Gwiazdy w areszcie

Wiele gwiazd jest na bakier z prawem. Łamią przepisy, jeżdżąc samochodem pod wpływem alkoholu, przekraczają prędkość albo policja znajduje przy nich narkotyki. Są także niechlubne przypadki przemocy domowej i kradzieży...

Armie Hammer i trawka

Uśmiechnięty Armie Hammer wcale nie pozuje do pamiątkowego zdjęcia. Aktor zatrzymany przez policję w Teksasie trafił do aresztu po tym, jak pies tropiący wywęszył w jego samochodzie niewielką ilość marihuany i ciasteczka z jej dodatkiem. Aktor spędził dzień w areszcie, zapłacił 1000 dolarów kaucji i wyszedł na wolność. Ponieważ ilość znalezionego narkotyku była niewielka, prokurator nie mógł postawić mu zarzutu posiadania. Z wykroczeniem na koncie żyje się łatwiej niż z wiszącym nad głową wyrokiem.

Lindsay Lohan aresztowana Lindsay Lohan aresztowana Fot. PacificCoastNews.com/EAST NEWS

Lindsay Lohan - prawdziwa rekordzistka

Ciężko zliczyć, ile razy Lindsay Lohan wchodziła w konflikt z prawem. Pierwszy raz aresztowano ją za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu i posiadanie kokainy. Później powodowała wypadki samochodowe, łamała zasady zwolnienia warunkowego. Kilkakrotnie była już skazywana na więzienie, ale ze względu na przepełnienie, odbywała symboliczne kary - np. 84 minut. Lindsay nie tylko lubi nadużywać alkoholu i narkotyków, ale także kraść. Krążą plotki, ze kiedyś z przyjęcia wyniosła futro gospodyni, a z sesji zdjęciowej ukradła biżuterię wartą prawie pół miliona dolarów. W żadnym z tych przypadków nie postawiono jej jednak zarzutów.

Shia LaBeouf wyprowadzony siłą

Zadzierać z prawem lubi także aktor Shia LaBeouf. Pierwszy raz aresztowano gdy, gdy nie chciał opuścić jednego ze sklepów znanej w USA sieciówki drogerii Walgreens. Pijanego aktora próbowali siłą wyprowadzić ze sklepu ochroniarze, co tylko nakręciło opór LaBeoufa. Aktor spowodował także wypadek samochodowy, w wyniku którego musiał mieć operowaną rękę i nogę. Śledztwo wykazało, że doprowadził do kraksy, prowadząc pod wpływem alkoholu. Na szczęście dla wszystkich, nikomu więcej nic się nie stało.

Nicolas Cage - typ awanturnika

Amerykański aktor słynie z gorącego temperamentu i szybkiego wpadania we wściekłość. Kiedy głośno kłócił się z żoną przed wynajętym domem w Nowym Orleanie, zaniepokojeni sąsiedzi wezwali policję. Cage próbował zaciągnąć stawiającą opór Kim do wnętrza willi. Kiedy przyjechała policja, Cage salwował się ucieczką do taksówki. Okazał się, że aktor był pijany. Jego żona, pomimo relacji świadków, nie wniosła oskarżenia o to, że Nicolas dopuścił się wobec niej przemocy domowej. Aktor został zwolniony z aresztu po wpłaceniu kaucji i zapłaceniu mandatu za zakłócanie spokoju mieszkańców - awantura miała miejsce przed północą.

Samantha Ronson - piłaś, nie jedź!

Zatrzymanie znanej w USA DJ-ki i przy okazji byłej dziewczyny Lindsay Lohan, Samanthy Ronson, wzbudziło sensację. Nie chodziło wcale o to, że Ronson przekroczyła prędkość i nie zdała tekstu na trzeźwość, który w Stanach Zjednoczonych polega między innymi na dotknięciu palcem czubka nosa i przejściu po prostej linii. Zaskakujące było to, że celebrytka była pijana w godzinach przedpołudniowych!

Mel Gibson w stanie wskazującym

Mel Gibson przez lata uznawany był za przykładnego ojca rodziny i człowieka spokojnego. Tym większe zdziwienie wywołało aresztowanie go za dwukrotne przekroczenie prędkości, jazdę po alkoholu i atak na policjanta. W potoku słów, którym zalał stróża porządku padły antysemickie słowa, które podkopały pozycję aktora w Hollywood. Późniejsze aresztowanie za przemoc domową i groźby pod adresem ówczesnej dziewczyny, Oksany Grigorievej, również nie przysłużyły się Gibsonowi.

Heather Locklear pijana we mgle

W ciężkim dla siebie okresie rozwodu, aktorka serialowa miała problemy z nadużywaniem alkoholu. To za jazdę pod wpływem była pierwszy raz aresztowana w 2008 roku. Kilka lat później ponownie ją zatrzymano - tym razem za stuknięcie znaku drogowego i niepoinformowanie władz o kraksie. Ponieważ Locklear ma wyrok w zawieszeniu, poważne naruszenie prawa mogłoby skutkować więzieniem...

Więcej o: