Życzenia na Dzień Kobiet

Zechciej przyjąć najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet. Specjalnie z myślą o naszym Dniu, do pozdrowień dołączają się osoby, które lubimy i szanujemy. Kto? Przekonaj się sama!

Agnieszka Graff

Czego można życzyć kobietom w Dniu Kobiet? W tym dniu, który traktujemy ironicznie, bo taki mamy odruch, bo wciąż przypomina nam się jak obchodził ten dzień miniony system. Paczka z rajstopami w zestawie z przydziałowym tulipanem... Otóż życzę Wam i sobie samej pamięci. Kobiecej, siostrzanej  pamięci. 8 marca to nie jest jakieś szemrane PRLowskie święto. Obchodzimy rocznicę dramatycznych kobiecych strajków z 1907 roku. Protestujące w Nowym Jorku pracownice przemysłu odzieżowego właściciel fabryki zamknął w budynku. Wybuchł pożar, było 126 ofiar. Pamiętajmy o nich i o innych dzielnych kobietach. O sufrażystkach i  feministkach.  Szanujmy naszą kobiecą historię, bo z męskiej perspektywy historia kobiet po prostu się nie liczy. Po drugie życzę Wam i sobie udanej manify - ten coroczny festiwal równościowej energii da Nam napęd na kolejne miesiące. Spotykamy się 11 marca na Placu Defilad, w samo południe. Będziemy przecinać pępowinę między Państwem i kościołem.I wreszcie, życzę Wam i sobie odrobiny babskiego egoizmu. Każdej z osobna. Zrób sobie przyjemność. Sobie samej - nie dziecku, nie mężowi, lecz sobie. Kup sobie coś fajnego, zjedz coś pysznego, odsapnij, pogadaj z kumpelą. W końcu to Twój dzień, prawda?

Agnieszka Graff, pisarka i feministka, członkini zespołu Krytyki Politycznej,  autorka książek ''Świat bez kobiet'', ''Rykoszetem'' i ''Magma''

<b>Mateusz Damięcki</b> 
Pozazdrościł Bradowi Pittowi, który jest autorem obecnej mody na wąsy. Choć taki zarost nie bardzo pasuje młodym mężczyznom, aktor postanowił zaryzykować Mateusz Damięcki Pozazdrościł Bradowi Pittowi, który jest autorem obecnej mody na wąsy. Choć taki zarost nie bardzo pasuje młodym mężczyznom, aktor postanowił zaryzykować Fot. PIOTR WYGODA EAST NEWS

Mateusz Damięcki

Wszystkim kobietom tego świata, a szczególnie tym, które z racji bycia Polkami zrozumieją to co napisałem, w dniu ich święta życzę:  Samoprostujących się zakrętów na drodze z pracy do domu i tej do  szczęścia, samowyprowadzających się psów na spacer w deszczowe dni,  samoporządkujących się torebek ze sztucznej skóry, która wygląda identycznie jak prawdziwa, róż bez kolców z wiecznymi kroplami rosy na nieusychających listkach i diamentowego tortu - pięknego i niskokalorycznego zarazem. I miłości.

Mateusz Damięcki, aktor

Alicja Długołęcka

Czego życzę Kobietom?

Wolnej przestrzeni, cokolwiek to dla nas oznacza. Każda z nas może pomyśleć o czymś innym... O wolnej przestrzeni w domu, takim własnym miejscu, w którym można pomarzyć i odpocząć. W pracy o projektach, w których jest miejsce na własne zdanie i twórcze rozwiązania. W związku, o obszarze otwartym na szczerość albo tajemnice, w zależności od tego, czego jest za mało. Przede wszystkim życzę odnajdywania tej wolnej przestrzeni w  sobie samej - takiej lekkości bytu, która wcale nie jest nieznośna, nie wyzwala żadnego lęku i nie jest ciężarem, bo jest w niej mnóstwo  powietrza i światła.

Alicja Długołęcka, edukatorka psychoseksualna

Łukasz Grass

Nie ma nic trudniejszego od pisania życzeń, a życzenia dla kobiet to już w ogóle wyzwanie trudniejsze niż pokonanie dystansu Ironman w triathlonie. Większość mężczyzn nie ma przecież zielonego pojęcia, co jest dla Was najlepsze? Przecież zawsze robimy wszystko nie po Waszej myśli. Życzę Wam w takim razie mężczyzn z empatią, mężczyzn, którzy potrafią zrobić w kuchni więcej niż jajecznicę, odróżnić sukienkę od spódnicy i zauważyć, że właśnie zmienił się kolor Waszych włosów; mężczyzn, którzy są jednak trochę egoistami, bo pantoflarz w domu z czasem stanie się nie do zniesienia - kiedy już wszystko naprawi, wysprząta i ugotuje, stanie się bezużyteczny. Życzę Wam mężczyzn, z którymi można się pokłócić, aby później, w romantycznych i namiętnych okolicznościach doprowadzić do zgody; mężczyzn, którzy na seks spojrzą jak na mecz piłki nożnej, a nie jak na wyścig sprinterski.

Kobietom, którym bliższy jest świat jak z Seksmisji, życzę aby ''skontaktowanie się z osobnikiem płci męskiej było awykonalne''.

Łukasz Grass, dziennikarz radiowy i telewizyjny

Joanna Przetakiewicz. Joanna Przetakiewicz. PIOTR APOLINARSKI / FORUM/Piotr Apolinarski

Joanna Przetakiewicz

Najważniejsze dla każdej z nas jest poczucie bycia szczęśliwą i spełnioną.
Tego życzę wszystkim kobietom. Niech każdy dzień przynosi dodatkowe uczucie radości płynące z odkrywania mody i kreowania własnego stylu.

Joanna Przetakiewicz, pomysłodawczyni i założycielka domu mody La Mania

Kolekcja - Maciej Zień, wiosna lato 2010 Kolekcja - Maciej Zień, wiosna lato 2010 EAST NEWS/MW

Maciej Zień

Drogie Panie, kim byłbym bez Was?
Obyście nie zmieniały się w swojej zmienności,
nieustannie inspirowały, prowokowały mnie.
Obyście nie bały się swojego naturalnego piękna,
które z pokorą pomagam Wam wydobywać ze środka.
Życzy Wam WSZYSTKIM,

Maciej Zień, projektant mody

Ola Szwed Ola Szwed Ola Szwed/KJ/FORUM

Aleksandra Szwed

Wszystkim kobietom małym i dużym w tym wyjątkowym dniu życzę:

Spełnienia - na wszystkich możliwych polach. Uśmiechu - bo nie ma nic wspanialszego niż szczęśliwa kobieta. Radości - bo tej nigdy nie za wiele. Siły- byście pokonywały każdą przeszkodę na swojej drodze. Wytrwałości - abyście nigdy nie poddawały się w drodze do obranego celu. Wiary - w siebie i w innych - bo wiara czyni cuda Pasji - bo ta dodaje nam skrzydeł. I duuuuuuużo miłości - bo ta zapewnia wszystko powyżej.

Aleksandra Szwed, aktorka

Ryszard Kalisz

Wszystkim Kobietom życzę świątecznie podmiotowości każdej z osobna i wspólnego działania na tę rzecz. Proszę pamiętajcie o wszystkich innych - jestem przekonany, że wszystkie inne będą pamiętały o Was. Niech też każda z Was emanuje kobiecością i klasą niezależnie od tego, jakie zajęcie wykonujecie.

Ryszard Kalisz, polityk i adwokat

Więcej o: