Nieznane hobby gwiazd

Podobnie jak Ty masz swoje zainteresowania, znani ludzie obok pracy i kariery, również lubią poświęcać czas swoim hobby. Niektóre z nich są niecodzienne, inne zaskakujące...

Gwyneth Paltrow gotuje

Jako dziecko, mała Gwyneth była otwarta na wszystkie smaki. Rodzice bez problemu podtykali jej pond nos np. ostrygi, które ona z przyjemnością jadła. Jako osoba dorosła była na diecie makrobiotycznej, którą porzuciła z miłości do... kuchni. Aktorka uwielbia gotować dla swojej rodziny i znajomych. Kucharzy wieczorami, pięć razy w tygodniu, obiady na następny dzień. Napisała książkę kulinarną ''My Father's Daughter'', w której podzieliła się przepisami na ulubione dania swojego taty. Najbardziej lubi eksperymentować z kuchnią włoską. W prezencie urodzinowym dostała kurs gotowania pod okiem słynnego szefa - Jamiego Olivera. Jeśli jesteście ciekawi jej zdolności, zobaczcie jedna z lekcji, które udziela początkującym kucharzom.

Serena Williams robi manicure

Serena Williams znana jest głównie ze swoich talentów sportowych. To kort i kontrakty reklamowe są źródłem jej pokaźnych dochodów. Gdyby jednak noga jej się powinęła, to ma inny zawód w kieszeni. Serena jest dyplomowanym technikiem, który ma uprawienia do wykonywania manikiuru i pedikiuru. Tenisistka ukończyła kurs w Palm Beach Nail School i co dwa lata odnawia swoją licencję na wykonywania zawodu. Serena obsesyjnie dba o swoje paznokcie - manikiur robiąc sobie raz na cztery dni, a pedikiur raz na tydzień. Czy Serena otworzy swój własny salon? Bardziej prawdopodobne, że od razu całą sieć, przy okazji tworząc linię własnych produktów do malowania i pielęgnacji paznokci.

Viggo Mortensen tworzy

Viggo Mortensen jest prawdziwym człowiekiem renesansu. Aktorstwo to dla niego tak naprawdę działalność poboczna i źródło finansowania innych zainteresowań. Mortensen zajmuje się fotografią, malarstwem i wydał kilka albumów prezentujących swoje prace. Pisze także wiersze i nagrywa płyty. Większość z nich wydał we własnym wydawnictwie - Perceval Press, które stworzył razem z przyjacielem. Viggo nie jest jedynym autorem, którego dzieła publikuje Perceval. Wydawnictwo wspiera także działania niszowych artystów i pisarzy.

Bryan Adams fotografuje

Znany z wielkich hitów piosenkarz od lat zajmuje się twórczością poza muzyczną - fotografując. Adams specjalizuje się w portretach i fotografii modowej. Nie tworzy do szuflady, tylko naprawdę jest uznanym i docenionym fotografem, który ma na swoim koncie publikacje w ''L'Uomo Vogue'', ''Harper's Baazar'', ''Vanity Fair'', ''Interwiev'' czy ''Esquire''. Co warte podkreślenia, hobby Adamsa nie jest dla niego źródłem dochodów, ani sposobem na zarabianie. Honoraria za zdjęcia zasilają konto jego fundacji, która pomaga potrzebującym.

Brad Pitt projektuje domy

Największą pasją Brada Pitta jest architektura. Z powodu braku ukończonych studiów w tym kierunku i idących za nimi uprawnień, nie ma możliwości praktykowania pasji. Dzięki pieniądzom może działać w mniejszej skali, zarządzając i nadzorując remonty i renowacje we własnych posiadłościach. Aktor znajomi się tuzami światowej architektury - do zaprojektowania piwnicy na wina zaprosił Franka Gehry'ego. Architektonicznym wyjściem poza teren własnego podwórka była także współpraca przy dwóch projektach - hotelu w Dubaju i działań fundacji Make It Right odbudowującej domy w Nowym Orleanie.

Alex James produkuje sery

Dawny basista zespołu Blur - Alex James zamienił fanki na owce, a używki na ser. Po rozpadzie zespołu wyprowadził się wraz z żona i dziećmi (ma ich pięcioro) na angielską wieś. Miejscowość Cotswolds jest bardzo popularna wśród gwiazd - tutaj mają swoje domy także modelka Kate Moss i projektantka mody Stella McCartney. Alex James poświęcił się produkcji sera. Zamówienie na jego lokalne, ekologiczne produkty miał nawet złożyć książę Karol. Sery Jamesa zostały docenione kilkoma nagrodami i wyróżnieniami.

Gérard Depardieu robi wino

Gérard Depardieu wygląda jak chodząca reklama hedonistycznego trybu życia. Widać, że lubi dobrze zjeść i smacznie wypić. Francuski aktor od 1979 roku aktywnie uczestniczy w produkcji wina. W 1989 roku stał się posiadaczem XIII-wiecznego zamku (Château de Tigné) i znajdującej się obok winnicy położonej w znanym winiarsko regionie Anjou. Produkuje własne wina (białe, różowe i czerwone), które można kupić - ceny zaczynają się od około 35 dolarów za butelkę. Nie jest to sztuka dla sztuki - wina Depardieu są dobrze ocenianie przez krytyków.

Więcej o: