Styl Kate Middleton

Księżna Cambridge jest pod ciągłym ostrzałem fotografów. Nieważne co robi i gdzie się pokazuje żona księcia Williama. Dla milionów liczy się tylko, w co jest ubrana i jak wygląda.

Początek w wielkim stylu

W dniu królewskiego ślubu o Kate Middleton usłyszeli wszyscy, którzy jakimś cudem nie natrafili wcześniej na jej zdjęcia. Do ołtarza pomaszerowała w sukni zaprojektowanej przez Sarę Burton dla domu mody Alexander McQueen. Na tle sukni, do której była najczęściej porównywana, czyli kreacji księżnej Diany, wypadła zachwycająco. Koronkowa suknia z trenem była jak z bajki. Kate Middleton podczas ceremonii zaprezentowała także styl uczesania, który stał się już jej znakiem firmowym, czyli rozpuszczone włosy.

Kate Middleton (księżna Katarzyna) na premierze Kate Middleton (księżna Katarzyna) na premierze "War Horse" w Londynie Fot. East News

Wieczorową porą

Księżna Katarzyna ma świetną figurę, może więc pozwolić sobie w stylizacjach na wiele. Prasa oczywiście czepia się, że żona księcia Williama jest zbyt szczupła, ale dziennikarzy ciężko zadowolić. Księżna lubi długie suknie. W koronkowej kreacji do ziemi Alice by Temperley pojawiła się na premierze filmu ''War Horse''. Dziennikarzom zajmującym się modą przeszkadzała zachowawczość sukienki i dekolt za bardzo nawiązujący do tego z sukni ślubnej. Inne zarzuty, które padły pod adresem stylizacji, to przewidywalność i powtarzalność.

Księżna Katarzyna (Kate Middleton) Księżna Katarzyna (Kate Middleton) Fot. Agencja Wyborcza.pl

Kapelusze z głów

Stowarzyszenie Kapeluszników przyznało w tym roku księżnej Cambridge tytuł honorowy Kapeluszowej Osobowości Roku. Brzmi poważnie, chociaż do końca nie jest. Organizacja istnieje od 100 lat, tytuł przyznaje od trzech. W poprzednich latach stowarzyszenie wyróżniło Johnny'ego Deppa i Brada Pitta. Księżna Katarzyna, podobnie jak inne przedstawicielki europejskich monarchii, zakłada kapelusze na specjalne okazje. Zdaniem krytyków mody niektóre jej stylizacje niebezpiecznie dryfują w kierunku ''ciotkowatego'', postarzającego ją stylu.

Kate Middleton Kate Middleton Fot. Kolaż Lula.pl

Moda na stroik

To dzięki księżnej Katarzynie prawdziwy renesans przeżywają stroiki na głowę. Mniej oficjalne od kapeluszy, mają także więcej uroku i pazura. W stroikach Katarzyna chodzi w ciągu dnia, gdy u boku męża, szwagra i teścia pełni publiczne obowiązki. I tak jak Kate wyrasta na ikonę stylu oficjalnego, poukładanego i dopiętego na ostatni guzik, jej siostra Pippa rządzi w stylizacjach bardziej casualowych. Zdjęcia młodszej siostry księżnej codziennie trafiają do prasy i sieci, a jej stylizacje, podobnie jak te Kate, są wnikliwie analizowane.

Kate Middleton Kate Middleton Fot. Kolaz Lula.pl

Uwielbiana i krytykowana

Księżna Cambridge i jej styl ubierania się wzbudza kontrowersje i spory, chociaż kontrowersyjny raczej nie jest. Ekscentryczna projektantka mody Vivienne Westwood w wywiadzie udzielonym ''Sunday Times Magazine'' powiedziała,  że jej zdaniem Kate ubiera się nudno, a jej garderoba powinna być absolutnie wyjątkowa i unikatowa. Z kolei Diane von Furstenberg uważa, że Kate jest kimś więcej niż ikoną stylu i że jej klasa i wyjątkowość nie potrzebują dodatkowego potwierdzenia.

Kate Middleton, księżna Katarzyna Kate Middleton, księżna Katarzyna Fot. East News

Zwyczajna niezwyczajna

Księżna Kate wprowadziła na brytyjski dwór powiew modowej świeżości. To, za co jedni ją krytykują, inni wysoko cenią. Kate nosi ubrania ze sklepów sieciowych, na które stać większość kobiet, takich jak Zara, Topshop czy Mango. Często także zakłada te same ubrania i dodatki zmieniając trochę całą stylizację. Kate często podkreśla wąską talię, nosząc dopasowane w pasie płaszcze i sukienki, a także podkreślając talię paskami. Nie boi się także soczystych kolorów - zieleni, żółci, czerwieni i stylizacji, które są ukłonem w stronę państw, które odwiedza.

Księżna Cambridge, Kate Middleton Księżna Cambridge, Kate Middleton Fot. Kolaż Lula.pl

Wielcy projektanci

Księżna Katarzyna przy kompletowaniu swojej garderoby korzysta także z pomocy największych projektantów. Ze względu na patriotyzm, najczęściej pada na brytyjskich designerów. Aksamitna suknia z gorsetową góra ze zdjęcia powyżej to kreacja z metką Alexander McQueen. Wśród jej ulubionych marek znajduje się także Mulberry, Reiss, Burberry i Jenny Packham. Zaletą bycia księżną z dużym budżetem na stroje reprezentacyjne jest także możliwość zakładania ubrań, które pojawią się w sklepach dopiero w najbliższym sezonie.

Więcej o: