Oni miewają humory

Nie wyjdą ze swojej przyczepy na plan filmowy, dopóki światło nie zostanie ustawione tak, by dobrze w nim wyglądali. Gdy reżyser za mało się na nich skupia, wychodzą obrażeni. Lista aktorów, z którymi trudno się pracuje może się ciągnąć bardzo długo. My pokazujemy tych, o których krążą już legendy.
Charlie Sheen - Dwóch i pół Charlie Sheen - Dwóch i pół Charlie Sheen - Dwóch i pół /zdjęcie promocyjne

Charlie Sheen

Alkoholizm i uzależnienia od narkotyków utrudniały współpracę z wieloma aktorami, m.in. z Robertem Downeyem Jr., który dopiero w ostatnich latach wrócił do łask Hollywood, ale głośno jest obecnie o Charlim Sheenie. Za jeden odcinek serialu "Dwóch i pół" otrzymywał aż 2mln dolarów. Jego ekscesy alkoholowe i narkotykowe, ciągłe imprezy, nie pojawianie się na planie zdjęciowym były długo znoszone ale producenci mieli już dość i zwolnili aktora, nie pozwalając mu nawet dokończyć 8 ostatnich odcinków sezonu.

Demi Moore Demi Moore AP/AGENCJA GAZETA

Demi Moore

Aktorka znana jest ze swoich pięknych, długich kruczoczarnych włosów, których blask zawdzięcza myciem ich w wodzie Evain. Krążą plotki, że Moore odmówiła mieszkania w przyczepie przeznaczonej specjalnie dla gwiazd podczas zdjęć, dopóki nie zamontowano w niej instalacji wodnej, pozwalającej jej brać prysznic właśnie w Evain.

Russell Crowe Russell Crowe Fot. AP/Joel Ryan

Russell Crowe

Jego humory i agresywny temperament sprawiają, że reżyserzy mocno zastanawiają zanim obsadzą go w jakiejś roli. Na planie wielu ludzi traktuje jak służących, jest wulgarny i łatwo wybucha gniewem. W 2005 roku rzucając w pracownika hotelu telefonem dał upust swojej złości, wywołanej przez niemożliwość dodzwonienia się do swojej żony. Został aresztowany.

Marlon Brando

O jego nieznośnym charakterze krążą już legendy. Zagrał niewielką rolę w "Supermanie", na którą poświęcił 2 tygodnie. Zażądał za to 3.7 mln dolarów. Na dodatek na plan przyszedł nieprzygotowany i trzeba było za kamerą umieścić ekran wyświetlający jego kwestie, by mógł je czytać podczas odgrywania swojej roli. Scenę zaś z "Czasu apokalipsy", w której wypowiada słowa "horror, horror" kręcono godzinę. Copolla mało co nie postradał przy tym zmysłów. Brandon nie mógł znieść reżysera Franka Oziego, z którym pracował przy "Rozgrywce". Nie wykonywał jego poleceń dopóki nie wypowiedział ich głosem świnki Piggy. Robert De Niro, który również grał w tym filmie, był więc zmuszony zastępować  często reżysera, by móc dokończyć scenę z Brando.

Julia Roberts mimo upływu lat (ma 43) wciąż wygląda pięknie i młodo. Julia Roberts mimo upływu lat (ma 43) wciąż wygląda pięknie i młodo. AP Photo/Evan Agostini

Julia Roberts

Zatrudniona przez Spielberga do filmu "Kapitan Hook" sprawiała reżyserowi na tyle dużo kłopotów, ze w jednym z wywiadów powiedział, że więcej nie będzie z nią pracować. Na planie filmowym mówiono o niej "Dzwoneczek z piekła rodem". Roberts jednak tłumaczy nieco jej stan - przeżywała zaburzenie psychiczne po rozstaniu z Dylan McDermott, i krótko przed rozpoczęciem zdjęć znalazła się z tego powodu w szpitalu.

Więcej o: