Znane mamy po czterdziestce

Uma Thurman jest w ciąży - ta wiadomość trafiła niedawno do mediów. Aktorka spodziewa się trzeciego dziecka i nie jest pierwszą gwiazdą po czterdziestce, która zdecydowała się na powiększenie rodziny.

Uma Thurman

Aktorka ma 42 lata, a jej ciąża przeszłs całkiem niezauważona. Jeszcze kilka tygodni temu podczas nowojorskiego tygodnia mody, który zaszczyciła swoją osobą, nikt z dziennikarzy nie przypuszczał, że Thurman jest przy nadziei. Aktorka ma dwójkę dzieci z małżeństwa z Ethanem Hawkiem - 13-letnią Mayę i 10-letniego Levona. Tatą jeszcze nienarodzonego dziecka jest partner Umy Thurman, biznesmen Arpad Busson. Busson był wcześniej związany przez wiele lat z modelką Elle Macpherson, z którą ma dwóch synów.

Mariah Carey i Nick Cannon Mariah Carey i Nick Cannon Mariah Carey i Nick Cannon/Fot. Shizuo Kambayashi AP

Mariah Carey

Przez wiele lat Mariah Carey odkładała temat macierzyństwa na później. Kiedy wreszcie spotkała mężczyznę swojego życia, okazało się, że powiększenie rodziny nie będzie najłatwiejszym zadaniem. Piosenkarka i jej mąż Nick Cannon przez kilka lat starali się o potomstwo. W 2008 roku diwa poroniła. Kolejne starania poprzedzono kuracją hormonalną. Kiedy wreszcie się udało, okazało się, że bliźniacza ciąża jest zagrożona i gwiazda musi przez większość czasu leżeć. W dniu narodzin Monroe i Moroccana Mariah Carey miała 42 lata.

Jane Krakowski Jane Krakowski AP/Cliff Owen

Jane Krakowski

Aktorka znana z serialu ''Ally McBeal'' została mamą w wieku 42 lat. Wcześniej cały jej czas i energię pochłaniało robienie kariery. Jane Krakowski bardzo dobrze znosiła ciążę, poród także przebiegł prawidłowo. Szczęśliwym tatą małego Bennetta Roberta jest brytyjski projektant mody Robert Godley. Aktorka, która gra w serialu ''Rockefeller Plaza 30'', wybrała odpowiedni moment na powiększenie rodziny. Jej koleżanki z planu - Tina Fey i Elizabeth Banks także mają małe dzieci.

Kelly Preston

Kelly Preston i John Travolta marzyli o narodzinach dziecka od czasu, gdy w 2009 roku zmarł ich syn Jett. Parze udało się po kilku miesiącach zajść w ciążę. W dniu narodzin małego Benjamina, Kelly Preston miała... 48 lat, a jej mąż 56. Fakt, że para zdecydowała się na powiększenie rodziny w naturalny sposób - nie poprzez adopcję ani dzięki matce zastępczej - wywołał w Stanach Zjednoczonych publiczną dyskusję na temat wieku matek rodzących dzieci.

Céline Dion

Piosenkarka nigdy nie robiła tajemnicy ze swoich problemów związanych z trudnościami z zajściem w ciążę. w 2001 roku na świat przyszedł syn piosenkarki i jej męża René Angélil - René-Charles. Dziesięć lat zabrało gwieździe ponowne donoszenie ciąży. Po drodze zaliczyła pięć nieskutecznych zabiegów in vitro i jedno poronienie zaawansowanej ciąży. Dion nie poddała się i w końcu udało jej się urodzić zdrowe bliźnięta - Eddy'ego i Nelsona. W dniu narodzin bliźniąt kanadyjska piosenkarka miała 42 lata.

Geena Davis

Geena Davis dłuuugo odwlekała decyzję o macierzyństwie. Na powiększenie rodziny zdecydowała się dopiero u boku czwartego męża, chirurga plastycznego, dr Reza Jarrahy'ego W pierwszą ciążę zaszła, gdy miała 46 lat. Dwa lata później ponownie była przy nadziei - tym razem spodziewała się bliźniąt.

Agnieszka Maciąg, Robert Wolański. Agnieszka Maciąg, Robert Wolański. KAPIF

Agnieszka Maciąg

Agnieszka Maciąg swoje pierwsze dziecko - dzisiaj dwudziestoletniego syna Michała urodziła, gdy miała 23 lata. Po kilkunastu latach związku (nie licząc rocznego rozstania) z fotografem Robertem Wolańskim, jedna z bardziej znanych polskich modelek urodzi córeczkę. Dla męża Maciąg to będzie pierwsze dziecko i pierwszy tak poważny kontakt z pieluchami, nocnym wstawaniem i karmieniem. Gdy modelka związała się z Robertem Wolańskim, jej synek był już sporym dzieckiem.

Więcej o: