Modowi ekscentrycy

Wymykają się modzie, szablonom i prostemu zaszufladkowaniu. Ubierają się inaczej niż wszyscy, często szokują, ale żyją w zgodzie ze sobą. Modowi ekscentrycy, wystąp!

Mickey Rourke

Mickey Rourke powrócił po dłuższej przerwie do aktorstwa, ale nie zrezygnował z ubrań, które nosił w czasach, kiedy powodziło mu się zdecydowanie gorzej. Stąd teraz prezentuje styl oscylujący między imidżem farmera, kierowcy TIR-ów oraz boksera w czasie treningu. Włosy, które są w gorszej kondycji niż w czasie kręcenia ''9 i 1/2 tygodnia'' chowa pod wełnianymi czapkami. Aktor chociaż ma zniszczone alkoholem, narkotykami i niehigienicznym trybem życia ciało, chętnie pokazuje zarys mięśni pod obcisłymi ubraniami.

Björk

Garderoba islandzkiej piosenkarki to jej manifest oryginalności i nonkonformizmu. Trudno, żeby osoba tworząca taką muzykę i angażująca się w niecodzienne projekty płynęła z głównym modowym nurtem. Björk ubiera się w odważne pod względem kroju ubrania, które często nie wpływają korzystnie na jej sylwetkę - pogrubiając ją i podkreślając elementy, które patrząc na gwiazdę obiektywnie powinny być tuszowane strojem. Najsłynniejsze i najbardziej skrytykowana kreacja Björk to suknia-łabędź. Pal sześć zasady i trendy, piosenkarka jest wzorem dla wszystkich ?nerdów?.

Diane Keaton

Diane Keaton prezentuje ekscentryzm zagubiony. Ubiera się w stylu określanym w modzie jako ''sierotowaty''. Kapelusze naciągnięte na głowę, obszerne płaszcze, dziwne buty - to wszystko nosi Diane. Aktorka nie przejmuje się swoim wyglądem, często pokazując się np. idąc ulicą boso z butami w ręku albo z wałkami na głowie, bo właśnie wyskoczyła na sekundę do sklepu. Szkoda, bo Keaton ma świetną figurę, która ginie pod luźnymi ciuchami. Z drugiej jednak strony nie wszyscy musimy silić się na wygląd seksbomby, zwłaszcza po 50. urodzinach.

Helena Bonham-Carter

Brytyjska aktorka ubiera się, żeby wyrazić swoją nieprzystającą do schematów osobowość. Bonham-Carter jest ulubienicą projektantki mody Vivienne Westwood, w której kreacjach czasami się pokazuje. Aktorka na czerwonym dywanie pojawiła się już w dwóch różnych kolorach butów, w potarganej fryzurze ? la Edward Nożycoręki, meloniku i słonecznych okularach. Jej styl charakteryzuje przepych, nieuporządkowanie i zamiłowanie do szerokich spódnic oraz gorsetów. Widać, że jej look nie jest wystudiowany. To po prostu integralna część bycia aktorki i jej forma ekspresji.

Księżna Alby

Najbardziej utytułowana kobieta świata - Cayetana Fitz-James Stuart, księżna Alba, nie zważa na swój wiek i chętnie ubiera się jak nastolatka. Hiszpanie ją uwielbiają i są w stanie bronić jej honoru do upadłego. Arystokratka lubi pokazywać się w kolorowych bluzkach, spódnicach z falbankami i balerinach. Jej znakiem rozpoznawczym są także liczne bransoletki - także na kostce u nóg, kwiaty wpięte we włosy i mocny makijaż oczu. Jej niecodzienny styl i zalety charakteru sprawiły, że w księżnej zakochał się młodszy od niej o 24 lata Alfonso Diez, z którym wzięła ślub w 2011 roku.

Lady Gaga

Ile w Lady Gadze kreacji, ile marketingu, a ile naturalnej potrzeby wyróżniania się? Trudno powiedzieć. Odkąd zaczęła robić karierę z prawdziwego zdarzenia twardo trzyma się oryginalnych pomysłów na stroje. Sukienka z mięsa, wariacje na temat fryzur i okularów - Lady Gaga dla efektu jest w stanie zrobić wszystko. Jest także pierwszą tak odważną gwiazdą, która chodzi w majtkach do marynarki czy ledwo zasłoniętym biustonoszu na co dzień. Tutaj w kreacji Chanel, w której chętnie same byśmy się pokazały...

Anna Piaggi

Anna Piaggi jest dziennikarką modową cieszącą się w branży ogromną estyma i uznaniem. Kochają ja także projektanci twierdząc, że jest dla nich źródłem wiedzy i inspiracji. Jej styl jest bardo ekscentryczny. Piaggi nosi kolorowe ubrania, które sprawiają wrażenie kompletnie do siebie niepasujących. Ma także włosy w odcieniu niebieskim oraz mocne kolorki namalowane na policzkach. Lubi małe kapelusiki i mocne desenie.

Więcej o: