicolas Cage Nicolas Cage Fot. Evan Agostini AP

Nicolas Cage

Aktor okazuje się być wyjątkowym kolekcjonerem. Nie interesuje go być może sztuka, ale fascynuje się ? komiksami. Tym, którzy podzielają tą pasję na pewno podskoczą serca na hasło ?Action Comics #1?. To pierwsze wydanie (z 1938 roku) przygód Supermana. W dawnych czasach sprzedawany był za 10 centów. Obecnie kosztuje 1,5 miliona dolarów ? i to nawet nie oryginał, ale kopia. Cage posiadał jeden egzemplarz, lecz nigdy nie przyznał się do tego ile ostatecznie na niego wydał. Został mu niestety skradziony w 2000 roku. Jednak zaledwie parę miesięcy temu policja odnalazła, wydawałoby się że stracony na zawsze, wartościowy komiks, ku ogromnej radości aktora.

Victoria Beckham Victoria Beckham Fot. Jackson Lee / Splash News Jackson Lee / Splash News/EAST NEWS

Victoria Beckham

Mówi się, że nie ma lepszego sposobu na chandrę kobiety jak pójście na zakupy. Rzeczywiście są takie, którym nic tak nie poprawi humoru jak nowa torebka czy para butów. Mogą być nawet okulary słoneczne. Dla Victorii nie wystarczyło ich nawet 12. I to nie byle jakich, tylko z najwyższej półki, bo od Versace. Jednego popołudnia Victoria Beckham nie tylko zaszalała w ?dziale optycznym? ? kupiła również 5 sof, zestaw walizek Louis Vuitton, i Rolexa za niebagatelne 632,000 dolarów dla swojego męża. Po podliczeniu wszystkich zakupów rachunek opiewał na 1,6 miliona dolarów.

Tamara Ecclestone Tamara Ecclestone gazeta.pl

Tamara Ecclestone

Tamara jest córką szefa Formuły 1, Berniego Ecclestona. Majątek jej ojca opiewa na ponad 4 miliardy dolarów, ona sama zaś pracuje w telewizji jako prezenterka oraz modelka. Są to zajęcia na tyle stresujące, że Tamara nie daje sobie rady bez relaksującej kąpieli, co wszyscy wiemy, że jest cudownym zakończeniem każdego ciężkiego dnia. Dla wielu nawet domowe jacuzzi czy masaż nie są fanaberią tylko zrozumiałym zaspokojeniem potrzeby odprężenia się. Ale kryształowa wanna za 1.6 milionów dolarów? Może podjęcie dla niej decyzji o spełnieniu tej zachcianki to jak dla szarego człowieka zakup kolejnej aromatycznej świeczki.

Więcej o: