Co się stało z gwiazdami z Beverly Hills 90210?

"Beverly Hills 90210" był jedną z popularniejszych produkcji telewizyjnych lat 90. Serial emitowany był przez 10 lat i choć w 2008 r. miał swoją premierę spin off serialu, my wciąż mamy sentyment do oryginalnej wersji... Dowiedźcie się co stało się z gwiazdami serialu
Tori Spelling Tori Spelling Fot. Shutterstock

Tori Spelling jako Donna Martin

Tori Spelling, urodzona w 1973 r., jest córką zmarłego producenta Aarona Spellinga, który był także producentem serialu. Tori wystąpiła we wszystkich 10. sezonach. Grała naiwną blondynkę, przyjaciółkę Kelly i Brandy. W ostatnim sezonie wychodzi za mąż za swoją wielką miłość Davida Silvera (w roli Brian Austin Green).

Tori Spelling po zakończeniu emisji serialu Beverly Hills 90210 na początku 2000. roku nie zagrała już w żadnych popularnych serialach, ani filmach. W 2006. roku wyszła za mąż za Deana McDermotta, z którym ma trójkę dzieci. Wraz z mężem stworzyli reality show Tori & Dean: Inn Love oraz Tori & Dean: Home Sweet Hollywood.

Ian Ziering Ian Ziering Fot. Shutterstock

Ian Ziering jako Steve Sanders

Ian Ziering urodził się w 1964 roku. Sławę zawdzięcza roli Steve'a Sandersa z Beverly Hills 90210. Wystąpił we wszystkich 10. sezonach serialu, gdzie był najlepszym przyjacielem Brandona Walsha, granego przez Jasona Priestleya. Jak większość aktorów, był również 10 lat starszy od swojego serialowego charakteru.

Był żonaty z fotomodelką Playboya, wziął udział w czwartej edycji amerykańskiego programu Tańca z Gwiazdami. Obecnie żonaty z Erin Kristine Ludwig. Jasona Priestleya do dziś uważa za swojego najlepszego przyjaciela.

Jennie Garth Jennie Garth Fot. Shutterstock

Jennie Garth jako Kelly Taylor

Jennie Garth zagrała blondynkę Kelly Taylor, która była najlepszą przyjaciółką Brendy (graną przez Shannen Doherty). Miała romans z chłopakiem Brendy - Dylanem McKay, co sprawiło, że drogi przyjaciółek się rozeszły. W dalszej części serialu Kelly związała się z bratem Brendy - Brandonem (Jason Priestley), ale w ostatnim odcinku Beverly Hills 90210 i tak wraca do Dylana - swojej prawdziwej miłości.

Jennie, dziś 39-latka, została obsadzona w roli Kelly Taylor w remake'u "90210" w 2008 roku. Zagrała tam samotną matkę (jej związek z Dylanem rzekomo się zakończył). Prywatnie jest żoną aktora Petera Facinelli, który gra dr Carlisle Cullena w filmach "Twilight". Mają trzy córki. Jennie Garth pojawiła się w wielu filmach telewizyjnych i m.in. grała główną rolę w serialu "What I Like About You" (2002-2006). Brała udział w piątej amerykańskiej edycji Tańca z gwiazdami, gdzie zajęła 4. miejsce.

Shannen Doherty Shannen Doherty Fot. Shutterstock

Shannen Doherty jako Brenda Walsh

Shannen Doherty zagrała Brendę Walsh, siostrę Brandona i dziewczynę Dylana McKaya. W 1994 roku opuściła jednak serial po 4. seriach. Mówiono, że nie mogła porozumieć się z pozostałymi aktorami. Mimo to pozostała jedną z najbardziej znanych aktorek z Beverly Hills 90210.

W 1998 roku dostała rolę w serialu "Czarodziejki", ale tam również została zwolniona, tym razem przez konflikt z aktorką Alyssą Milano. Dostała jednak kolejną szansę i zagrała Brendę Walsh w remake'u "90210" w 2008 roku. Shannen, dziś 40-latka, obecnie jest żoną Kurta Iswarienko. 15. października 2011 roku para wzięła ślub w prywatnej posiadłości w Malibu.

Jason Priestley Jason Priestley Fot. Shutterstock

Jason Priestley jako Brandon Walsh

Jason Priestley zagrał Brandona Walsha w 9. seriach. Jego największą miłością była Kelly Taylor z którą miał nawet wziąć ślub, lecz ten został odwołany.

Po roli Brandona w Beverly Hills 902010, Jason Priestley stanął po drugiej stronie kamery. Gościnnie pojawił się też w serialu What I Like About You, u boku Jennie Garth. Prywatnie jest mężem Naomi Lowde, z którą ma córkę i syna. Ma 42 lata.

Luke Perry Luke Perry Fot. Shutterstock

Luke Perry jako Dylan McKay

Luke Perry grał Dylana McKaya - na początku chłopaka Brendy, następnie Kelly. Zagrał w sumie w 6. sezonach i w ostatnim odcinku, gdzie wraca do Kelly.

Jak większość aktorów, Luke Perry nie znalazł żadnej roli, która by przyniosła mu taką sławę, jak rola Dylana z Beverly Hills 90210. Prywatnie był żonaty z Rachel Sharp (1993-2003), z którą ma syna Jacka. Ma 45 lat.

Brian Austin Green Brian Austin Green Fot. Shutterstock

Brian Austin Green jako David Silver

Brian Austin Green jest również najbardziej znany z serialu Beverly Hills 90210. Grał Davida Silvera. W ostatniej serii bierze ślub ze swoją serialową miłością Donną.

Prywatnie spotykał się m.in. z Tiffani Amber Thiessen (1992-95) i Vanessą Marcil (2001), z którą ma syna Kassiusa Lijaha (ur. 30 marca 2002). Obie równiez grały w serialu Beverly Hills 90210. Obecnie jego żoną jest Megan Fox z którą spotykał się od 2004 roku. Ślub odbył się w czerwcu 2010 roku na Hawajach. Dziś ma 38 lat.

Gabrielle Carteris Gabrielle Carteris Fot. Shutterstock

Gabrielle Carteris jako Andrea Zuckerman

Gabrielle Carteris grała Andreę Zuckerman - wzorową, poukładaną uczennicę, nieszczęśliwie zakochaną w Brandonie. W serialu zaszła w ciążę z adwokatem Jessie i urodziła córeczkę. Para pobrała się i zakończyła swoją grę w 5. serii. Andrea powraca w 8. serii, gdzie zdradza wszystkim, że jej małżeństwo z Jessie to przeszłość.

W 1995 roku prowadziła swój talkshow "Gabrielle". Dziś ma 50 lat i od 19 lat jest żoną maklera giełdowego.

Więcej o: