Najbardziej znane homoseksualne pary

Wzbudzają nie mniejsze zainteresowanie niż pary heteroseksualne. Zakochują się, kochają, rozstają, schodzą, mają dzieci. Od pewnego czasu, dzięki możliwości zawierania w części państw oficjalnych związków, biorą także śluby.
poria de rossi, ellen degeneres poria de rossi, ellen degeneres portia i ellen

Ellen DeGeneres i Portia de Rossi

Ellen DeGeneres to bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych prowadząca telewizyjne show. Ma za sobą głośny romans z aktorką Anne Heche. Portię de Rossi poznała na sesji zdjęciowej w 2000 roku. De Rossi wspomina, że kiedy przedstawiono jej Ellen, z wrażenia aż ugięły się pod nią kolana. Chociaż już wtedy między paniami zaiskrzyło, to zanim związały się, minęły cztery lata. Ellen i Portia są po ślubie i chociaż od czasu do czasu pojawiają się plotki o kryzysie w ich związku, obydwie zgodnie zapewniają o miłości.

Elton John i David Furnish zostali rodzicami. Elton John i David Furnish zostali rodzicami. AP/Agencja Wyborcza.pl

Elton John i David Furnish

W Europie najbardziej popularną gejowską parą jest piosenkarz Elton John i producent David Furnish. Panowie poznali się podczas przyjęcia wydanego przez Eltona w 1992 roku. To dzięki Furnishowi Elton John wyszedł z uzależnienia od alkoholu i narkotyków. w 2005 roku para wzięła ślub w kameralnym gronie, a zaraz po nim wydała ogromne weselne przyjęcie, które kosztowało prawie dwa miliony funtów. Panowie mają synka, którego urodziła surogatka.

Neil Patrick Harris, David Burtka. Neil Patrick Harris, David Burtka. AP

Neil Patrick Harris i David Burtka

Zanim na łamach magazynu ''People'' aktor Neil Patrick Harris ''wyszedł z szafy'', prasa spekulowała na temat jego orientacji. Harris i Burtka wiodą spokojne życie, a od pewnego czasu są rodzicami bliźniąt, które urodziła matka zastępcza (David Burtka ma już dwoje dzieci z poprzedniego związku). Panowie od sześciu lat są zaręczeni i czekają na odpowiedni moment, by ślubować sobie wierność i miłość. Celebryci należą do bliskiego kręgu znajomych Eltona Johna, który często gości ich wraz z dziećmi.

Marc Jacobs i Lorenzo Martone

Marc Jacobs i Lorenzo Martone to znana gejowska para ze świata mody. Projektant i specjalista z branży reklamowej rozstają się i schodzą, trudno więc powiedzieć, jaki jest aktualny status ich związku. Plotkowano o ich ślubie, który miał się odbyć we Francji, ale do którego w ostateczności nie doszło. Wiadomo, ze Marc i Lorenzo pozostają w głębokiej przyjaźni - Jacobs powiedział w wywiadzie, że dzwonią do siebie co najmniej sześć razy dziennie. Ostatnio spędzali razem wakacje na St. Barts, ale nie wiadomo, czy jako para, czy jako przyjaciele.

Cynthia Nixon i Christine Marinoni

Zanim znana z ''Seksu w Wielkim Mieście'' Cynthia Nixon związała się ze swoją obecną partnerką - Christine Marinoni, nigdy wcześniej nie była zakochana w kobiecie. W nowy związek weszła, rozstając się z długoletnim partnerem i ojcem swoich dzieci. Christine Marinoni jest aktywistką zajmującą się edukacją i jest całkowicie niezwiązana z show-biznesem. Para wychowuje wspólnie dzieci Cynthii i synka, którego będąc już w związku z aktorką urodziła Christine.

Melissa Etheridge i Tammy Lynn Michaels

Przez długi czas Melissa i Tammy uchodziły za naczelną lesbijską parę Ameryki. Piosenkarka Melissa Etheridge wyjawiła swoją orientację w 1993 roku podczas inauguracji prezydentury Billa Clintona. Tammy Lynn Michaels jest aktorką, znaną m.in. z kultowego serialu o lesbijkach ''The L Word''. W 2003 roku Melissa i Tammy wzięły ślub i wspólnie wychowywały czwórkę dzieci (Tammy urodziła w czasie trwania związku bliźnięta). w 2010 roku panie rozstały się w nieprzyjemnej atmosferze i do tej pory nie zakopały topora wojennego.

Michael Kors i Lance LePere

Znany amerykański projektant poznał miłość swojego życia w 1990 roku. Lance LePere, bo o nim mowa, pojawił się w życiu Korsa, kiedy rozpoczął w jego firmie staż. Od tej pory panowie sa nierozłączni i, jak opowiada w wywiadach Kors, idealnie się uzupełniają - mają zupełnie różne charaktery. Kiedy w stanie Nowy Jork zalegalizowane zostały małżeństwa lesbijek i gejów, Kors i LePere wzięli ślub na plaży w Southampton.

Więcej o: