Słynne ofiary stalkingu

Gwiazdom wcale nie jest w życiu lekko. Może i pławią się w luksusach, ale za sławę płacą dużą cenę. Paparazzi nie dają im spokoju, a zakochani w nich fani dostają na ich punkcie obsesji. Do tego stopnia, że stają się dla nich czasem i niebezpieczni. Dowiedzcie, które z gwiazd padły ofiarą stalkingu.

Michael Douglas i Catherine Zeta-Jones

Dawnette Knight miała obsesję na punkcie Micheala Douglasa. Gdy w jego życiu pojawiła Catherine, fanka nie mogła się z tym pogodzić, znajdując w aktorce wroga nr 1. Wysyłała jej listy pełne gróźb, zapowiadając między innymi, że potnie jej ciało i i rzuci psom na pożarcie. Hollywoodzkiej parze było nie do śmiechu i pozwali stalkerkę do sądu. Po głośnym procesie Knight trafiła na trzy lata do więzienia.

Uma Thurman Uma Thurman fot. East News

Uma Thurman

Jack Jordan przez bardzo długi czas wysyłał aktorce kartki z podtekstem seksualnym i groźbami. Tym sposobem Jordan starał się rozpalić w gwieździe uczucie wobec niego. Niezbyt mu się to udało, Thurman nie tylko się nie zakochała, ale wezwała policję. Jej stalker został skazany na 3 lata nadzoru kuratorskiego.

Anna Kurnikova

To dopiero była romantyczna historia miłosna - William Lepeski, bezdomny w średnim wieku, postanowił przepłynąć zatokę Biscayne w Miami, by połączyć się z piękną, 20-letnią tenisistką. Na Kurnikovej nie zrobiło to jednak wystarczającego wrażenia. Znaleziono go nagiego w domu sąsiadów, aresztowano i zakazano pojawiania się kiedykolwiek w najbliższej okolicy.

To Jennifer Aniston To Jennifer Aniston Fot. Matt Sayles AP

Jennifer Aniston

Po ośmiu dniach nachodzenia aktorki, Jayson Peyton otrzymał zakaz zbliżania się do niej. Gdy go aresztowano miał przy sobie ostre narzędzie, srebrną taśmę i potencjalną listę imion dzieci, które planował mieć z Aniston.

Keira Knightley Keira Knightley Keira Knightley

Keira Knightley

Wśród stalkerów gwiazd znalazł się i Polak. Marek Daniluk wybrał sobie na ofiarę gwiazdę "Piratów z Karaibów". Wyczekiwał jej na zewnątrz londyńskiego teatru West End's Comedy, w którym miała próby, co zaniepokoiło Knightley. Wysyłała jej też listy i podarunki, i aktorka wezwała policję. stwierdzono, że Daniluk cierpi na zaburzenia psychiczne, w sądzie nie przyznał się do winy.

Miley Cyrus Miley Cyrus Miley Cyrus/Fot. Evan Agostini AP

Miley Cyrus

53-letni Marc McLeod utrzymywał, że jest sekretnie zaręczony z 16-letnią gwiazdą, znaną z filmu "Hannah Montana".

Dwukrotnie przyjeżdżał na plan filmowy, na którym przebywała młodziutka aktorka, i został aresztowany, gdy starał się przebić przez ochronę. Policja mówi, że McLeod zarzekał się, iż Cyrus wysyłała mu zaszyfrowane wiadomości przez swój program telewizyjny.

Lindsay Lohan

Aktorka wychodziła z nocnego klubu pewnego środowego poranka, gdy 38-letni mężczyzna rzucił się w jej kierunku krzycząc "Kocham ją, kocham ją". Okazało się, że nęka Lohan już od dłuższego czasu. Został natychmiast aresztowany.

Jodie Foster Jodie Foster AP/Lionel Cironneau

Jodie Foster

Aktorka w 1980 roku zdecydowała się przerwać swoją karierę w Hollywood, aby pójść na studia w Yale. Wtedy to też stała się ofiarą stalkera Johna Hinckleya Jr., który zapisał się na zajęcia wyłącznie po to, by być bliżej swojej ukochanej gwiazdy. Wśród pozastawianych w jej skrzynce pocztowej wierszy i listów znalazł się taki, w którym Hinckley zapowidział, że z miłości do Foster zabije ówczesnego prezydenta USA Ronalda Reagana.  W momencie gdy aktorka czytała list, jego autor znajdował się w Waszyngtonie, i z wynajętego pokoju hotelowego strzelał w stronę prezydenta i jego świty. Reagan przeżył, u Hinckleya zaś stwierdzono niepoczytalność i oddano pod opiekę psychiatryczną.

Więcej o: