Wyedukowane gwiazdy

Wiele gwiazd porzuciło edukację i całkowicie poświęciło się robieniu kariery w show-biznesie. Inne zainwestowały w edukację, kończąc prestiżowe uniwersytety. Kto zdał swój egzamin z wiedzy na piątkę?
Tyra Banks Tyra Banks AP/Evan Agostini

Tyra Banks

Tyra Banks, modelka, prezenterka i poważna bizneswoman, zamieściła na Twitterze swoje zdjęcie z dyplomem ukończenia prestiżowej szkoły biznesu na Harvardzie. Zadowolona pozowała z dyplomem na uniwersyteckim kampusie swojej największej fance - mamie. Tara nie skończyła co prawda wieloletnich studiów, ale przez dwa tygodnie uczestniczyła w zajęciach z programu doszkalającego prezesów i właścicieli firm z zarządzania i marketingu. Kurs kosztował ponad 31 tysięcy dolarów, a Tyra przyznała, że był naprawdę ciężki.

Ashley Judd, Eye of the Beholder Ashley Judd, Eye of the Beholder Fot. Destination Films

Ashley Judd

Filigranowa aktorka znana jest z ról kobiet, które muszą i potrafią walczyć o swoje. W życiu prywatnym chętnie angażuje się w akcje społeczne i jasno prezentuje swoje stanowisko w sprawach związanych z polityką. Judd skończyła uniwersytet stanowy w Kentucky, gdzie studiowała romanistykę, antropologię kultury, historię sztuki i teatrologię. Aktorka mówi płynnie po francusku - studiowała rok we Francji.

Julia Stiles Julia Stiles AP/Chris Pizzello

Julia Stiles

Julia Stiles może nie zawsze grała w filmach dających do myślenia (''Książę i ja'', ''Omen''), ale jej edukacja nie pozostawia pola do niewybrednych komentarzy. Aktorka znana m.in. z serialu ''Dexter'' skończyła nowojorski uniwersytet Columbia, gdzie studiowała anglistykę. Wspólnie z nią nauki pobierała w tym samym czasie inna znana aktorka - Anna Paquin. Nad edukacją Julii Stiles czuwał jej ojciec, który był nauczycielem w szkole podstawowej. W połączeniu z legendarną ambicją aktorki nie musiało to być bardzo trudnym zadaniem.

Conan O'Brien Conan O'Brien AP/Evan Agostini

Conan O'Brien

Jeden z bardziej lubianych prowadzących, satyryk i komik Connan O'Brien nie ma na antenie zbyt wielu możliwości do zaprezentowania poważnej strony swojej osoby. O'Brien skończył Harvard, a studiował na nim historię. Na dodatkowe uznanie zasługuje fakt, że na jego dyplomie znalazło się określenie <i>magna cum laude<i>, które dodatkowo wyróżnia absolwenta.

Broke Shields

Brooke Shields przez wiele lat musiała udowadniać, że za śliczną buzią i zgrabnym ciałem idzie także wiedza i inteligencja. Aktorka, która zaczynała karierę jako modelka, długo kojarzona była z filmem ''Błękitna laguna'' i reklamówką dżinsów Calvina Kleina, a której zapewniała, że nic nie oddziela jej od jej dżinsów. Shields interesuje się literaturą francuską i właśnie ten kierunek ukończyła na prestiżowym uniwersytecie Princeton.

Natalie Portman przyznała się do palenia w koledżu, ale wyznała też, że w pewnym momencie poczuła się na to za stara Natalie Portman przyznała się do palenia w koledżu, ale wyznała też, że w pewnym momencie poczuła się na to za stara REUTERS/MARIO ANZUONI

Natalie Portman

Większość ludzi na myśl o wyedukowanej gwieździe od razu podaje przykład Natalie Portman. Aktorka zadbała, żeby jej nazwisko kojarzyło się nie tylko z rolami filmowymi, ale także z wykształceniem. Jej świadectwa zawsze były piątkowe, a egzaminy zdawane z wyróżnieniem. Portman ukończyła psychologię na Harvardzie, a także Hebrew University w Jerozolimie. Aktorka mówi płynnie po francusku, hebrajsku, zna także podobno japoński.

Kate Beckinsale. Kate Beckinsale. Forum Gwiazd

Kate Beckinsale

Kate Beckinsale chętnie gra w horrorach i filmach sensacyjnych. Poza filmowym rozdawaniem kopniaków, aktorka ma bardziej uduchowione hobby. Jako nastolatka dwukrotnie zdobyła nagrodę na utalentowanych pisarzy amatorów W.H. Smith Young Writers Award  - wyróżniono ją za opowiadanie i wiersze. Aktorka skończyła brytyjski uniwersytet w Oxfordzie, gdzie studiowała romanistykę i literaturę francuską. Beckinsale mówi płynnie po rosyjsku, niemiecku i francusku.

Jennifer Connelly na pokazie filmu Jennifer Connelly na pokazie filmu "Creation" podczas Festiwalu w Toronto AP/Evan Agostini

Jennifer Connelly

Jennifer Connelly, znana m.in. z filmów ''Piękny umysł'' i ''Dom z piasku i mgły'' studiowała, jednocześnie pracując. Aktorka ukończyła literaturę angielską i dramat na uniwersytecie Yale. Życie studenckie wspomina jako niekończące się ślęczenie nad książkami w bibliotece i całkowity brak życia towarzyskiego. Naukę przeplatała z pracą na planie filmowym, a po kilku tak intensywnie spędzonych latach czuła się wypalona.

Mira Sorvino

Aktorka znana z filmów Woody'ego Allena w życiu poza filmowym interesuje się Chinami - kulturą, językiem, ludźmi. Swoją edukację na Harvardzie związała właśnie z sinologią, a studia ukończyła z wyróżnieniem. Aktorka spędziła rok w Pekinie, w tym czasie pisząc docenioną nagrodą Thomasa T. Hoopesa (przyznawaną przez Harvard) pracę o chińskich konfliktach rasowych. Sorvino mówi płynnie po mandaryńsku.

Więcej o: