Zuzanna Bijoch, Polka która podbiła świat mody

Do grupy polskich modelek robiących światową karierę dołączyła kolejna piękność. Zuzanna Bijoch, bo o niej mowa, jest prawdziwą sensacją. Kochają ją projektanci, fotografowie i styliści. Poznaj bliżej nową ulubienicę mody.
Zuzanna Bijoch dla Glamour Exclusive Zuzanna Bijoch dla Glamour Exclusive skan Glamour Exclusive

Początki kariery

Jeśli nazwisko Bijoch nic Ci nie mówi, jesteśmy pewni, że jej twarz już wcześniej widziałaś. Prawdopodobnie sądziłaś, że dziewczyna o dużych pełnych wyrazu oczach i nieco chłopięcej sylwetce jest Włoszką albo Hiszpanką... Zuzanna Bijoch urodziła się w 1994 roku i pochodzi z Katowic. Kiedy miała 13 lat wygrała organizowany przez magazyn dla dziewczyn ''Bravo Girl'' i agencję modelek D'Vision konkurs na modelkę. Zanim ruszyła na podbój wybiegów i magazynów poczekała do jednak do 14 urodzin.

Zuzanna Bijoch - Vogue Mexico lipiec 2011 Zuzanna Bijoch - Vogue Mexico lipiec 2011 fot. skan

Mocny debiut

Podobnie jak kiedyś Małgosia Bela została na początku kariery ''zaklepana'' na wyłączność przez Jil Sander, tak Zuzanna od razu wpadła w oko ludziom Miucci Prady. W świecie mody takie zagrania od razu zwracają uwagę wszystkich. Kiedy modelka jest nawet przez krótki czas niedostępna dla innych projektantów, od razu staje się bardziej pożądana, a jej akcje idą w górę. Zuza przygotowana na ciężkie przedzieranie się przez świat mody, bieganie na castingi i odmowy, od razu miała szczęście.

Lucyna Szymańska, Zuzanna Bijoch Lucyna Szymańska, Zuzanna Bijoch East News

Silne wsparcie

W Polsce interesów Zuzanny pilnuje agencja D'Vision z agentką Anji Rubik - Lucyną Szymańską na czele. Poza Polską, Zuzę reprezentuje agencja Next. Modelka i jej wielki sukces przyciągnął uwagę mediów. Zuza wystąpiła m.in. w porannym paśmie tvn i w Polsacie. W internecie możesz także znaleźć zmontowane filmy z wybiegu i kulisy powstawania kampanii reklamowej Louisa Vuittona, w której pojawiła się Zuzanna.

Zuzanna Bijoch w kampanii reklamowej maskary YSL Zuzanna Bijoch w kampanii reklamowej maskary YSL Kolaż Lula.pl

Znana twarz

W modowym świecie co sezon poszukuje się nowych piękności. Takich, które wniosłyby świeży powiew, zainspirowały projektantów i fotografów. Modelka z Katowic idealnie trafiła w te potrzeby. Ma bardzo wyrazistą urodę, intrygujące spojrzenie, 178 cm wzrostu i wymiary, które narzuca wybieg: 82-62-89. Styliści i fotografowie są zachwyceni współpracą z Zuzanną, nazywają ja nawet maszyną do pozowania. Sama modelka marzy o tym, by stanąć przed obiektywem Tima Walkera, który słynie z surrealistycznych pomysłów na zdjęcia.

Polskie modelki na NYFW - Zuzanna Bijoch Polskie modelki na NYFW - Zuzanna Bijoch East News

Wypełniony czas

Modelki, które są na topie maja szczelnie wypełniony grafik. W minionym sezonie Zuza wzięła udział w 60 pokazach, a w najbardziej zajętym dniu, wystąpiła w pięciu. Jak inne cieszące się powodzeniem modelki kursowała między Paryżem, Mediolanem i Nowym Jorkiem. To właśnie w Nowym Jorku i w Paryżu Bijoch chciałaby kiedyś zatrzymać się na dłużej. Kiedy Zuza przyjeżdża do rodzinnych Katowic torebka od Balenciagi i ubrania, które dostaje w prezencie od designerów przypominają jej o świecie wielkiej mody.

Zuzanna Bijoch twarzą Chloe jesień/zima 2011/12 Zuzanna Bijoch twarzą Chloe jesień/zima 2011/12 fot. mat. prasowe

Nauka na życie

Zuzanna bardzo poważnie podchodzi do swojej edukacji. Modelka uczy się w liceum z wykładowym francuskim i na bieżąco zalicza program. Chociaż ma wiele nieobecności, dzięki życzliwości nauczycieli i kolegów udaje się jej nadrabiać zaległości. Zuza tłumaczy, że zawód modelki polega głównie na czekaniu - na samoloty, sesje, pokazy, a ona potrafi ten czas wykorzystać na lekturę i naukę. Gdzie łatwiej szlifować język, jak nie w stolicy mody - Paryżu?

Zuzanna Bijoch, Julia Bijoch i Elsa Hosk w albumie Free People 'Through the Decades' Zuzanna Bijoch, Julia Bijoch i Elsa Hosk w albumie Free People 'Through the Decades' fashiongonerogue.com

Siła sióstr

W rodzinie Bijoch są dwie modelki - Zuzanna i Julia. Zuza jest młodsza od swojej siostry o dwa lata. Mają za sobą wspólne sesje, ale na razie to Zuza jest tą bardziej znaną. Wszystko może się jeszcze zmienić, a Julia nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Dziadek dziewczyn jest emerytowanym górnikiem, a cała rodzina uważnie śledzi i wspiera poczynania dziewczyn. Rodzice Zuzy i Julii zbierają magazyny, w których ukazały się sesje z ich udziałem i zdjęcia z pokazów.

Kolekcja Valentino Pre Fall 2012, modelka: Zuzanna Bijoch Kolekcja Valentino Pre Fall 2012, modelka: Zuzanna Bijoch kolaż lula.pl

Najbliższa przyszłość

Zuzanna pojawiła się w kampaniach reklamowych m.in. Prady, Louis Vuitton, Yves Saint Laurent, Alexander McQueen, Chloé, Trussardi, Paul&Joe. Chodziła w tylu pokazach, że łatwiej wymienić designerów, których ubrań nie prezentowała. Jak na modelkę high fashion, rewelacyjnie wypada także w sesjach zdjęciowych do modowych magazynów. Pod względem urody wpisuje się w nurt wyrazistych twarzy o mocnych rysach, do których należy np. Arizona Muse. Ze względu na młody wiek, plastyczność i łatwości adaptacyjne Zuzanny, wróżymy jej ogromną karierę i wiele lat w branży!

Więcej o: