Matki i córki

Kochają się, wspierają, kłócą, godzą - relacje matka-córka są ciężkie do zrozumienia dla niewtajemniczonych. Silnie związane ze swoimi córkami są także znane mamy.
Jolanta i Aleksandra Kwaśniewskie. Pani Jolanta jak zwykle klasycznie i elegancko, w przeciwieństwie do córki, która założyła koszulkę z nadrukiem. Jolanta i Aleksandra Kwaśniewskie. Pani Jolanta jak zwykle klasycznie i elegancko, w przeciwieństwie do córki, która założyła koszulkę z nadrukiem. KAPIF

Aleksandra i Jolanta Kwaśniewskie

Aleksandra Kwaśniewska jest jedynym dzieckiem prezydenckiej pary. Przez wiele lat pozostawała w cieniu, nie afiszując się ze swoimi koneksjami rodzinnymi. W tym czasie spokojnie skończyła szkołę średnią i studia. Do show-biznesu weszła jak burza, biorąc udział w programie Taniec z gwiazdami. W świetle reflektorów dobrze się także czuje Jolanta Kwaśniewska, ucząc Polaków stylu. Połączenie dwóch osobowości - matki i córki - próbowano także przenieść na mały ekran, we wspólnym programie. Jolanta Kwaśniewska, która jak każda mama, życzy jak najlepiej swojemu dziecku, na wyczekiwane wnuczęta będzie musiała poczekać. W ostatnio udzielonym wywiadzie dla tygodnika ''Wprost'' Ola Kwaśniewska zapowiedziała, że z macierzyństwem poczeka do czterdziestki.

Demi Moore od lat uchodzi za symbol seksu. Mimo lat (dzięki operacjom) wciąż wygląda świetnie. Niestety, tego samego nie można powiedzieć o córce jej i Bruce'a Willisa - Rumer. Złośliwi twierdzą, że odziedziczyła po ojcu mocno rozbudowaną dolną część twarzy, przez co jest bardzo nieatrakcyjna. Cóż... z pewnością lepiej byłoby, gdyby Rumer była podoba do mamy. Demi Moore od lat uchodzi za symbol seksu. Mimo lat (dzięki operacjom) wciąż wygląda świetnie. Niestety, tego samego nie można powiedzieć o córce jej i Bruce'a Willisa - Rumer. Złośliwi twierdzą, że odziedziczyła po ojcu mocno rozbudowaną dolną część twarzy, przez co jest bardzo nieatrakcyjna. Cóż... z pewnością lepiej byłoby, gdyby Rumer była podoba do mamy. ALBERT L. ORTEGA / PR PHOTOS/Albert L. Ortega / PR Photos

Rumer Willis i Demi Moore

Rumer Willis jest najstarszą córką Demi Moore i Bruce?a Willisa. Dwudziestoczterolatka jest także największym wsparciem dla swojej mamy, która przechodzi ciągle trudne chwile po rozpadzie jej związku z Ashtonem Kutcherem. To Rumer wezwała karetkę, gdy Demi ostatnio przechodziła załamanie nerwowe. Córka sławnej mamy nie wybrała jeszcze swojej drogi zawodowej - nie wie, czy chce być aktorką, czy może piosenkarką. Na swoim koncie ma zagranie w kilku produkcjach filmowych. Ostatnio wystąpiła z minirecitalem, podczas którego wspierał ją psychicznie były ojczym - Ashton Kutcher.

Córka Foremniak wchdzi na salony Córka Foremniak wchdzi na salony Małgorzata Foremniak i Ola Jędruszczak/RN/Forum

Małgorzata Foremniak i Ola Jędruszczak

Małgorzata Foremniak starała się trzymać swoje życie prywatne i sprawy rodzinne z dala od dziennikarzy i fotoreporterów. Jej związek z tancerzem Rafałem Maserakiem zaburzył niestety ten spokój. Kiedy trzy lata temu pojawiła się oficjalnie z córką - Olą Jędruszczak, zapewniała, że chciałaby, żeby jej dziecko zachowało bezpieczny dystans do show-biznesu. Pod wpływem córki zmieniła jednak swoje nastawienie. Ola pojawiła się u boku mamy w serialu telewizyjnym w epizodycznej roli. Kariera aktorska spodobała się jej, dlatego pewnie już wkrótce zobaczymy Olę Jędruszczak w kolejnych produkcjach.

Nie Lady Gaga, nie Britney, ale właśnie Lourdes Leon szykowana jest na następczynię Madonny. W końcu to jej córka. Wszyscy ją pamiętają jako małą słodką brunetkę, zawsze modnie ubraną. Teraz ma 15 lat i wygląda coraz bardziej sexy. Krótka sukienka, wysokie buty. Wszystko wskazuje na to, że pójdzie tą samą drogą co mama. Nie Lady Gaga, nie Britney, ale właśnie Lourdes Leon szykowana jest na następczynię Madonny. W końcu to jej córka. Wszyscy ją pamiętają jako małą słodką brunetkę, zawsze modnie ubraną. Teraz ma 15 lat i wygląda coraz bardziej sexy. Krótka sukienka, wysokie buty. Wszystko wskazuje na to, że pójdzie tą samą drogą co mama. AP/Agencja Wyborcza.pl

Lourdes Leon i Madonna

Madonna ma dwie córki - biologiczną Lourdes i adoptowaną Mary. Pierworodne dziecko piosenkarki to owoc jej miłości do trenera osobistego Carlosa Leona. Wygląda na to, że Lourdes ma duży wpływ na swoją słynną mamę. Madonna zainspirowana jej stylem stworzyła kolekcję ubrań, radzi się także swojej szesnastoletniej córki w kwestiach związanych z modą i urodą. Madonna i Lourdes są ze sobą blisko - Madonna pokazuje się w towarzystwie najstarszego dziecka na premierach i oficjalnych galach. Królowa popu ma zamiar także zabrać Lourdes w trasę koncertową promująca najnowszą płytę. Nastolatka ma występować na scenie jako tancerka.

Bogusław Linda i Lidia Popiel z córką Olą Bogusław Linda i Lidia Popiel z córką Olą KAPIF.PL/KAPIF

Ola Linda i Lidia Popiel (plus Bogusław Linda)

Po hiszpańsku ''Hola, linda!'' (czytaj ola linda) oznacza ?Cześć, piękna!?. Trzeba przyznać, że rodzice zawiesili córce poprzeczkę wysoko. Mama Oli to Lidia Popiel była modelka i aktualnie fotografka, tata dziewczyny to Bogusław Linda, aktor, do którego wzdychały i wzdychają zastępy kobiet. Ola Linda nie poszła w ślady ojca. Od aktorstwa bardziej interesuje ją moda. Wśród informacji, które można znaleźć o Oli Lindzie, najczęściej powtarzającą się jest ta, że lubi wymyślać stylizacje i makijaże.

Teresa, Dariusz i Weronika Rosati. Teresa, Dariusz i Weronika Rosati. KAPIF

Teresa i Weronika Rosati (plus Dariusz Rosati)

O relacji łączącej aktorkę Weronikę Rosati i jej mamę projektantkę mody Teresę Rosati wiele do powiedzenia miał swojego czasu reżyser Andrzej Żuławski. Dodajmy, że nie były to słowa pochlebne. Matka i córka mają na ten temat inne zdanie. Jak zapewniają obie panie Rosati, wzajemnie się wspierają, radzą i wydają majątek na telefon i rozmowy międzykontynentalne. Teresa Rosati w udzielonym kilka lat temu wywiadzie mówiła, że kiedy Weronika wraca w środku nocy z planu, zawsze do niej wstaje, żeby porozmawiać. Aktorka i jej mama od lat dbają o to, by tydzień w roku spędzić na wakacjach w ścisłym rodzinnym gronie.

Małgorzata Braunek z córką Oriną Małgorzata Braunek z córką Oriną Kapif

Małgorzata Braunek i Orina Krajewska

Orina, czyli Oświecona Miłość, starała się nie korzystać z możliwości, jakie daje nazwisko znanej mamy. Małgorzata Braunek, aktorka znana z ''Potopu'' urodziła córkę mając 40 lat. Orina Krajewska była otoczona miłością rodziców, którzy w przeciwieństwie do rodziców innych dzieci, właściwie przez cały czas byli w domu. Jak wspomina Orina, dlatego szybko postanowiła się wyrwać spod skrzydeł mamy i zamieszkała najpierw w Paryżu, potem w Londynie. Matka i córka zagrały wspólnie w serialu - chociaż dla Oriny wzięcie udziału w produkcji było decyzją spontaniczną. Orina w kinie debiutuje, Małgorzata Braunek na ekran powraca po wieloletniej nieobecności.

Więcej o: