T(r)op trendy z ulicy

Trendy kreowane przez projektantów, a te, które kocha ulica nie zawsze się pokrywają. Co jest modne? Ruszyliśmy w teren, żeby przekonać się na własne oczy w czym chodzą młode modne Polki.
Modna torebka: shopper Modna torebka: shopper kolaż Groszki.pl

Torba w stylu shopper

Jest duża, zazwyczaj skórzana, często bez zapięcia. Służy do tego, żeby zmieścić w niej jeszcze więcej, jeszcze bardziej potrzebnych przedmiotów. Schronienie w jej przestronnym wnętrzu znajdą w niej zakupy z centrum handlowego i zwykłego warzywniaka. Shopper bag jest tak modna, że jedna przejażdżka metrem wystarczyła by namierzyć dziesięć kobiet z takim modelem torby. Shopper bag ma stosunkowo krótkie uszy, ale da się ją nosić także na ramieniu. Część z toreb w tym stylu  nie ma zapięcia, dlatego jej zawartość może paść łupem złodziei. Na naszym modometrze zdobywa 10 na 10 punktów, bo wszystko wskazuje na to, że jest absolutnym hitem ulicy!

okulary Persol okulary Persol Zdjęcia: materiały prasowe Persol

Oprawki i okulary optyczne

Mogą być czarne, brązowe albo szylkretowe. Duże, bardzo wyraziste oprawki na dobre zagościły na nosach modnych kobiet. W popularnej kawiarni nasz modoradar wyłapał cztery dziewczyny w okularach optycznych na twarzy. Po bliższym zbadania - w oczekiwaniu na odbiór kawy - jedne szkła wydały się być podejrzane. Albo ich posiadaczka nosiła zerówki albo jej wada wzroku była minimalna. Tendencja ogólnie pozytywna - okuliści zacierają ręce, że naród dba o wzrok, a dobrze dobrane oprawki naprawdę dodają twarzy wyrazu. 9 na 10 punktów na naszej skali.

Kok idealny Kok idealny fot. Eastnews

Jego wysokość kok

Kok zdobył szczyt popularności i przy okazji szczyt głowy. Włosy upięte w ten sposób noszą dziewczyny o bardzo długich puklach i te z nieco krótszymi. Nie jest to misterna fryzura, która wymaga długich i skomplikowanych zabiegów. Jej uroda polega właśnie na niedbałości. Wystarczy włosy zebrać na odpowiedniej wysokości, owinąć wokół własnej osi i spiąć gumką. Nie trzeba nawet używać lakieru, w celu utrwalenia efektu. Żeby zobaczyć, jak rozpowszechniona jest ta fryzura nie musimy nawet opuszczać siedziby naszego portalu. W skali popularności przyznajemy 8 punktów!

Rzemyk na pamiątkę

Bransoletki Lilou cieszą się ogromną popularnością. I nie trzeba wcale szukać potwierdzenia na nadgarstkach kobiet. Wystarczy przejść się w zwykły dzień tygodnia w okolice firmowego salonu marki, który mieści się przy ulicy Mokotowskiej w Warszawie. Zazwyczaj kolejka chętnych do zakupu sznureczka z ozdobną zawieszką sięga poza sklep. Firmy, które naśladują prosty pomysł założycielki marki - Magdaleny Mousson-Lestang, nie cieszą się aż takim powodzeniem. Zasłużone 8 punktów!

Modne kalosze na jesień, Hunter, 389 zł Modne kalosze na jesień, Hunter, 389 zł Hunter

Kalosze marki Hunter

Co nosiły modne Polki przed pojawieniem się w sklepach Hunterów? Kolorowe kaloszki w kwiatki? Kto to pamięta... Fakty mówią same za siebie, na deszcz i chlapę tylko w czarnych gumiakach z prostym logo marki na froncie. Buty mają dobre proporcje, niewielki obcas i dobry fason. Niestety nie należą do najtańszych, dlatego alternatywę dla nich mogą stanowić gumowe oficerki do jazdy konnej - do kupienia w sklepach sportowych i branżowych dla amazonek. Kalosze modna ulica nosi do legginsów albo rurek i klasycznych trenczów. W naszej klasyfikacji Huntery zdobywają 7 punktów.

zegarki retro zegarki retro kolaż groszki.pl

Złoty zegarek

Na razie ten trend dopiero wydeptuje sobie szlak do modnych serc. Złote, masywne zegarki noszą już celebrytki i nasze lokalne gwiazdy - aktorki, projektantki mody, menedżerki gwiazd. Czy na rękach modnych śmiertelniczek są także? Kawę na wynos brała ręka ze złotym zegarkiem. Złoty zegarek mignął nam wraz z kobietą wsiadającą do eleganckiego czarnego samochodu i w butiku przy kasie. Trzy zegarki jednego dnia? Nie jest źle, ale mogłoby być lepiej. Sprawdzamy w necie, dlaczego tak mało złotek stanęło na naszej drodze. Cóż ceny takich czasomierzy zaczynają się od 500 zł - może dlatego?

lakiery essie lakiery essie Fot. Mat. prasowe

Błękitny lakier

Próżno szukać klasycznej czerwieni, głębokiego bordo czy frencza. Na paznokciach młodych modnych dam królują zgoła inne odcienie. Na pierwszym miejscu jest niebieski - od jasnego błękitu, poprzez turskus po granat. Na drugim miejscu uplasował się róż, a na trzecim szarości i żółcie. Na niestandardowe, ale jakże modne kolory decydują się już nawet pierwsze odważne przedstawicielki starszego pokolenia. W naszej skali 7 na 10 możliwych punktów.

Więcej o: