Śluby tego roku

Zobacz kto zmienił stan cywilny w mijającym roku. W naszej galerii słynne pary, które wypowiedziały sakramentalne TAK.

Książę William i Kate

Następca brytyjskiego tronu książę William wziął dziś za żonę Kate Middleton. Do Londynu na to wydarzenie przyjechała śmietanka arystokracji z całego świata. Ślub oglądają tysiące Brytyjczyków zgromadzonych na ulicach. Ze względu na długi okres narzeczeństwa Middleton bywała nazywana "waity Katie", co oznacza osobę zmuszoną do długiego czekania na oświadczyny. Przez pewien czas wyglądało na to, że narzeczeni się rozejdą. Nieoficjalne doniesienia sugerowały, że Middleton postawiła Williamowi ultimatum

Kate Moss Kate Moss EAST NEWS

Kate i Jamie

Wyszła za mąż za wieloletniego narzeczonego, rockmana Jamiego Hince'a. Moss od kilku miesięcy pieczołowicie przygotowywała ceremonię, jedną z jej ambicji było to, aby jej ślub odbił się głośniejszym echem w mediach niż ten, który 29 kwietnia zafundowała Brytyjczykom rodzina królewska. Suknia ślubna była zainspirowana Zeldą Fitzgerald, której pierścionek zaręczynowy nosi Kate. Mimo afery, w którą wplątał się John Galliano Kate zdecydowała się założyć suknię jego projektu.

Nancy Shevell i Paul McCartney Nancy Shevell i Paul McCartney kolaż Lula.pl/AP

Paul i Nancy

Po 4 miesiącach narzeczeństwa, w niedzielę, 9 września, Paul Mccartney po raz trzeci powiedział TAK na ślubnym kobiercu. Tym razem, wybranką została 51- letnia Nancy Shevell. Związek zalegalizowali w londyńskim urzędzie stanu cywilnego Marylebone Register Office. Wśród zaproszonych gości była m.in. córka Beatlesa i jego eks żony Heather Mills, 8-letnia Beatrice, a także 40-letnia Stella McCartney, która zaprojektowała suknię panny młodej.

Książe Albert II z żoną. Książe Albert II z żoną. Agencja Wyborcza.pl

Książe Albert i Charlene

Był to pierwszy ślub władcy Monako od czasu, gdy ponad 50 lat temu amerykańska aktorka Grace Kelly stanęła przed ołtarzem u boku księcia Rainiera III, nieżyjącego już ojca Alberta II. Choć książę ma ponad 50 lat i dwoje nieślubnych dzieci, długo pozostawał zatwardziałym kawalerem. Swoją przyszłą małżonkę Albert poznał w 2000 roku na międzynarodowych zawodach pływackich w Monako. Para pokazała się oficjalnie razem dopiero na ceremonii otwarcia zimowych igrzysk olimpijskich w Turynie w 2006 roku. Książęce zaręczyny ogłoszono w czerwcu 2010 roku.

Lily i Sam

Gwiazda wzięła ślub z biznesmenem Samem Cooperem, a do tego podczas wesela ogłosiła, że jest w 16 tygodniu ciąży. Ceremonia odbyła się w wiosce Cranham w południowo-zachodniej Anglii. Lily ubrana była w tradycyjną koronkową suknię Delphine Manivet, a do ołtarza poprowadził ją ojciec.

Sophia i Thomas

Skromna ceremonia ślubna odbyła się w XIX-wiecznej willi należącej do ojca Sofii ? słynnego reżysera Francisa Forda Coppoli, w miejscowości Bernalda, we włoskiej prowincji Matera. W uroczystości wzięło udział około 80 osób z najbliższego otoczenia pary, w tym oczywiście Francis Ford, który prowadził córkę do ołtarza.

Ślub Kim Kardashian Ślub Kim Kardashian kolaż lula.pl/skan People - glamazonsblog.com

Kim i Kris

Ślub Kim Kardashian i Krisa Humphriesa odbył się 20 sierpnia. Para powiedziała sakramentalne TAK w obecności 440 gości. Ich ślub był w Ameryce sensacją, relację z ceremonii, którą nadała telewizja E!, obejrzały miliony ludzi! Para po 72 dniach małżeństwa postanowiła się rozwieść. Jako przyczynę podaje różnice nie do pogodzenia.

ślub Anji Rubik i Sashy Knezevica ślub Anji Rubik i Sashy Knezevica fot. TFS

Anja i Sasha

Parze zależało na dyskrecji i możliwie cichej ceremonii, dlatego do końca udało się zachować w tajemnicy miejsce ślubu. Ceremonia ślubna w obrządku prawosławnym odbyła się na Majorce. W uroczystości udział wzięła tylko najbliższa rodzina - około 60 osób.

Rachel i Daniel

Aktor lubi prywatność, dlatego ślub odbył się potajemnie. Nie chcieli rozgłosu. Oboje wolą ciszę i spokój. Para pobrała się 22 czerwca w Nowym Jorku. Świadkami były cztery osoby: 18-letnia córką Daniela Craiga, Ella, 4-letni syn Rachel Weisz, Henry, i dwójka przyjaciół gwiazdorów.

Więcej o: