Moda według Kate Moss

Brytyjska modelka uchodzi za ikonę stylu. Wszystko, co ma do powiedzenia na temat mody i udanych stylizacji zawarła w sześciu prostych radach. Jakich? Przeczytaj koniecznie!
Kate Moss - 21.06.2008 Kate Moss - 21.06.2008 Kate Moss fot. EAST NEWS

Kluczowe elementy

W artykule, który opublikował brytyjski dziennik Telegraph znalazły się sposoby Kate Moss na dobry wygląd. Po długich latach pracy w branży modowej Moss pewne rzeczy robi intuicyjnie i ciężko jej mówić o sprawach dla niej oczywistych, ale spróbujmy odnaleźć i przytoczyć kilka jej wypowiedzi. Zdaniem modelki w szafie każdej z nas  powinno być miejsce na kilka kluczowych elementów komponowania wygładu. To między innymi ubrania, w których po prostu czujesz się swobodnie i te uniwersalne, w których właściwie zawsze dobrze się wygląda. Dla modelki to między innymi dżinsy - dzwony, rurki i szorty, a także marynarki. Zdaniem modelki ołówkowa spódnica to ubranie, w którym niemal wszystkie kobiety wyglądają seksownie i gustownie.

Tutaj w reklamówce marki Mango:

Kate Moss Kate Moss Kate Moss fot. EAST NEWS

Patrz wstecz

Modelka namawia także do tego, żeby czerpać inspiracje z przeszłości i minionych lat. Do ulubionych dekad Kate Moss należą lata sześćdziesiąte i siedemdziesiąte. Jej zdaniem w modzie działo się wtedy najwięcej, a pomysły z tamtych lat były najbardziej przełomowe. Gdy popatrzymy na stroje Moss,  nie będziemy mieć wątpliwości- modelka inspiruje się przeszłością zarówno w swoich stylizacjach, jak i fryzurze. Najważniejsze to nie nosić looków totalnych (wyjdzie hippis z balu przebierańców), ale umiejętnie wplatać elementy typowe dla danego okresu w swój własny, współczesny styl.

Kate Moss dla Topshop Kate Moss dla Topshop Kate Moss fot. topshop.com

Pracuj nad stylem

Kate Moss stanowczo wypiera się posiadania własnego stylu. Jak mówi, nie zauważa wspólnego mianownika dla swoich stylizacji. Świat mody jest zgodny, że Kate Moss ma stajla. Być może Ty także ubierasz się w wyróżniającym Cię, charakterystycznym stylu, ale nie zdajesz sobie z tego sprawy. Popytaj znajomych albo wyczul ucho na komplementy. Moss uważa, że nad swoim sposobem ubierania się trzeba konsekwentnie  i stale pracować. Nawet jeśli ciągle nosisz to samo, to sposób noszenia ubrań, Twoja postawa sprawiają, że stylizacja jest nie do podrobienia.

Tak Kate Moss wspomina swój ślub:

Kate Moss i Jamie Hince Kate Moss i Jamie Hince Kate Moss/David Hartley / Rex Features/DHT/Eastnews

Ubieraj się zgodnie z nastrojem

Kate Moss nie bagatelizuje wagi oficjalnych i ważnych dla niej uroczystych wyjść. O wiele wcześniej wymyśla i przygotowuje kreację, bo jak sama przyznaje, jej także nie omijają kryzysy modowe na kwadrans przed planowanym opuszczeniem domu. Często zdarza się tak, że skompletowana stylizacja nie opuszcza szafy, a modelka pod wpływem nastroju zakłada coś zupełnie innego. Jak radzi Kate Moss, Ty także powinnaś dać dojść do głosu swojemu humorowi i ubierać się, tak by czuć się dobrze. Kiedy Kate chce mieć wolne od mody, zawsze zakłada na siebie czerń.

Kate Moss fot. Top Shop/AP Kate Moss fot. Top Shop/AP Kate Moss fot. Top Shop/AP

Cierpienie uszlachetnia

Kate Moss jest dla nas bezlitosna! Modelka mówi, że sama najchętniej chodziłaby tylko w ciuchach i butach, w których czuje się wygodnie, ale zawsze jest gotowa cierpieć dla dobrego efektu. Tobie także zaleca zaciśnięcie zębów i balansowanie na wysokich obcasach. Jej zdaniem wrażenie, jakie robimy swoją stylizacją warte jest największych poświęceń. Patrz na Daphne Guinness chodzącą na butach bez obcasów w sukience z piór albo Ditę Von Teese nie wychodzącą z domu bez gorsetu...

Kate Moss podczas pracy z fotografem Terrym Richardsonem:

Kate Moss. Kate Moss. Kate Moss Fot. STUART RAMSON AP

Dodatki tworzą całość

Dla Kate Moss ubranie to nie wszystko. Aby stylizacja zagrała, potrzebne są jeszcze dodatki: chusty, szale, okulary, kapelusze i biżuteria. Zdaniem modelki biżuterii nigdy dość! Naszym zdaniem, są jednak granice obwieszania się świecidełkami. Kate Moss radzi także, żeby nie zakładać kapelusza do okularów, bo będziesz wtedy wyglądała jak szpieg w przebraniu maskującym.

Więcej o: