Modelki da się lubić! Za co?

Są niebotycznie wysokie i nieprzeciętnie piękne. Widać to zwłaszcza, kiedy pojawiają się wśród normalnie wyglądających osób. Pomijając aspekt fizyczności, gwiazdy wybiegów i sesji zdjęciowych mogą być dla Ciebie źródłem inspiracji i wzorem do naśladowania. Czego powinnaś im zazdrościć?

Biegła znajomość

Nie wszystkie modelki urodziły się w kosmopolitycznych rodzinach, w których znajomość języków jest na porządku dziennym. Wiele z nich pochodzi z małych miejscowości, a kilka zwrotów po angielsku to ich cała wiedza. Wyjeżdżając za granicę i rozwijając karierę mają możliwość poznawania urzędowych języków mody - angielskiego, francuskiego, włoskiego i hiszpańskiego. Claudia Schiffer mówi po niemiecku (to jej język ojczysty), a także biegle po angielsku (i jest dowodem na to, że nie każdy Niemiec i Austriak mówi jak Arnold Schwarzenegger) i francusku. Podobnie topmodelka młodszej daty Natalia Vodianova, która wyjeżdżając z Niżnego Nowgorodu mówiła wyłącznie po rosyjsku. W zgłębieniu angielskiego pomogło jej dodatkowo małżeństwo z Anglikiem Justinem Portmanem. Nie zapominajmy także, że piękności, które są młodziutkie, często łączą obowiązki zawodowe z nauką. Zaliczają egzaminy i studiują eksternistycznie.

Powrót do formy

Za piękną sylwetką i szczupłym ciałem modelek stoi genetyka (od stosowania diety się większość odżegnuje). Piękne dziewczyny także zachodzą w ciążę, a część z nich nawet się w jej trakcie rozrasta wszerz. Przykładem dla Ciebie może być ich powrót do formy. Gisele Bündchen, weteranka Heidi Klum i Miranda Kerr urodziły, a w dwa miesiące po porodzie wyglądały, jakby nigdy nie były w ciąży. Klum otwarcie przyznaje, że nie stało się to samoistnie i przez sen, a było okupione ćwiczeniami. To dla nie-modelek sygnał, że nie ma powodu, by na karb urodzenia dziecka zrzucać odkładane w czasie zabranie się za brzuszek czy 10 kg ponad normę. Średnia polska aktywność po rozwiązaniu sprowadza się do karmienia piersią i pozwalania sobie na kolejną drożdżówkę.

Szlachetna akcja

Modelki dołączyły do grona gwiazd i celebrytów. Te najbardziej znane mają ogromną siłę przekonywania i oddziaływania, dlatego fundacje i organizacje charytatywne chętnie angażują się we współpracę z nimi. Modelka Lydia Hearst wzięła udział w akcji ''Operation Smile'', niosącej pomoc dzieciom z deformacjami twarzy mieszkających w krajach rozwijających się. Anja Rubik i Isabeli Fontana pomagają zbierać pieniądze organizacji amFar, która wspiera finansowanie badań nad HIV i AIDS. Modelki z dorobkiem chętnie powołują własne fundacje, te na dorobku, wspierają już istniejące.

Zdrowe nawyki

Modelki dbają o sylwetkę i nie wkładają do ust produktów, które im szkodzą. Ich ciało jest narzędziem pracy, dlatego muszą o nie dbać. Niedobory witamin i mikroelementów od razu byłyby widoczne na skórze - kobiety pracujące w tym zawodzie, nie mogą więc sobie na nie pozwolić. Gisele Bündchen stosuje zbilansowaną dietę - je dużo warzyw, używa mąki z pełnego przemiału, je dziki ryż i czerwone mięso raz na dwa tygodnie, nie pije alkoholu. Kiedy ma jednak ochotę, robi wyjątek dla ciastka czy lodów - wtedy jednak dłużej ćwiczy na siłowni. Nic za darmo, ale ten efekt powinien Cię przekonać.

Dobry wiek

Dzięki modelkom - zwłaszcza tym starszym możesz na własne oczy przekonać się, że można być także pięknością w starszym wieku. Najsłynniejsza dojrzała modelka to Carmen Dell'Orefice. W czerwcu 2011 roku skończyła 80 lat i wciąż wygląda zjawiskowo. Inne zasłużone dla branży panie to Jerry Hall (56 lat), Iman (57 lat) i Lauren Hutton (69 wiosen). Jerry Hall uśmiecha się do nas z plakatów reklamowych jednej z odzieżowych firm, pozując razem z córką Georgią. W Polsce to Małgorzata Niemen i Bogna Sworowska wciąż świecą przykładem piękna dla kobiet, które ukończyły 40. rok życia.

Wielki świat

Modelki często biorą udział w sesjach zdjęciowych i filmach reklamowych ze znanymi osobami. Obracają się w świecie, który dla zwyczajnych ludzi jest niedostępny. Wiele modelek przyjaźni się z celebrytami - na zdjęciach z przyjęcia wydanego z okazji premiery kalendarza Pirelli widać rozbawioną Polkę - Małgosię Belę pokazującą coś Adrienowi Brody?emu. Wiele modelek zakochuje się w gwiazdorach - Leonardo DiCaprio ma do nich szczególną słabość. Z modelkami umawiał się także książę Albert (był z Karen Mulder, Claudia Schiffer), Johnny Depp (kochał Kate Moss), Flavio Briatore (miał romans z Heidi Klum, Naomi Campbell), a ostatnio wokalista Maroon 5 - Adam Levin (związany jest z Anną Vyalistsyną).

Dookoła globu

Dzięki swojej pracy modelki mają okazję do częstych wyjazdów - na pokazy i sesje zdjęciowe. Narybek zaczyna od dłuższych pobytów w Tokio, Mediolanie, Paryżu i Nowym Jorku. Najbardziej wzięte dziewczyny są w ciągłej podróży, latając między kontynentami. Dzięki temu mają okazję zwiedzać miejsca, o których nam się tylko śni. Pisma mające wysokie budżety na sesje wysyłają swoje ekipy w najbardziej magiczne miejsca, a prestiż gazety sprawia, że otwierają się wszystkie drzwi. Póki jest dobre światło, modelki ciężko pracują przed obiektywem, na zwiedzanie okolicy i poznawanie nowych kultur czas się jednak znajdzie nawet po zachodzie słońca. Tylko pozazdrościć!

Więcej o: